کاشت درخت صنوبر

خرید دوره آموزشی

پست های مرتبط

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (7)

avatar
سوال کننده:حاج محسن

سلام در گرگان 5000متر زمین دارم می خواهم صنوبر بکارم طریقه ابیاری ان چگونه است هر چند روز باید به ان اب داد در سال ۹۸ یک درخت صنوبر ۵ ساله را چند می خرند 23998avatar
پاسخ دهنده:دکتر مجید فرومدی

سلام

در شرایط آب و هوایی خشک می توان این درختان را هفته ای یک مرتبه آبیاری کرد. درختان صنوبر خشکی را تحمل می کنند اما اگر آبیاری شوند از سلامتی بیشتری برخودار خواهند بود. فاصله دو نوبت آبياری  براي نهالستان ها و كشت هاي انبوه چهار تا پنج روز و براي درختان بزرگ و چند ساله هفت تا هشت روز يك بار مي تواند مناسب باشد. البته دور آبياري در ماه هاي مختلف سال تفاوت مي كند. به طوري كه در ماه هاي اول بهار و اواخر شهر يور ومهرماه مي تواند كمي بيشتر و ماه هاي گرم سال (خرداد، تیر و شهريور ماه) كمتر در نظر گرفته شود. همکاران ما در بخش بازرگانی می توانند راهنمایی های لازم را در بحث قیمت به شما داشته باشند.


avatar
سوال کننده:رضا بهرابادی

با سلام میخواستم بدونم هر قیمت نهال برای یک هکتار چندهavatar
پاسخ دهنده:مهندس مرتضی درختی

سلام

همکاران ما در بخش بازرگانی می توانند شما را در زمینه قیمت نهال راهنمایی نمایند. در دوره آموزشی کاشت درخت صنوبر هزینه هر نهال 2000 تومان در نظر گرفته شده است که مربوط به زمان تدوین دوره می باشد.


avatar
سوال کننده:قاسم شبانی

سلام من چهار هکتار زمین دارم که گل محمدی کشت کردم آیا میتونم دور زمین را از این نهال استفاده کنم واز فضا دور زمین اسفاده کنمavatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی

سلام

درصورت وجود آب کافی و شرایط مناسب کشت این گیاه می توان فعالیت مذکور را انجام داد.


avatar
سوال کننده:سیدفتاحی

سلام مهندس من دو هزار متر مربع زمین دارم براش نهال صنوبر میخوام لطفا هم نهال خوب هم طرز کاشت آن را راهنمایی کنیدavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

 مساحت مورد نظر شما برای زراعت صنوبربسیار پایین است .يك نهال مناسب بايد يك ساله(ريشه و ساقه يك ساله)يا دوساله (ريشه دوساله و ساقه يك ساله) باشد. از لحاظ ابعاد، نهال ها بايد از ارتفاعي معادل 1.5 تا 2.5 متر و قطر يقه بيش از 10 ميلي متر برخوردارباشد. به لحاظ كيفي نهال بايد داراي تاج متقارن، فرم ساقه صاف و مستقيم و با جوانه انتهايي سالم باشد همچنين نهال بايد عاري از آفات بويژه پروانه گالزا، شته مومي، سوسك چوبخوار و بيماري هاي قارچي باشد.برای کشت صنوبر پس از آماده سازی زمین و کندن گودالهای کشت و تامین کودهای دامی و شیمیایی لازم برای هر گودال نهال های با ریشه دوساله و ساقه یکساله تهیه کرده و در اواخر فصل زمستان اقدام به کشت آن در فاصله 1×3 (حدود3300 نهال درهکتار) می نمایند.


avatar
سوال کننده:علی مرتاضی از تبریز

با سلام وخسته نباشید میخواستم بدونم اولا حداقل سرمایه که برای شروع لازمه چقدر باید باشه.دوم چقدر زمین منظورم چند متر لازمه حداقل. سوم مصرف اب صنوبر چقدره ؟زیاد کمه؟ضمنا اگه مثلا امسال کاشت شد چند سال دیگه برداشت میشه و سودش که حاصل میشه و سالانه چقدر سود داره .ممنون از راهنمایتونavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

دوره آموزشی تدوین شده در سامانه میدون با 50 میلیون تومان سرمایه امکان پذیر است وظرفیت تولیدی این طرح یک هکتار می باشد. بعد از دوره کشت می توان با توجه به سود به دست آمده اقدام به کشت مناطق بیشتری نمود.

جهت اطلاع ازمسائل مالی دوره کاشت درخت پالونیا به پلن مالی دوره مراجعه نمایید.در پلن مالی دوره مذکور جزئیات مربوط به سودهی ،هزینه ها وسرمایه گداری طرح بیان شده است.

 


avatar
سوال کننده:حسین ستاریفر

با سلام من می خوام صنوبر کاری رو امسال شروع کنم به مساحت 3500 متر مربع و 3 ساعت آب در هفته می خواستم بدونم میشه با این شرایط شروع کرد یا نه واگه میشه فاصله کشت چطوره بعد می خواستم بدونم آیا بین این درختها میشه محصولات دیگه‌ای مثل خیار یا بادمجان کاشت بعد بازار فروش رو چطور میشه پیدا کرد ممنون میشم اگه پاسخ بدید.avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. مساحت مورد نظر شما برای زراعت صنوبربسیار پایین است ولی اگر به عنوان یک کار جانبی باشد توجیه قابل قبولی دارد. میزان دبی آب مهم است که ذکر نکردید لذا نمی توان گفت 3 ساعت آب در هفته کافی است یا نه. امکان زراعت در بین درختان وجود دارد. فاصله کاشت صنوبر براساس هدف و زمان برداشت متغیر است و توصیه میکنیم دوره کاشت صنوبر را مطالعه بفرمایید. فروش چوب کلا کار مشکلی نیست و مشتریان زیادی دارد.


avatar
سوال کننده:امین امامی

دریک هکتار درخت صنوبر به چه مقدار اب نیاز دارد؟ بازار فروش محصول چگونه است ایا در انحصار است یا خیر؟ بعداز چند سال محصول اماده بهره برداری میرسد؟ درامدش در یک هکتار چقدر است؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. نیاز آبی این درخت  بطور تقریبی از 4000 مترمکعب در آبیاری قطره ای تا 8000 مترمکعب در آبیاری سطحی برای هرهکتار می باشد ولی مقدار دقیق آن تابع شرایط آب و هوایی و خاک می باشد.

با توجه به کمبود چوب درکشور و واردات ان، بازار بسیار مناسبی دارد.

زمان برداشت چوب بستگی به تصمیم کشاورز دارد ولی قطر اقتصادی آن از سال هفتم تا سال پانزدهم می باشد.

بطور متوسط انتظار می رود تا سال هفتم از هر هکتار حداقل 500 میلیون تومان سود خالص به دست آید.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


logo-samandehi