دوره مجازی نحوه گلاب‌گیری و تولید اسانس طبیعی
مدرس:سید مسعود مسعودی علوی

394800 تومان
خرید دوره

دوره مجازی نحوه گلاب‌گیری و تولید اسانس طبیعی

5 از 5
3 نفر امتیاز داده اند
توضيحات

اگر به دنبال کسب و کاری هستید که نیاز به سرمایه پایین و فضای کم باشد، تولید عرقیات گیاهی می تواند یک پیشنهاد مناسب برای شما باشد. شرایط آب و هوایی کشور ما برای رشد بسیاری از گیاهان دارویی فراهم است به طوری که در بسیاری از مناطق کشور این گیاهان حتی به صورت خودرو رشد می کنند؛ بنابراین کسب و کار تولید عرقیات گیاهی می‌تواند شغلی جذاب و مهم‌تر از همه درآمدزا برای افرادی که جویای شغلی پایدار و پردرآمد هستند، باشد. این کسب و کار به دلیل قیمت پایین، کشش بالای بازار به ویژه در خارج از کشور و نیاز به تجهیزات و سرمایه پایین، توانسته توجه بسیاری از علاقه‌مندان را به خود کسب کند.

این کسب و کار با پتانسیل اقتصادی بالا، فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری زودبازده و ایجاد زمینه‌های اشتغال‌زایی در کشور است و می‌تواند منجر به ارزش افزوده بیشتر گیاهان دارویی تولید شده در کشور شود. قابل ذکر است که صادرات عرقیات گیاهی نظیر گلاب هر ساله ارزآوری خوبی برای کشور به همراه دارد به عنوان مثال در سال 97 بر اساس آمار گمرک، صادرات گلاب 12 میلیون دلار ارز برای کشور به همراه داشته است که به بیش از ۳۰ کشور جهان از جمله امارات متحده عربی، فرانسه، ایالات متحده امریکا، کانادا، آلمان، چین، انگلستان، اتریش، استرالیا و سوئد صادر شده است.

افراد علاقه مند به کار در زمینه تولید عرقیات گیاهی و سرمایه‌گذاران می توانند با بهره گیری از اطلاعات و آموزش‌های این کارگاه آموزشی، با نحوه شروع کسب و کار تولید عرقیات گیاهی، ملزومات، فروش، بسته‌بندی، فرآیند عرق‌گیری، ریسک ها، مشکلات و سایر نکات این کسب و کار به خوبی آشنا شوند. این فیلم آموزشی با همکاری جناب آقای مهندس مسعودی علوی که دارای کارگاه عرق‌گیری در شهرستان کاشان می‌باشند، تهیه شده است. مدرسه میدون و کلینیک مشاوره نیز آماده ارائه کلاس­های حضوری و مشاوران متخصص در این حوزه هستند.

توجه: این دوره آموزشی مجازی (غیر حضوری) است و صرفاً در حساب کاربری شخص در سایت نمایش داده می شود.

توجه: فیلم آموزشی حاضر از کارگاه مجازی که روی بستر اسکای روم برگزار شده، تهیه شده است. لطفاً قبل از تهیه، سر فصل های آموزشی و نمونه ویدئو را تماشا نمایید.

آشنایی با سرفصل ها

در این گام به موارد زیر اشاره شده است:

1- معرفی کارآفرین

2- معرفی سرفصل‌های کارگاه

در این گام به خواص دارویی عرقیات کاسنی، برگ چنار، گلاب و خارشتر پرداخته شده است و ویژگی های مزاجی هر یک از این گیاهان نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

در این گام به خواص عرقیات یونجه، زیره، هل، رازیانه، بومادران، سیر، بادرنجبویه، بوقناق و نعناع پرداخته شده است و طبع هر یک از این گیاهان نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

در این گام به خواص و طبع گیاهان مختلف پرداخته شده است. شناخت این خواص می‌تواند در مدیریت زمان تولید عرقیات گیاهان مختلف تاثیر به‌سزایی داشته باشد.

در این گام به بهترین زمان مصرف عرقیات گیاهان مختلف پرداخته شده است. این موضوع به لحاظ بازار فروش محصول بسیار حائز اهمیت بوده و افرادی که قصد ورود به این شغل را دارند کسب این اطلاعات بسیار مهم است.

در این گام به بررسی بازار و شرایط فروش عصاره ها در کشور پرداخته شده است و اندازه بازار آن نیز مورد توجه قرار گرفته است.

در این گام به شرایط لازم جهت دریافت سیب سلامت پرداخته شده است و مدارک و سازمان های مربوط، جهت دریافت آن نیز نام برده شده است.

در این به تمامی تجهیزات مورد نیاز جهت شروع این کسب و کار پرداخته شده است.

این گام در ادامه گام قبلی به معرفی تجهیزات مورد نیاز جهت شروع این کسب و کار پرداخته است.

در این گام عملیات گلاب گیری به صورت جز به جز توسط کارآفرین توضیح داده شده است.

در این گام کارآفرین نحوه عرق گیری از گیاهان مختلف را در کارگاه خود به صورت تصویری و جز به جز به شما آموزش خواهد داد.

در این گام کارآفرین به نحوه عرق گیری صنعتی خواهد پرداخت و مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار خواهد داد.

در این گام کارآفرین به سوالات شرکت کنندگان کارگاه پاسخ می دهد و ابهامات شکل گرفته در ذهن آن‌ها را برطرف می کند.

در این گام کارآفرین به عملیات عطرگیری از گیاهان مختلف خواهد پرداخت.

در این گام کارآفرین به نکات فنی این کسب و کار و سوالات شرکت کنندگان می پردازد.

مدرس دوره

سید مسعود مسعودی علوی

کارشناسی مکانیک
جناب آقای مهندس مسعودی علوی بیش از سه سال است که در کارگاه خود که در شهر کاشان واقع شده است در زمینه تولید و بسته بندی انواع عرقیات گیاهی فعالیت دارد و فردی مجرب در این حوزه می‌باشد.
ارزیابی دوره
5 از 5
3 نفر امتیاز داده اند
100
95
85
100
80
عضویت/ورود سریع جهت خرید دوره
پرسش و پاسخ
پاسخ به این پرسش
هانیه نوبخت

آیا اسانس برای عطر سازی هم آموزش میدید

مجید

سلام

بله در دوره آموزش تصویری گلاب گیری و اسانس گیری که توسط آقای علوی تهیه شده است به نحوه اسانس گیری نیز پرداخته شده است.


نظرات