کاشت جو آبی

خرید دوره آموزشی

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (6)

avatar
سوال کننده:یوسف

سلام چنا سوال دارم 1. آیا از آخر مهر مشه جوکاشت تو مازندارن شهر بابل؟ و اینکهذبرداشتش چه تاریخی انجام میشه؟ 2. چه کودهای لازم داره. ودر چه دوره ای از رشد؟ 3. نحویه آبیاری چگونه هست؟ 4.بهترین بذر برای مصرف دام چه بذری هست؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. زمان دقیق کاشت به رطوبت خاک بستگی دارد. معمولا کودهای ازته و فسفره بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، اما نوع و میزان کود به آزمون خاک و آب بستگی دارد. نوع سیستم آبیاری بصورت کرتی توصیه می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیقتر از مشاوره تخصصی در این زمینه استفاده بفرمایید.


avatar
سوال کننده:سید مهدی موسوی نژاد

سلام وقت به خیر فرمودید زمین با آب7میلیون اجاره میشه و برداشت از4تا11تن هست 1چه عواملی در اینکه 4تن یا 11تن برداشت کنیم تاثیر گذار هستن؟ آزمایش خاک و آب و کود دهی لطفا درباره عواملی که باعث برداشت بیشترین محصول میشه رو بفرماییدavatar
پاسخ دهنده:دکتر امید احمدی

سلام

اقلیم، آب، خاک، کیفیت بذر، رسیدگی مناسب و... تاثیرگذار هستند. برای رسیدن به نقطه مطلوب بهره وری محصول پیشنهاد می کنیم با تولید کنندگان با تجربه این حوزه مشورت داشته باشید.


avatar
سوال کننده:محمد

سلام میشه راهنمایی کنید که برای فروش محصولمون باید به کجا مراجعه کنیم وحدودا قیمت هر کیلو جویی که از ما میخرن چه قدر است؟ ممنون از شما هموطن گرامی...avatar
پاسخ دهنده:دکتر امید احمدی

سلام

بخاطر اهمیت جو در حال حاضر سازمان جهاد کشاورزی در صدد تشویق افزایش سطح زیر کشت این محصول است و همچنین جرء محصولاتی است که خرید تضمینی آن توسط دولت صورت می گیرد. شورای اقتصاد قیمت هر کیلو گرم جو را 1630 تومان برای سال زراعی98/99 اعلام نموده است.


avatar
سوال کننده:محمد

سلام برای یک هکتار حدودا چند کیلو بذر لازمه ودر پایان دوره چند کیلو جو از یک هکتاربرداشت میشه ممنونavatar
پاسخ دهنده:مهندس مرتضی درختی

سلام

200 کیلوگرم بذرجونیاز است .میزان برداشت جو آبی بسته به مدیریت مناسب مزرعه متغییر و می تواند بین 4 تن تا 11 تن متغیر باشد.


avatar
سوال کننده:مینوئی

سلام ، امکان کاشت جو پس از باران وجود داره در آذر ماهavatar
پاسخ دهنده:دکتر مجید فرومدی

سلام

مناسب ترین تاریخ کاشت در مناطق سرد در نیمه اول مهر ماه است و کشت باید در تاریخی صورت گیرد که قبل از بروز سرما، گیاه به حالت 4-3 برگه یا روزت درآید. یکی از مهمترین عواملی که در ایجاد یک محصول خوب دخالت دارد و در کنترل انسان است، تاریخ کاشت است. همانطور که اشاره شد جو بصورت بهاره یا پاییزه کاشته میشود. تاریخ کاشت جو پاییزه اواسط مهر ماه تا اواخر آبانماه می­باشد؛ که بهترین تاریخ کشت 25مهر است. البته به آب و هوای منطقه هم باید توجه کرد که اگر هوا زیاد گرم بود نباید کشت انجام گیرد.


avatar
سوال کننده:محسن

سلام کشت جو در منطقه دماوند و زمینی حدود 1200متر ، توجیه اقتصادی دارد یا خیر؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

انواع ارقام جو مناسب برای شرایط مختلف هستند.کشت در کمتر از یک هکتار پیشنهاد نمی شود.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi