کاشت گل محمدی

خرید دوره آموزشی

پست های مرتبط

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (21)

avatar
سوال کننده:رضا

سلام با زمین های کوچک در حد 1000 متر امکان پرورش گل وجود دارد و چقدر سرمایه نیاز داردavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

به پاسخ سوالات قبل مراجعه شود.


avatar
سوال کننده:وحید جمشیدی

سلام در استان خوزستان (شهرستان باغملک )قابل کشت هست یا نهavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

این گیاه هم اکنون در استان‌هاي فارس و اصفهان، در سطح وسیع کشت می‌شود. علاوه بر آن، در استان­هاي آذربایجان شرقی، خراسان رضوي، چهار محال و بختیاري، خوزستان، یزد، زنجان، کردستان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد، گلستان، و لرستان نیز کشت و زرع آن انجام می‌شود.


avatar
سوال کننده:حمید

سلام زمین 6 هکتاری در در لرستان داریم با اب مناسب کشت گل محمدی برای تسطیح و استخر زمین شیب دار و هزینه کاشت درخواست تسهیلات داریم میتوانید راهنمایی بفرماییدavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

جهاد کشاورزی، در مورد کسب و کارهای کشاورزی تسهیلاتی را ارائه می‌نماید. این تسهیلات شامل وام، لوله­ های آبیاری، کمک به کنترل آفات و بیماری­ها و مشاوره و هماهنگی برای بیمه نمودن محصولات می­باشد.

سامانه میدون نیز در بخش نیازمندی ها بستری را فراهم نموده تا افراد مختلف نیازمندی های خود را معرض دید دیگران قرار دهند.شما می توانید از این بخش نیز برای یافتن سرمایه گذار استفاده نمایید.


avatar
سوال کننده:آرش ارزوقی‌

سلام زمین من در خراسان رضوی روستای اسحاق اباد . منطقه پر باده . ولی اب و خاک مناسبی‌داریم . ایا امکان کاشت باتوجه ب باد تند داریم . با تشکرavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

کشت این محصول در خراسان رضوی درحال حاضرانجام می شود ولی بادهای شدید، از لحاظ فیزیکی به گل صدمه زده و بادهای سرد، خشک و گرم، باعث کاهش اسانس گل می‌شود.


avatar
سوال کننده:امیرنادری

با درود و عرض ادب من در سرخس واقع در استان خراسان رضوی ساکن هستم . با توجه به اب و هوای گرم خشک و اب مناسب امکان کاشت گل محمدی وجود دارد.؟ برای کاشت به صورت ابیاری غرقابی هم در یک هکتار ۵۰ م هزینه نیاز میباشد؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام.  امکان کاشت وجود دارد و مطابق با گزارش سازمان جهاد کشاورزی در سال 1396، سطح زیر کشت گل محمدی در استان خر اسان رضوی حدود 723 هکتار بوده است. در داخل دوره کاشت گل محمدی ریز هزینه ها ذکر شده است و شما می توانید با حذف نمودن برخی هزینه ها، سرمایه نهایی برای این کار را به دست آورید. اگر سیستم آبیاری قطره ای را حذف کنید، جمع کل سرمایه گذاری حدود 30 میلیون تومان خواهد بود.


avatar
سوال کننده:مهران نوروزی

با سلام می خواستم ببینم امکان کاشت گل محمدی در شمال استان همدان وجود داره؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. در کل استان همدان حدود 140 هکتار گلستان گل محمدی وجود دارد ولی اگر منظور شما منطقه خاصی باشد باید بطور دقیق شرایط آن منطقه را با شرایط مطلوب برای رشد گل محمدی مقایسه بکنید. در داخل دوره آموزشی تمام شرایط لازم برای رشد گل محمدی ذکر شده است.


avatar
سوال کننده:سعید کریمی

با سلام، برای کاشت گل محمدی ۱۰۰۰متر زمین کافی است ؟واینکه زمین دیمی باشد مشکلی ندارد؟واینکه مادر استان همدان ساکنیم و آب و هوای سردی دارد آیا مشکلی برای این گیاه بوجود نمیاد؟و سوال آخرتو کشور خودمون میشه این محصول رو فروخت؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. هزار مترمربع برای زراعت این نوع گل بسیار کم و غیر اقتصادی است. بصورت دیم و آبی کشت می شود ولی عملکرد آن در حالت دیم به شدت کاهش می یابد. گل محمدی در برابر سرما و یخبندان از مقاومت خوبی برخور دار بوده و کارخانجات گلاب گیری بزرگترین مشتری این گل هستند.


avatar
سوال کننده:مهدی

سلام ایا در جنوب(بندرعباس) هم میسر هست؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. بله امکان کاشت وجود دارد.


avatar
سوال کننده:کیامرز حیدری

باسلام لطفا بفرمائید کاشت گل محمدی در چه خاک و آبی بهترین عملکرد را دارد؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. مناسب‌ترین خاک برای کشت و کار گل محمدی، خاک لومی عمیق و دارای pH بین 5.7 تا 6 است. اکثر مزارع گل محمدی کشور، در ارتفاعات ۱۹۰۰ متر از سطح دریا و یا بالاتر قرار گرفته‎اند. در داخل دوره این مبحث بخوبی شر داده شده است.


avatar
سوال کننده:محمد حسین مهدوی

سلام و عرض ادب من میخوام یک هکتار گل محمدی بکارم و زمان کاشت و فاصله بین بوته های گل محمدی و نحوه تهیه نهال رو توضیح میدین سپاسگذارم از سایت بدرد بخورتونavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام.

بهترین زمان برای کاشت زمان خواب نهال گل محمدی می باشد. برای مناطق گرمسیری که زمستان یخبندان ندارند، پاییز و برای مناطق سردسیر، اواخر زمستان برای کاشت نهال مناسب است. در کل کاشت در فصل زمستان بهتر است.

فاصله پیشنهادی  روی ردیف 2 متر، و بین ردیف ۳ متر، در احداث گلستان گل محمدی مناسب می باشد..


avatar
سوال کننده:علی

سلام . من حدود 1700 متر زمین دارم با ابیاری قطره ای در اصفهان . می خواهم امسال داخلش درخت بکارم . نمی دونم تو این مقیاس چی بکارم که بیشترین صرفه اقتصادی رو برام داشته باشه . اگر بخوام گل محمدی بکارم حساب کردم حدود260 الی 280 تا نهال گل محمدی میشه نمی دونم تو این مقیاس می صرفه یا نه . (هدفم گلابگیریه) اگر بخوام درخت پالونیا بکارم ی 100 تا 130 میشه ********************** لطفا راهنماییم کنید چی بکارم که صرفه اقتصادیش بهتر باشه . من چند سوال پرسیدم جواب به نتیجه نرسیده ام ممنون راهنماییم کنید.avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. با توجه به مساحت پایین مزرعه شما، در ابتدا توصیه می کنیم مزرعه بزرگتری را اجاره کنید و به زراعت بپردازید. اگر این کار در توان شما نیست، پیشنهاد میکنیم به تولید صیفیجاتی همچون گوجه فرنگی بپردازید. اگر بتوانید در این مساحت کم بصورت کاملا اصولی زراعت کنید عملکرد بسیار بالایی خواهید داشت.


avatar
سوال کننده:راشدی

بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم ، از این که با حوصلهبه سوالات کاربران پاسخ می دهید، کمال تشکر را دارم. قصد داریم در زمینی که به میزان وسعت یک هکتار می باشد، و آب کمی دارد و زمینی شور دارد و روزهای بسیار گرم و شب های سردی دارد. گل محمدی بکاریم. چند سوال از خدمتتون داشتم: 1. آیا کاشت گل محمدی در این زمین با همچین ویژگی هایی منطقی است؟ اگر بله: - هزینه ی اولیه حدودا چقدر می شود؟ اگر نه: - اجمالا کاشت چه محصولی را در همچین زمینی پیشنهاد می دهید. 2. آیا از سیستم آبیاری قطره ای استفاده کنیم؟ اگر بله: - هزینه ی نصب وسایل آبیاری قطره ای حدودا چقدر می شود؟ اگر نه: - چه سیستمی را برای آبیاری آن پیشنهاد می دهید. می دانم که ابتدا با صبوری پاسخ سوالاتم را می دهید و در انتها می فرمایید که از مشاوران تخصصی و ... در سایت استفاده کنم، اما می خواهم بدانم اگر این کار منطقی نیست و جواب نمی دهد، خیلی سرش وقت نگذارم و به سراغ محصول دیگری بروم و اگر تحقیقات اولیه مثبت بود، به مشاوران تخصصی رجوع کنم. باتشکر از شما. خداقوتavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. ضمن تشکر از حسن توجه شما

متاسفانه اطلاعات شما قابل تحلیل نیست. منظورتون از میزان کم آب دقیقا چیست؟ میزان شوری را هم ذکر نکردید.

هزینه اولیه احداث یک هکتار گلستان گل محمدی با فرضیات طرح ما، حدود 50 میلیون تومان است که در همین صفحه به آن اشاره شده است.

سیستم آبیاری قطره ای برای گل محمدی مناسب است که بیش از 20 میلیون تومان هزینه دارد ولی با توجه به مساحت یک هکتاری بهتر است از جوی و پشته استفاده شود.

منطقه خود را معرفی نکردید ولی با توصیفی که از دمای روزانه و شبانه و شوری خاک داشتید، به نظر می رسد برای کاشت درخت پسته مناسب باشد که البته صحت آن نیازمند به اطلاع دقیق تر و عددی از شرایط آب و خاک دارد. مثلا پسته به رطوبت زیاد هوا حساس است و مناسب مناطق کویری است

 


avatar
سوال کننده:کمالی

سلام می خواهم در منطقه تیران استان اصفهان باغ گل محمدی ایجاد کنم آیا این منطقه چنین قابلیتی دارد ؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. بله امکان کاشت وجود دارد.


avatar
سوال کننده:احمدی

سود اوریش چیه گل رو میفروشیم یا ازش گلاب میگیریمavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. در بخش پلن مالی دوره پرورش گل محمدی سود آوری کار مورد بررسی قرار گرفته و از سود آوری بسیار مناسبی برخوردار است.

معمولا کشاورزان گل را می فروشند ولی اگر امکانات فرآهم شود و گلاب به فروش برسد سود دهی کار افزایش پیدا می کند.


avatar
سوال کننده:نیکپور

با سلام ایا گل محمدی را به روش هیدروپونیک میتوان پرورش داد و کیفیت محصولش چطور استavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. گل رز را به دلیل قیمت بالایی که دارد به این روش پرورش می دهند ولی برای گل محمدی توجیه مناسبی ندارد و در کشور ما این کار انجام نمی شود. محصولات گلخانه ای و مخصوصا هیدروپونیک کیفیت پایین تری نسبت به حالت زراعی دارند.


avatar
سوال کننده:رضا

سلام من یک هکتار زمین در خراسان رضوی شهرستان قوچان دارم میخواستم بدونم گل محمدی چند بار در سال نیاز به ابیاری دارد و برای فروش گل در استان خراسان جای سراغ دارید معرفی کنید ممنون میشم پاسخ بدینavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. معمولا هر 10 تا 15 روز یکبار آبیاری در فصول گرم سال مورد نیاز است. تولید کنندگان گلاب، بزرگترین مشتری برای گل محمدی می باشند.


avatar
سوال کننده:پویان

سلام ،میخواستم بدونم تو استان گیلان هم میشه گل محمدی کاشت؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. امکان کاشت وجود دارد ولی با توجه به اظهارات برخی از کارآفرینان این حوزه، وجود رطوبت در شمال تاثیر منفی بر اسانس گل محمدی دارد.


avatar
سوال کننده:محمد جهان مهر

سلام خسته نباشید.من دوست دارم درخت والونیا بکارم ولی متاسفانه زمین لازم برا کشت ندارم خواستم ببینم میتونم از کدام ارگان یا سازمان کمک بگیرم تا زمین مناسب در اختیارم بگذارم. ایا اداره منابع طبیعی می‌تونه زمین رایگان در اختیارم بگذاره؟؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. باید از اداره منابع طبیعی و جهاد کشاورزی محل خود جویا شوید. ممکن است زمین هایی را برای امر کشاورزی اختصاص داده باشند.


avatar
پاسخ دهنده:کلانتری

من زمین کشاورزی دارم به یک کمک احتیاج داریم


avatar
سوال کننده:عباس آمالی دوزدوزان

سلام و عرض ادب من شهر سراب ۳ هکتار زمین دیمی دارم پیشنهاد میدید گل محمدی بکارمavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. کاشت گل محمدی در منطقه سراب مشکلی ندارد ولی اگر قادر به آبیاری گلستان نباشید، محصول چندانی به دست نخواهید آورد.


avatar
سوال کننده:امین

سلام،لیسانس الکترونیک و برق صنعتی. با20میلیون چه کاری انجام بدمavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. کسب و کارهای مختلفی را می توان به شما پیشنهاد کرد ولی شرایط و امکانات شما باید با دقت بررسی شود.  از این رو پیشنهاد میکنیم از نظر مشاوران تخصصی در زمینه کارآفرینی استفاده بکنید.


avatar
سوال کننده:احمدنژاد

آیا پرورش گل رز و محمدی در منطقه گیلان که دارای اقلیم بارطوبت بالا میباشد، موفقیت آمیز و اقتصادی است ؟ آیاپرورش آن در سطح کمتر از هکتار اقتصادی است؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. مطابق با گزارش سازمان جهاد کشاورزی، در سال 1396 حدود 3.4 هکتار سطح زیرکشت گلستان گل محمدی در کل استان گیلان بوده است که سطح زیرکشت بسیار پایینی است. از این رو و با توجه به رطوبت بالا توصیه به احداث گلستان در این منطقه نمی شود. با این وجود شما می توانید از نظر مشاوران تخصصی ما در این زمینه نیز بهره مند شوید.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


logo-samandehi