کاشت زعفران

خرید دوره آموزشی

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک

پرسش و پاسخ (29)

avatar
سوال کننده:طباطبایی
ﺳﻪشنبه 12 تیر 1397

سلام. زمینی 5 هکتاری در مامونیه زرندیه دارم. سایت شما را مطالعه کردم. هنوز اقدامی در مورد کاشت و اقدامات آمادگی جهت کاشت انجام ندادم. تردید دارم که زعفران کاری در این زمین انجام بشه. چه کارهایی برای اقدامات اولیه نیاز هست؟ آزمایش خاک ، آب و ..... هر هکتار چقدر هزینه داره؟ بیشتر در مورد اقدامات اولیه برای کاشت سوال دارم. کی شروع کنم بهتره؟ با توجه به مطالعه سایت شما، احتمالا امسال رو از دست دادم. سوال دیگه اینکه ، بعد از رسیدن به محصول، چه باید بکنم؟ به کی مراجعه باید بشه؟ شرکتهایی هستند که از اول تا آخر ماجرا را ساپورت کنند؟ ممنون

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
چهارشنبه 13 تیر 1397

با سلام

اقدامات مربوط به خاک‌ورزی را هرچه زودتر باید شروع کنید. آزمایش خاک و آب هم برای کشت هر محصولی در ابتدا لازم است پس هرچه زودتر نسبت به انجام آن اقدام نمایید. هر هکتار زعفران 40 میلیون تومان هزینه دارد.

در این بازه اگر به سرعت اقدام کنید، در صورت نگذاشتن دوره سرما در منطقه شما وقت هست. یکی از مهمترین محدودیت های کشت زعفران محدودیت بازه دمایی است که نباید کمتر از منفی 20 درجه و یا بیشتر از 40 درجه شود.

avatar
سوال کننده:امیر
شنبه 9 تیر 1397

سلام من درفارس شهرستان جهرم زندگی میکنم ایا اینجا کارگاه فراوری ذعفران میشودراه اندازی کرد وصوداوری ان درچه هدهست وهزینه برای راه اندازی این تولیدی چقدرهزینه میخواهدممنونمیشم منوراهنماای کنید

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
دوشنبه 11 تیر 1397

با سلام

طبعا اولین عامل برای راه اندازی کارگاه فرآوری هر محصولی، تولید مواد خام در اون منطقه است. زعفران نیز به سرعت باید مورد فرآوری(جداسازی سرگل) قرار بگیرد و برای همین جابجایی بین استانی آن خیلی مطلوب نیست، آیا در منطقه شما مزارع تولید زعفران وجود دارد؟

avatar
سوال کننده:امیرحسین
شنبه 9 تیر 1397

با سلام و تشکر از راهنماییتون. یه سوالی که ذهن منو خیلی درگیر کرده اینه که با توجه به تبلیغات زیادی که از طرف رسانه ها در مورد کشت زعفران میشه و ترغیب کشاورزان به کشت این گیاه و اینکه اکثرا با توجه به سود کشت این محصول وسوسه میشن آیا این موضوع باعث نمیشه که عرضه آن در سالهای آتی در بازار زیاد بشه و باعث کاهش قیمت آن بشه و اینکه مسائل تحریم در صادرات آن اثر بذاره و با حجم انبوه محصول در بازار مواجه بشیم و دلالان سوء استفاده کنن و محصول کشاورز رو زیر قیمت بخرن و نهایتا امید کشاورز به سود خوب دچار شکست بشه. چون این یک سرمایه گذاری 8 ساله هست. خواهشا کارشناسی و منطقی پاسخ بدین؟

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
یکشنبه 10 تیر 1397

با سلام

به غیر از افزایش تولید کننده گان داخلی، زعفران ایران با رقبای نوظهور افغانستان و چین نیز مواجه است، برای حفظ بازار جهانی افزایش تولید ایران نه تنها بد نیست که لازم و ضروری می باشد. در این بین باید با افزایش عملکرد و کاهش هزینه ها شرایطی را ایجاد نمود تا ضمن کاهش قیمت سود تولید کننده نه تنها کاهش که افزایش هم پیدا کند.

تا امروز نیز علی رغم تبلیغات تحریم ها به طور موثر باقی بوده اند و تنها مزیت قابل توجه مثلا لغوتحریم ها در برجام فخام فروشی نفت بود که منافع آن برای دولت و وارد کننده ها بود! با تحریم ها و سقوط قیمت ریال، اگر دولت دست خود را که به نفع وارد کننده گان در اقتصاد وارد کرده، خارج نماید و قیمت ارز را واقعی کند، مزیت ایران در صادرات افزایش نیز خواهد یافت.
می بخشید، مجال بحث بیش از این در این فضا نمی گنجد.
موفق و پیروز باشید.

avatar
سوال کننده:محمد
شنبه 9 تیر 1397

باسلام وخسته نباشید به میدونی ها من علاقه ی شدیدی به کشت زعفران دارم ولی سوالی که ذهن من را درگیر خودش کرده این است که آیا میتوان در استان زنجان این محصول را کشت کرد یا نه ممنون از پاسخ گویی شما

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
شنبه 9 تیر 1397

سلام

خیلی ممنون عزیز

نیاز دمایی زعفران به گونه ای است که حداکثر 15 درجه زیر صفر و 40 درجه بالای صفر را تحمل می کند. همچنین بارش های تابستانه برای این محصول مضر است. آیا در منطقه شما این شرایط محیا است؟ اگر پاسخ شما مثبت است، می توانید 

avatar
سوال کننده:عظیم
پنجشنبه 7 تیر 1397

سلام و احترام در استان قزوین در یکی از روستاهای اطراف تاکستان زمین به اندازه کافی داریم منتهی آبی نیست و عمدتا بصورت دیم گندم نخود یا عدس کاشت میشه آیا میشه تو این زمین ها زعفران کاشت؟ منظورم بصورت دیمه با توجه به اینکه گندم دیم جواب داده

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
شنبه 9 تیر 1397

با سلام

زعفران در سال به 300 میلیمتر آب (بارندگی یا آبیاری) در فصل پاییز و زمستان نیاز دارد. به طبع با کاهش بارندگی، عملکرد آن نیز کاهش می یابد. منطقه شما این میزان بارندگی را دارد؟

avatar
سوال کننده:امیر
پنجشنبه 7 تیر 1397

سلام درموردکاشت گلخانه ای دراستان فارس جهرم مشاوره میخام تابدونم چه گیاهی بهترهست پرورش بدم وصوداوری زیادی دارد ممنون میشم به من کمک کنید

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
شنبه 9 تیر 1397

با سلام

در ابتدا، بهترین گیاه برای کشات در هر منطقه ای، گیاهی است که با بوم آن منطقه سازگار باشد و به عبارتی نیاز به کشت گل خانه ای نداشته باشد.
کشت گل خانه ای موجب افزایش هزینه های تولید شما می شود، در کشور چهار اقلیمی مثل ایران رقبای شما که در فضای آزاد کشت کرده اند می توانند شما را در قیمت شکست دهند.

 

avatar
سوال کننده:محمود
پنجشنبه 7 تیر 1397

مدت ۵ سال است که زعفران کاشته ام اما برداشت خیلی کم است پیازها هم بسیار ریز شده آ ند چند مرتبه از کودهای شیمیایی استفاده کرد ه ام آبیاری هم به موقع انجام می شود چه کاری برای برداشت بیشتر باید انجام دهم؟

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
شنبه 9 تیر 1397

با سلام

آبیاری های شما کی و چگونه هستند؟ چه کودهایی و در چه زمان هایی استفاده کرده اید؟ شوری آب شما چقدر است؟ خاک تان سبک است؟ مزرعه شما در چه منطقه ای است( بازه دمایی منطقه شما) بارندگی تابستانه دارید و... .
حداقل این سوالات را باید پاسخ بدهید

avatar
سوال کننده:نادر
پنجشنبه 7 تیر 1397

در منطقه رودبار جنوب با اب وهوای گرم وخشک چه نوع گیاه دارویی توصیه می شود؟ در حال حاضر ختمی وچای ترش ،حنا،وسمه تولید می شود آیااقای کتر سجادی در خرید یا فراوری وبازریابی این محصولات می تواند به کشاورزان کمک ومشاوره نماید . ممنون از میدون

avatar
پاسخ دهنده:علیرضا رحیمی- کارشناس کشاورزی
شنبه 23 تیر 1397

در سایت میدون بخش "معرفی گیاهان دارویی متناسب با هر اقلیم" قرار داده شده است. در این بخش لیست گیاهان قابل کشت وپرورش با توجه به اقلیم های مختلف کشور ذکر شده، به لیست گیاهان اقلیم گرم و خشک مراجعه نمایید. همچنین "لیست خرید گیاهان دارویی تولید شده در کشور"که توسط کارشناس محترم برنامه پایش آقای دکتر سجادی اعلام شده «به صورت خشک» در حال حاضر خریداری می شود هم در سایت قرار داده شده است. پیشنهاد می شود اگر می خواهید وارد کار تولید گیاهان دارویی شوید ابتدا دوره آموزشی کاشت و پرورش گیاهان دارویی  موجود در سایت میدون را مطالعه بفرمایید و در رابطه با کشت و تولید گیاهان دارویی اطلاعات لازم را کسب کنید و مشورت نمایید و سپس وارد تولید گیاهان دارویی شوید.

avatar
سوال کننده:مازیار
پنجشنبه 7 تیر 1397

من در مورد کاشت زعفران به روش ایروپونیک نیاز به اطلاعات کامل دارم آیا دوره شما جوابگوی نیاز من هست؟

avatar
پاسخ دهنده:علیرضا رحیمی
پنجشنبه 7 تیر 1397

دوره کاشت زعفران، موجود بر سایت مرکز میدون بیشتر متناظر با کشت و کار خاکی این محصول است. این دوره برای کسب اطلاعات در مورد گیاه زعفران، دوره کشت، آشنایی با فیزیولوژی زعفران، وضعیت آب و هوایی و... مناسب است و حاوی اطلاعات تخصصی در مورد کشت زعفران است که مورد نیاز تمامی روش های کشت زعفران است. قطعاً اطلاعات موجود در دوره ی زعفران، دانش مفیدی در مورد کاشت، داشت، برداشت، بازاریابی و بازار رسانی و... محصول زعفران را به علاقمندان ارائه خواهد داد و برخی از مباحث علمی و فنی کشت زعفران در کشت خاکی، هیدرو و ائروپونیک یکسان است و در این دوره ی آموزشی ذکر شده است. دوره کاشت زعفران به روش ائروپونیک نیز در دست تهیه است البته تهیه ی آن در نیمه ی راه قرار دارد و در صورت تکمیل بر روی سایت بارگذاری خواهد شد.

avatar
سوال کننده:رضا یحیی پور
چهارشنبه 6 تیر 1397

سلام یه زمین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ متری تو یکی از روستاهای لاهیجان دارم برای کشاورزی و دامداری تو کوتاه مدت یا مدت چه چیزی پیشنهاد میکنید؟

avatar
پاسخ دهنده:علیرضا رحیمی
پنجشنبه 7 تیر 1397

باسلام

اطلاعات بیشتری درمورد زمین مورد نیاز است تا بتوان در این رابطه مشاوره داد. پیشنهاد ما این است که دوره های آموزشی سایت میدون را ملاحظه بفرمایید و بر اساس علاقه و توانمندی یک یا چند مورد را انتخاب کنید و سپس با توجه به علاقه و توانمندی و امکاناتی که دارید(همان زمین700تا1000متری) درخواست مشاوره بدهید. همچنین با استفاده از آزمون روانشناسی شغلی موجود در سایت میدون می توانید با ویژگی های شخصیتی خود بیشتر آشنا شوید. آنچه هدف و سعی ما در این آزمون روانشناسی است راهنمایی شما برای شروع و پیگیری کاری است که بیشترین تطابق را با ویژگی های شخصیتی و روحی شما دارد.

avatar
سوال کننده:موسووی
چهارشنبه 6 تیر 1397

سلام من درشهرستان سرخس واقع دراستان خراسان هستم وسرمایه زیادی ندارم ولی دوست دارم یه کاری کنم که درامد خوبی داشته باشه،راستش توی فکرتاسیس یه مدرسه طبیعتم که این کشت زعفرانم ایده جالبه،به نظرشما کدومش ریسک کمتری داره؟

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
پنجشنبه 7 تیر 1397

با سلام

هرکاری ریسک خود را دارد. چیزی که به شما مهارت کنترل ریسک را می دهد، مهارت و تسلط شما بر روی کار و تجربه شما می باشد. عامل دیگر برای شما در موفقیت ظرفیت‌های شما می باشد. 

به طور کلی زعفران از ریسک کم و درآمد بالایی برخوردار است.

avatar
سوال کننده:محسن
چهارشنبه 6 تیر 1397

سلام بنده ۱۰ هکتار زمین در استان اصفهان شهرستان فریدن شهر افوس دارم که دارای زمستان های سرد و‌تابستان های معمولی است و از آب کافی برای هر نوع کشتی تقریبا برخوردار است و‌خیلی مشکل بی آبی ندارد میخواستم ببینم چطور میتونین کمک کنین که کیفیت خاک و آب و شرایط اقلیمی و آب وهوایی برای کشت زعفران را به صورت دقیق بررسی کنم و همچنین اطلاعات دقیق راجع به سرمایه اولیه برای این مقدار زمین برای خرید پیاز یا بذر و‌کشت اولیه و هزینه های نگهداری و رسیدگی سالیانه در سال های بعد و میزان برداشت در هر سال برای گل و یا پیاز آن چه مقدار از نظر وزنی می باشد و چه مبلغی امروز ارزش دارد و چه میزان هزینه برداشت دارد تا بتوانم میزان سود آن را محاسبه کنم و با دید درست تصمیم گیری نسبت به کشت آن نمایم

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
چهارشنبه 6 تیر 1397

با سلام

تقریبا تمامی سوالات شما در دوره آموزشی ما پاسخ داده شده است. پس از مطالعه دوره، اگر سوالی برای شما باقی ماند، در قسمت مشاوره سایت میدون در خدمت شما هستیم.

avatar
سوال کننده:کمال هاشمی
چهارشنبه 6 تیر 1397

باعرض سلام وخسته نباشید، من از شهرستان سروستان مزاحمتون میشم.ما قصد کاشت 3500متر زمین برازعفران داریم، چند تا سوال از خدمتتون داشتم اول اینکه لازم هست که قبل از کاشت پیاز به زمین کودگوسفندی بدیم؟ برای این مقدار زمین چند کیلو کود لازمه؟ چند کیلو زعفران لازم داریم؟ در کل چیکار کنیم که زعفران مرغوبی به عمل بیاد؟اگر امکانش هست یه شماره تماس از کار آفرینی که امشب تو برنامه اومده بودن آقای شیخ برامون بفرستید تا ازشون راهنمایی کامل بگیریم، با تشکر

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
پنجشنبه 7 تیر 1397

با سلام

برای هر متر مربع از زمین ده کیلوگرم بنه یا پیز زعفران نیاز است. زعفران یک بار کشت می شود و هشت سال از آن برداشت صورت می گیرد پس شما در مرحله قبل از کاشت باید نیاز آن به مواد آلی در طی هشت سال را برطرف کنید. از طرفی کود آلی برای این محصول نقش اصلاح کننده خاک را هم برعهده دارد. بسته به آزمایش خاک زمین شما، تا 35 تن هم نیاز به کود پوسیده دامی می تواند وجود داشته باشد.

در دوره آموزشی ما نکات خوبی مطرح شده است که می تواند شما را در دستیابی به عملکرد خوب تا حد زیادی راهنمایی نماید.

امکان اینکه شماره ایشان را به شما بدهیم وجود ندارد، اما در صورت نیاز به مشاوره دوستان ما در بخش مشاوره سایت میدون در خدمت شما هستند.

avatar
سوال کننده:صابر بدیعی
چهارشنبه 6 تیر 1397

سلام بنده در شهر قم زندگی می‌کنم چطور می‌تونم زعفران را به فروش برسونم؟ بازار این محصول را چطور پیدا کنم؟

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
پنجشنبه 7 تیر 1397

با سلام

عمدتا خرید زعفران از مزرعه به صورت گل و توسط واسطه ها صورت می‌گیرد. این واسطه‌ها گل‌های خریداری شده را باید در کم ترین زمان ممکن در کارگاه‌های خود فرآوری کنند( پرچم‌های گل را جدا کنند). این کارگاه‌ها نیازمند رسیدن تولید گل زعفران به یک حجم مطلوب در منطقه هستند. همچنین انتقال گل به کارگاه‌های دیگر به دلیل بعد مسافت و... مشکلاتی را ایجاد می‌کند، پس توصیه این هست که خود شما در جهت ایجاد این کارگاه اقدام نمایید. با تقاضای بالای زعفران ایران نیز بعد از آن ان‌شاالله مشکل خاصی وجود نخواهد داشت.

در صورت نیاز به نکات بیشتر در قسمت مشاوره سایت میدون در خواست خود را ثبت نمایید.

avatar
سوال کننده:محسن رفیع نژاد
چهارشنبه 6 تیر 1397

سلام وقت بخیر. خدا قوت چطور میتونم گواهی ثبت اختراع بگیرم و اختراعم رو انحصاری تولید کنم.

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
چهارشنبه 6 تیر 1397

با سلام

در خواست خود را در قسمت مشاوره سایت میدون ثبت کنید تا همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

avatar
سوال کننده:حسین ترابی
چهارشنبه 6 تیر 1397

تراکم کاشت به چه شکل باید باشه که به این میزان قابل توجه برداشت برسیم، بهترین زمان کاشت، کود دهی چه زمان هایی هست؟ بهترین روش مبتره با علف های هرز چیست

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
پنجشنبه 7 تیر 1397

با سلام
فاصله بین ردیف ها بیست سانتی متر و به طور پیوسته قرار می‌گیرند.
بهترین زمان کاشت بستگی به منطقه دارد که عموما در فصل خرداد و تیر می باشد.

در سه زمان قبل از گل دهی، حین گل دهی و بعد از گل دهی کود شیمیایی داده می شود.
بهترین شیوه مبارزه مکانیکی است.

تمام اطلاعات مورد نیاز شما در دوره آموزشی آورده شده است. به شما توصیه می کنم برای یافتن پاسخ سوالات به این دوره مراجعه نمائید، بعد از مطالعه در صورت باقی ماندن هرگونه سوالی ما در خدمت شما هستیم.

avatar
سوال کننده:ندا بیگ محمدی
چهارشنبه 6 تیر 1397

سلام و خسته نباشید خیلی جالبه چند ماهه تو فکر کاشت زعفرون هستم و جالب اینجاست که تلوزیون روشن میکنم راجب زعفرون میگن پیشنهاد کار به من دادن رفتم دیدم کارشون زعفرونه خلاصه انگار خدا داره مسیر نشون میده. من می خواستم بدونم آیا در آبیک شهری در نزدیکی قزوین هم میشه زعفران کاشت؟پدر من زمین زیاد داره اونجا اجازه این کار را هم به من دادن ولی من متاسفانه اصلا بلد نیستم چکار کنم و نمیدونم زمینش به درد این کار میخوره یا نه ولی علاقه دارم این کارو انجام بدم.میشه تا دیر نشده برای کاشت زعفران منو راهنمایی بفرمایید؟سپاس

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
چهارشنبه 6 تیر 1397

با سلام

توصیه بنده به شما خرید دوره آموزشی زعفران است. شما با خرید این دوره اطلاعات اساسی و پایه مورد نیاز را بدست خواهید آورد. اگر بعد از مطالعه دوره سوالی در ذهن شما باقی ماند، همکاران بنده در قسمت مشاوره سایت میدون در خدمت شما هستند.

avatar
سوال کننده:محمود سلطانی
چهارشنبه 6 تیر 1397

سلام من می خوام در یزد اینکار را انجام بدم میشه انجام داد چه شرایطی باید فراهم کنم اگر خواسته باشه برا ازمایشات و راه اندازی کمکم کنید چقدر میشه هزینه اش ممنون

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
پنجشنبه 7 تیر 1397

با سلام

بیشینه دمای هوا برای زعفران 40 درجه می باشد. اگر از لحاظ دمایی مسئله ای ندارید، توصیه می شود دوره زعفران را خریداری نمایید. برای مراحل بعد اگر نیاز به کمک داشتید دوستان ما در قسمت مشاوره سایت میدون در خدمت شما هستند. خاک سبک و حداقل سه دوره آبیاری با آب EC 4 از شرایط مطلوب این گیاه می‌باشد.

avatar
سوال کننده:محمد فلاح
ﺳﻪشنبه 5 تیر 1397

سلام خدا قوت. دم شما گرم . من کرج هستم . اراضی در حاشیه کرج هست که کاشت پسته در اون جواب داده. خاک قرمز رسی داره. منطقه خشک هست دمای هوا از منفی ۱۰ تا ۴۰ درجه هست. مشکل اون منطقه آب هست. اما در بهار و زمستان برف و باران مقبولی می باره. به نظر شما در این محیط کشت زعفران جواب میده؟؟؟ این که به صورت پایلوت کاشت کنم برای یک سال میتونه آزمون خوبی باشه یا خیر؟ سپاس از این که وقت میزارید .

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
چهارشنبه 6 تیر 1397

با سلام

گیاه زعفران به سیصد میلیمتر بارش در طی پاییز و زمستان و عدم بارش در فصل تابستان نیاز دارد. هرچه میزان آب کمتر شود، طبعا عملکرد محصول نیز کاهش می یابد.

برای بررسی این که منطقه شما مناسب می باشد یا خیر، به آمار ده ساله هواشناسی مراجعه کنید.

خیر، برای یک دوره آزمایشی قابل اتکا حداقل باید یک دوره کامل زعفران (شش تا هشت سال) مورد بررسی قرار گیرد، ولی باز این کار (آزمایش یکساله) بهتر از انجام ندادن آن است.

avatar
سوال کننده:رحمان سلیمی
ﺳﻪشنبه 5 تیر 1397

با سلام مقدار ۴ هکتار زمین در ارتفاع ۴۵۰ متری از سطح دریا در منطقه رودبار استان گیلان منطقه خشک دارم و حدود ۱۰۰ بوته زعفران دارم ایا امکان همکاری و راهنمایی برای کشت زعفران با مجموعه شما هست

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
چهارشنبه 6 تیر 1397

با سلام

زعفران مناسب مناطقی است که در تابستان بارندگی نداشته باشند. اگر این شرایط در زمین شما حکمفرا هست، می توانید با خرید دوره آموزشی زعفران به پاسخ بسیاری از سوالات خود دست یابید. در صورت نیاز برطرف نشدن سوال یا نیاز به مشاوره های تکمیلی، در قسمت مشاوره سایت میدون ثبت درخواست نمایید.

avatar
سوال کننده:روح اله قره باغی
ﺳﻪشنبه 5 تیر 1397

باسلام لطفا اطلاع دهید آیا در خوزستان شهرستان بهبهان می شود کشت زعفران انجام داد؟

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
چهارشنبه 6 تیر 1397

با سلام

مناطقی که دمای بالاتر از 40 درجه سناتی گراد دارند مناسب کشت زعفران نیستند.

avatar
سوال کننده:حسین یاری
ﺳﻪشنبه 5 تیر 1397

با سلام و احترام ان شاءالله با توکل بر خداوند خواهان راه اندازی کسب و کار در حوزه تولید زعفران هستم و تقاضای ارتباط مستقیم و تلفنی با مشاور خبره برنامه پایش می باشم. لطفا مساعدت فرمائید. متشکر

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
چهارشنبه 6 تیر 1397

با سلام

جزوه آماده شده در میدون به میزان قابل توجهی نیاز شما را برطرف خواهد کرد. همچنین برای درخواست مشاوره های تکمیلی و ارتباط با افراد خبره در قسمت مشاوره میدون ثبت درخواست نمایید.

avatar
سوال کننده:داراب
ﺳﻪشنبه 5 تیر 1397

سلام طریقه تهیه پیاز از خودتون به چه صورتی میباشد؟؟؟ ایا شعبه ایی برای خرید دارید؟؟؟

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
چهارشنبه 6 تیر 1397

باسلام

در قسمت مشاوره درخواست بدهید، ان شاالله هماکاران بنده شما را راهنمایی خواهند کرد.

avatar
سوال کننده:مصطفی
ﺳﻪشنبه 5 تیر 1397

آقای شیخ جنبدواز سایتی یا چیزی داره که بتونیم بهش سر بزنیم از تجربیاتش استفاده کنیم؟

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
پنجشنبه 7 تیر 1397

باسلام

ایشون در بحث کارشناسی و مشاوره کاشت و داشت و برداشت زعفران به صورت حرفه ای کار می کنند. اگر سوالی دارید بفرمائید، ما در حد توان در خدمت شما هستیم. اگر مورد خاصی هم هست که نیاز به ارتباط با ایشان دارید بفرمائید تا با ایشان هماهنگ کنیم.
ایشون سایت ندارند، ولی ما سعی کردیم در دوره آموزشی خود تجربیات ایشون را تا حدی منطق کنیم.

avatar
سوال کننده:هادی
ﺳﻪشنبه 5 تیر 1397

با سلام خسته نباشید آیا با ابیاری بارانی هم میشه زعفران کاشت؟ در یک سال چندبار میشه برداشت کرد؟

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
چهارشنبه 6 تیر 1397

با سلام

زعفران یک بار در سال برداشت می‌شود. البته برداشت در یک بازه دو تا سه هفته ای است. بله از آبیاری بارانی هم می شود استفاده کرد.

avatar
سوال کننده:بهمن
ﺳﻪشنبه 5 تیر 1397

برای ازبین بردن علف های هرز زعفران ازچه نوع سمی می توان استفاده کرد؟

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
چهارشنبه 6 تیر 1397

باسلام

بهتر است از سموم شیمیایی استفاده ننمائید.

avatar
سوال کننده:سمیرا بیات
ﺳﻪشنبه 5 تیر 1397

آیا زعفران را میشود در خوزستان کشت کرد با توجه به اینک دما تا ۵۰ درجه هم میرسد

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
چهارشنبه 6 تیر 1397

خیر 

باتوجه به شدت دما توصیه نمی شود.

avatar
سوال کننده:حسن
ﺳﻪشنبه 5 تیر 1397

سلام. متشکرم از شما راجع به کشت زعفران گلخانه ای لطفا راهنمایی کنید

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
چهارشنبه 6 تیر 1397

با سلام

در شرایط ایران که کشت باز زعفران امکان پذیر است، کشت گلخانه ای آن کار درستی نیست. در صورت هزینه کرد یکسان می توانید سطح مزرعه ای به مراتب بیشتری داشته باشید و با یک مدیریت آسان تر، به سود خیلی مناسب تری دست بیابید.

avatar
سوال کننده:حسين اسماعيلي
ﺳﻪشنبه 5 تیر 1397

سلام وقت بخير من تو اين سايت ثبت نام كردم ولي وارد نميشه دوباره ميام ثبت نام كنم فرمان اين ايميل قبلا ثبت شده رو ميده راهنمايي بفرماييد

avatar
پاسخ دهنده:دکتر مختاری_کارشناس کشاورزی
چهارشنبه 6 تیر 1397

با سلام

حتما دوستان ما بعد از بررسی با شما ارتباط برقرار می کنند.

    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 66576361-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه [email protected] در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 66576361-021، ایمیل به آدرس [email protected] و یا ارسال به شناسه [email protected] در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.

ثبت پرسش جدید