پرورش ماهی تیلاپیا در گلخانه

خرید دوره آموزشی

پست های مرتبط

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (2)

avatar
سوال کننده:ناطوری

پرورش این ماهی خطر ناک است?avatar
پاسخ دهنده:فریده حاجی وند

با سلام 

از خطرات این ماهی می توان به غیر بومی و مهاجم بودن این ماهی اشاره کرد، زمانی که  به آبهای آزاد راه پیدا کند، با خوردن لارو ماهیان بومی باعث از بین رفتن ماهیان بومی می شود لذا در هنگام پرورش باید  مراقب بود که از طریق کانال ها به آبهای آزاد نظیر روخانه ها راه پیدا نکند (این خطر از جنه ی محیط زیست بود) و در حال حاضر مجوز پرورش این ماهی به چهار استان کشور یعنی یزد، قم، سمنان و خراسان جنوبی اعطا می‌گرد. نکته بسیار مهمی که در خصوص مصرف ماهی تیلاپیا وجود دارد این است که در اثر مصرف زیاد این ماهی نسبت به سایر ماهیان، به دلیل بالا بودن امگا 6 احتمال بروز آلزایمر، التهاب‌ روده و مشکلات قلبی وجود دارد. جهت کسب اطلاعات کامل تر توصیه می شود دوره ی ماهی تیلا پیا موجود در سایت را مطالعه بفرمائید. 


avatar
سوال کننده:محمدحسن مجمعی

باسلام چگونگی تولید و پرورش ماهی تیلا پیا؟avatar
پاسخ دهنده:فریده حاجی وند

با سلام

در صورت امکان سوال خود را واضح تر بفرمائید. 


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه [email protected] در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس [email protected] و یا ارسال به شناسه [email protected] در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


logo-samandehi