الفبای صادرات (1): یک کارت طلایی به نام بازرگانی

 


بازار صادراتی یکی از حوزه های جذاب برای بسیاری از تولیدکنندگان و کارآفرینان ایرانی است؛ اما ملزوماتی دارد که یکی از اولیه ترین آنها، داشتن کارت بازرگانی است.

صادرات مانند هر فعالیت تجاری دیگری، نیاز به یکسری ملزومات و بدیهیات دارد که مجوزها، اصلی ترین این موارد است (انجام صادرات بدون مجوز در حکم قاچاق کالاست و مجازات سنگینی برای آن درنظر گرفته شده است که در نوشته ای دیگر به آن خواهیم پرداخت) یکی از پرتقاضا ترین و البته اصلی ترین این مجوزها، کارت بازرگانی است که در بخش اول این نوشته، به چگونگی اخذ و آن می پردازیم.

چگونه صادرات کردن را با میدون یاد بگیرید...

همانطور که همگان به خوبی آگاهند، ایران خطه ای است که از زمان های بسیار دور در مسیر جاده ابریشم و ترانزیت بین المللی واقع شده و از این حیث، یکی از متمایز ترین موقعیت های جغرافیایی در سطح جهان را داراست. از سوی دیگر مزیت های بسیاری در گوشه و کنار کشور وجود دارد که برخلاف مواردی همچون پسته، زعفران، خاویار و..، مورد بی مهری واقع شده و مغفول مانده؛ درصورتیکه می توان به راحتی از آنها در زمینه صادرات استفاده و پول خوبی را عاید تجار و کارآفرینان ایرانی کرد.  

حال سوال اصلی اینجاست که اصلا این کارت بازرگانی چیست؟!

کارت بازرگانی مجوزی است که با داشتن آن، تجار می توانند وارد بازار صادرات و واردات شوند. این کارت تا یک سال از تاریخ صدور اعتبار دارد و پس از این مدت، باید هر سال تمدید شود.

چگونه باید کارت بازرگانی را اخذ کنیم؟

برای گرفتن کارت بازرگانی نیازی به انجام کارهای سخت و طاقت فرسا نیست.. ابتدا باید وارد سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند به آدرس https://cscs.chambertrust.ir شد و سپس طبق دستوراتی که در صفحات نوشته شده، پیش رفت. بعداز تایید اطلاعات و صدور این کارت طلایی، می توان بازار صادراتی موردنظر خود را انتخاب و شروع به فعالیت در این حوزه کرد.

باید گفت که گرفتن کارت بازرگانی تنها اولین قدم است؛ اولین قدم برای ورود به دنیای بی انتهای صادرات. بعبارت دیگر، برای ورود به بازار صادراتی و حضوری موفق و بدون شکست در آن، باید آموزش هایی همچون ترخیص کالا، نوشتن بارنامه، حقوق تجارت بین الملل و یا بازارشناسی خارجی را نیز گذراند. و البته نباید از مشورت کهنه کاران این حوزه که در کلینیک مشاوره میدون فعال اند؛ همچون جناب آقای مهدی نجات نیا، غافل شد. (برای گرفتن مشاوره از آقای نجات نیا و دیگران متخصصان صادرات، اینجا کلیک کنید.)

میدونی ها بخوانند: بسته بندی تان را خوب کنید، فروشتان زیاد می شود!

بدون گرفتن کارت بازرگانی نمی توان در بازارهای صادرات فعالیت کرد؟

پاسخ این سوال با قاطعیت، بله است.

کارآفرینانی که به هر دلیلی تمایل به گرفتن کارت بازرگانی ندارند؛ اما درعین حال علاقه منداند در حوزه صادرات کار کنند، می توانند از خدمات مدیریت صادراتِ شرکت های صادرات و وارداتی که در داخل کشور فعال هستند، استفاده کنند. این شرکت ها خدمات حمل و نقل و ترخیص کالای موردنظر را به عهده می گیرند، در زمینه بازارشناسی خارجی مطالعات خوب و مفیدی دارند و خلاصه می توانند در کنار یک کارآفرین بایستند تا او بتواند یک صادرات موفق و ارزآوری خوبی را تجربه کند.

تا اینجا با اولین حرف از الفبای ورود به بازار های صادراتی یعنی کارت بازرگانی آشنا شدیم! اما منتظر مطالب بعدی ما برای معرفی دیگر حروف این الفبای جذاب، باشید...

نوشته شده توسط: مینا صابونچی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi