کشت زعفران به روش ائروپونیک

خرید دوره آموزشی

پست های مرتبط

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (7)

avatar
سوال کننده:محمد علی خورشیدی

سلام 1- برای بر پاکردن سالن چگونه می شود اطلاعات گرفت؟ 2- بازار فروش محصول چگونه و کجا است؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. دوره آموزشی کاشت زعفران به روش ائروپونیک  را مطالعه کنید. همچنین توصیه میکنیم فیلم کارگاه آموزش کاشت زعفران به روش ائروپونیک را مشاهده بفرمایید.

بازرا فروش در داخل و خارج برای زعفران مناسب می باشد.


avatar
سوال کننده:میثم نادری

با عرض سلام میخواستم بدونم آیا کشت زعفران با روش ایروپونیک در استان مازندران(شیرگاه،پل سفید) هم امکان داره و کلا کدام منطقه بازدهی بیشتری داره واینکه در متراژ۵۰ متر و سرمایه گذاری ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون سوددهی چقدر است خیلی ممنونavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

با سلام. در مناطق شمال، وجود رطوبت انبار مانی پیاز زعفران را دچار مشکل میکند و از این رو در این مناطق توصیه چندانی به این کار نمی شود. در مترااژ مذکور نهایتا سالانه 36 میلیون تومان فروش خواهید داشت. البته به زمین زراعی هم نیاز می باشد.


avatar
سوال کننده:بنیامین حسینی

سوال من اینه که ایا میشه با سرمایه حدود ۱۰ میلیون در ابعاد ۱۵ یا ۲۰ متر مربع شروع به کار کرد یا نه؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

با سلام. شاید بتوان شروع کرد ولی با توجه به وقت و سرمایه صرفه چندانی نخواهد داشت.


avatar
سوال کننده:عماد

سوال و عرض و تشکر بنده با چند نفر دکترای کشاورزی درباره کشت زعفران به صورت آئرپونیک صحبت کردم در جواب گفتن این روش در حد تبلیغات بیشتر نیست و در عمل خوب جواب نمیده استدلالشون این بود که اگر بازدهی در محصول باارزشی مثل زعفران با سرمایه اندک تا این حد خوب باشد تا الان به سرعت همه گیر شده بود! سوال دوم:در فضای پشت بام به مساحت۱۴۰مترمربع چقدر سرمایه لازم دارد؟ و در زمان خواب پیاز زعفران چه مقدار زمین برای داخل خاک نمودن پیازها لازم است؟من شنیدم کم کمش ۵هکتار زمین لازم است اگر اینطور باشد تهیه زمین خودش کم هزینه نمیبرد و اگر در همان زمین کشت معمول زعفران به جای کشت آئرپونیک داشته باشیم کم دردسرتر،کم هزینه تر و بهینه تر نیست؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. اگر دوره کاشت زعفران به روش ائروپونیک را مطالعه کنید و فیلم کارگاه آن را مشاهده بفرمایید، خواهید دید که مثل بسیاری از کارها، متناسب با میزان سرمایه گذاری، سوددهی دارد. تبلیغاتی مبنی بر سوددهی فوق العاده در این زمینه وجود دارد، که درست نیست. کاشت زعفران تنها در گلخانه نبوده و نیاز به زمین زراعی و حمل و نقل بسیار دارد و از این رو کار آسان و ساده ای هم نخواهد بود. کشور بزرگی همچون چین با قدرت در این عرصه وارده شده و تهددیدی برای زعفران ایران در آینده است. جهت برطرف شدن تمام سوالاتتان، پیشنهاد می شود فیلم کارگاه زعفران ائروپونیک را مشاهده بفرمایید.


avatar
سوال کننده:رضا شایان

با سلام و عرض خسته نباشید شخصی هستم که به دلیل نداشتن فضای مناسب و کافی و داشتن سرمایه ای اندک در رابطه با کشت گلخانه‌ای زعفران تحقیقاتی صورت دادم تا بتوانم راهم رو درست انتخاب کنم. اما متأسفانه در برخی سایتها و صفحات اینترنتی تعریف خوبی از کشت گلخانه‌ای زعفران نمی‌کنند ، برای همین آدم رو به شک میاندازند که نکنه همین سرمایه اندک نیز در این دنیای وانفسا به فنا رود. پس لطفا راهنمایی بفرمائید نتیجه کار رو چگونه میتوانم پی جو شوم و از کار هراس نداشته باشم؟ سپاس بیکرانavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

با سلام. از مشاوره تخصصی در این زمینه استفاده کنید.


avatar
سوال کننده:مهدی آوازه

دوره حضوری آموزش باز هم برگذار میشه؟ امکان برگزاری تو شهرستان هم هست؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

با سلام.  بله. سامانه میدون کارگاه های آموزشی در این زمینه برگزار میکند که شما میتوانید با عضویت در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرامی سامانه میدون از زمان و مکان برگزاری و هزینه شرکت در آن مطلع شوید.


avatar
سوال کننده:مهدی آوازه

سلام میخواستم بدونم که اگه این کسب و کار رو وقتی درمرحله کشت هست میشه از شهری به شهر دیگه انتقال داد؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

با سلام. بعد از به خواب رفتن پیازها در اواخر فصل بهار و یا اوایل فصل تابستان می توان ازخاک درآورده و به مکان دلخواه منتقل نمود.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه [email protected] در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس [email protected] و یا ارسال به شناسه [email protected] در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


logo-samandehi