دوره آموزش متنی بسته بندی خانگی خشکبار
مدرس:سیدمهدی حسینی
مدت زمان دوره:ندارد مدرک پایان دوره:ندارد
315000 تومان
خرید دوره

دوره آموزش متنی بسته بندی خانگی خشکبار

5 از 5
105 نفر امتیاز داده اند
آنچه در اين دوره خواهيد آموخت
 • آشنایی با شرایط اقلیمی و ارتباطی محل کسب و کار
 • شناخت تجهیزات، مواد اولیه و میزان نیروی انسانی مورد نیاز
 • نحوه محاسبه دوره بازگشت و نقطه سر به سر کسب و کار مورد نظر
 • شرایط بازار فروش محصول تولیدی
 • مساحت مورد نیاز برای شروع کسب و کار با ظرفیت مشخص
 • آشنایی با تمامی مراحل تولید محصول
 • شناخت ریسک‌های کسب وکار
اين دوره شامل ...
 • شناخت کلیات کسب و کار مورد نظر
 • جداول ضروریات مورد نیاز جهت شروع کسب و کار
 • محل‌های مناسب جهت شروع کسب و کار
 • جداول تخمین مالی شروع کسب و کار
 • جداول تخمین فروش و نرخ سوددهی کسب و کار
توضيحات

میزان تولید خشکبار در کشور ایران رقم زیادی را به خود اختصاص می دهد ولی بیشتر این محصول چه برای صادرات، چه برای فروش در بازارهای داخلی به شکل فله عرضه می شود و فقط تعداد محدودی از برندها بسته بندی این گروه از مواد غذایی را انجام می دهند. باید توجه داشت بسته بندی مناسب هم در حفظ خواص محصول نقش به سزایی دارد و می تواند مشتریان را به سمت خود جذب کنند ضمن اینکه نقل و انتقال محصول بسته بندی شده ساده تر است. بنابراین اگر بتوان این گروه از مواد غذایی را در بسته بندی های مشتری پسند ارائه کرد، به شرط آنکه قیمت تمام شده در مقایسه با نوع فله ای خیلی بیشتر نباشد می توان از این طریق سود مناسبی به دست آورد.

بسته بندی خشکبار از جمله مشاغلی است که به صورت خانگی می تواند انجام شود در این صورت هزینه تامین مکان از مجموع هزینه ها کم می شود. برای خرید تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی خشکبار به سرمایه ای در حدود 38 میلیون تومان (سرمایه ثابت) و سرمایه در گردشی در حدود 36 میلیون تومان به صورت ماهانه نیاز است و جز مشاغل زود بازده به حساب می آید که معمولا در سال اول هزینه های ثابت و جاری از منبع در آمد پوشش داده می شود. در این دوره در قسمت پلن مالی تمامی  هزینه های اولیه را و نحوه تامین سرمایه را به صورت کامل توضیح داده شد است. 

سالانه بیش از 1 میلیون و 180 هزار تن انواع خشکبار در کشور تولید می شود  و در حدود 400 هزار تن خشکبار صادر و 800 هزار تن در داخل کشور مصرف می شود. سالانه 260 هزار تن پسته، 160 هزار تن بادام، 230 هزار تن گردو، 230 هزار تن کشمش، 25 هزار تن فندق، 22 هزار تن توت، 44 هزار تن انجیر و 18 هزار تن بادام زمینی در داخل کشور تولید می شود. سرانه مصرف خشکبار در ایران سالانه 10 کیلوگرم است که این میزان 4 برابر سرانه جهانی است. بسته بندی خشکبار زمینه را برای صادرات این محصولات افزایش می دهد.

این دوره‌ی آموزشی به تمامی جنبه‌های مورد نیاز برای بسته بندی خانگی خشکبار پرداخته است و به‌دلیل ارتباط گسترد‌ه‌ی میدون با کارآفرینان کشور، در تدوین آن از تخصص و نظرات تولیدکنندگان بزرگ این صنعت در کشور بهره گرفته شده است. مدرسه‌ی میدون و کلینیک مشاوره نیز آماده‌ی برگزاری کلاس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های حضوری و ایجاد بستر برای ارتباط با مشاوران متخصص در این حوزه هستند.

توجه: دوره آموزشی راه اندازی خط بسته بندی خشکبار، دوره ای مجازی (غیر حضوری) و مبتنی بر متن بوده و صرفاً در حساب کاربری شخص در سایت نمایش داده می شود.

آشنایی با سرفصل ها

در گام مقدمه برای بسته بندی خشکبار به موارد زیر می پردازیم:

 1. آشنایی کلی  
 2. تاریخچه، انواع و اقسام، محل کشت و پروش
 3. مزیت های بسته بندی خشکبار
 4. جذابیت های مالی طرح
 5. فواید وخواص محصول
 6. شناخت روند بسته بندی خشکبار

در این گام مکان  راه اندازی خط بسته بندی خشکبار را از چند جهت بررسی می کنیم:

 1. آب
 2. هوا، دما و مسائل جوی
 3. زمین و خاک 
 4. حمل و نقل و ارتباطات
 5. جدول ضروریات

در این گام برای بسته بندی خانگی خشکبارموارد زیر را بررسی می کنیم:

 1. ظرفیت تولیدی
 2. ساختمان و سازه
 3. تجهیزات و ماشین آلات و ابزارها
 4. فن آوری
 5. مواد اولیه و مواد مصرفی
 6. سوخت ها و انرژی های مورد نیاز
 7. نیروی انسانی
 8. ملاحظات حقوقی و قانونی
 9. جدول ملزومات

در این گام موارد زیر در پلن مالی مورد بررسی قرار گرفت:

 1. جدول هزینه های ثابت 
 2. تجهیزات مورد نیاز بسته بندی خشکبار
 3. جدول هزینه ­های جاری
 4. قیمت روز خشکبار فله (10 نوع خشکبار)
 5. جدول در آمد ها
 6. توجیح اقتصادی طرح
 7. قیمت خشکبار بسته بندی شده
 8. پیش بینی جریان نقدی
 9. جدول سرمایه
 10. چگونه می توان به این سرمایه دست یافت؟

در پلن بازار بسته بندی خانگی خشکبار به سوالات زیر پاسخ داده می شود:

 1. بازار هدف کجاست؟
 2. اندازه بازار هدف حدودا چقدر است؟
 3. میزان مصرف کنونی در بازار هدف چقدر است؟
 4. میزان مصرف (تقاضا) در بازار هدف در زمان بهره برداری چقدر است؟
 5. وضعیت کنونی رقابت(رقبا) در بازار هدف محصول ما چگونه است؟
 6. تحلیلی از بازار های محلی
 7. فرهنگ مصرف کالا

موارد زیر در بسته بندی خانگی خشکبار به صورت گام به گام بررسی می شود:

 1.  پیش تولید
 2. مرحله اول (آماده سازی)
 3. مرحله دوم (فرآوری)
 4. مرحله سوم (بسته بندی و نگه داری)
 5. بسته بندی و نگه داری
 6. مرحله چهارم (فروش و بازاریابی)

در این گام ریسک هایی که ممکن است در زمینه های زیر با آن ها مواجه شوید را معرفی می کنیم:

 1. ملزومات
 2. عملیات
 3. مالی
 4. بازار

در این گام پیشنهاداتی برای موفقیت بیشتر در بسته بندی خانگی خشکبار ارائه می دهیم.

دراین قسمت، برای آشنایی بیشتر، مصاحبه با افراد موفق در این حوزه را جمع آوری کرده ایم.

در این گام اطلاعاتی درباره اهمیت راه اندازی خط بسته بندی خشکبار بر مباحث زیست محیطی ارائه می گردد.

مدرس دوره

سیدمهدی حسینی

کارشناسی
جناب آقای سید مهدی حسینی در حوزه تولید، بسته‌بندی و صادرات خشکبار دارای تخصص و تبحر کافی هستند و صاحب برند آماندا و شهدانه می‌باشند.
ارزیابی دوره
5 از 5
105 نفر امتیاز داده اند
96
90
100
98
92
عضویت/ورود سریع جهت خرید دوره
پرسش و پاسخ
پاسخ به این پرسش
فرشاد

سلام خسته نباشید من این کار رو شروع کردم میخواستم ببینم چطور میتونم شرکت های تولید بسته بندی سفارشی به صورت خرده رو پیدا کنم آیا موردی هست که بتونه من رو راهنمایی کنه؟

مجید

سلام
در این خصوص پیشنهاد می شود که در سایت میدون،‌ بخش کلینیک مشاوره ثبت درخواست مشاوره با متخصص این حوزه نمایید تا شما را راهنمایی نمایند.
با تشکر


پاسخ به این پرسش
فاطمه

سلام وقت بخیر. من تو شهری زندگی میکنم که کشاورزی در اون رونق داره ضمن اینکه خودمون محصولات کشاورزی تولید میکنیم، مثل گردو، بادام، کشمش و ... اما این محصولات به صورت فله ای عرضه و خرید و فروش میشن. سوال من اینه که به نظرشما بسته بندی این محصولات و ارائه اونها در بسته های زیبا و شکیل، میتونه مناسب باشه؟ از نظر سوددهی به صرفه هست؟

وحید حسین زاده

سلام. وقت شما هم بخیر کاربر گرامی

مطمئنا این کار توجیه اقتصادی خواهد داشت، مخصوصا برای شما که هم خودتان تولید کننده مواد اولیه هستید و هم به تولید کنندگان دیگر دسترسی دارید. مسئله ای که هست بازار فروش محصول است و بهتره قبل از تولید، بازار کارتان را مورد بررسی قرار دهید. مطالعه دوره آموزشی  «راه اندازی خط بسته بندی خشکبار» می تواند شما را با ابعاد مختلف این کسب و کار آشنا کند.


پاسخ به این پرسش
رضا

سلام بعد از بسته بندی فروشگاهی اینترنتی ایجاد کنم و محصولات رو از این طریق بفروش برسونم. اساتید محترم به نظر شما احتمال موفقیت در این روش فروش برایاین محصول چقدره با در نظر گرفتن داشتن محصول با کیفیت و یمت مناسب؟ خیلی ممنون

وحید سوادی جهانگیری

سلام

فروش اینترنتی محصول یکی از روش هایی است که بسیاری از افراد که حتی تولید کننده نیز نیستند در حال حاضر به آن رو آورده اند و موفقیت های زیادی نیز کسب نموده اند. پیشنهاد می کنیم در صورت وجود سایت هایی که محصول مشابه را ارائه می کنند حتما از آن دیدن فرمایید. سایت هایی نیز وجود دارند که توانسته اند مشتریان زیادی را به خود جذب کنند و این امکان را فراهم نموده اند که تولیدکنندگان بتوانند محصولات خود را با شرایط خاصی در این سایت ها به فروش برسانند. پیشنهاد می کنیم با متخصصان این حوزه در بخش کلینیک مشاوره جهت کسب آگاهی بیشتر ارتباط حاصل نمایید.


پاسخ به این پرسش
سعیداسدی

دراستان مازندران هستم میخواهم خط تولید بسته بندی خشکبار رو راه بندازم .میخواستم بدون دستگاهها و آجیل خام رو از کجا باید تهیه گرد. وآیا تو مازندران جواب میده

وحید سوادی جهانگیری

سلام

شما می توانید از شرکت های تولید کننده دستگاه بسته بندی مواد غذایی به خرید دستگاه بسته بندی خشکبار خانگی همراه با پرس صنعتی و تاریخ زن اقدام نمایید که همکاران ما در بخش بازرگانی در زمینه معرفی این شرکت ها می توانند راهنمایی های لازم را به شما داشته باشند. از آنجایی که خشکبار نسبت به رطوبت حساس هستند و در رطوبت بالا کیفیت خود را به سرعت از دست می دهند. بنابراین بهتر است در مناطقی که رطوبت زیادی ندارند، اقدام به راه اندازی خط بسته بندی خشکبار کنیم. به عنوان مثال مناطق شمالی کشور به دلیل زیاد بودن رطوبت هوا، گزینه مناسبی برای راه اندازی کار بسته بندی خشکبار نیستند.


پاسخ به این پرسش
علی

سلام من میخوام کارگاه بسته بندی پسته راه بندازم لطفا راهنماییم کنین از کجا شروع کنم ایا در فروشش موفق میشم ایا میتونم بفروشم . برای شروع بسته بندی پسته به چه امکاناتی نیازدارم . چقدر سرمایه نیاز دارم .

وحید سوادی جهانگیری

سلام

در دوره آموزشی راه اندازی خط بسته بندی خشکبار سعی شده است به  صفر تا صد این کسب و کار اشاره شود که با مطالعه آن می توانید به 70 درصد آمادگی برای شروع فعالیت دست پیدا نمایید. میزان موفقیت در فروش به توانایی شما در به کارگیری روش های موثر بازاریابی، تولید محصول با کیفیت، بازار پسندی محصول و ... ارتباط دارد. امکانات لازم برای شروع این کسب و کار از جمله فضا جهت بسته بندی و نگهداری مواد اولیه، دستگاه بسته بندی، میز سورت و ... همگی مفصلا در دوره مورد نظر ذکر شده است.


پاسخ به این پرسش
محمد

باسلام وخسته نباشین.میخواستم بدونم دستگاه بسته بندی رشته آشی وپلویی که بشه باهاش راحت کار کرد.هست؟؟؟؟؟

وحید حسین زاده

سلام. اکثر دستگاه های اتوماتیک در این زمینه مراحل کار را تا قبل از بسته بندی انجام میدهند و مرحله بسته بندی با دخالت دست انجام می شود.


پاسخ به این پرسش
محمد عابدی

سلام ،خسته نباشید .میخواستم بدونم امکان بازدید از کارخانجات مواد غذایی معتبر وجود دارد ؟میدوون می تونه تو این زمینه کمکمون کنه .ممنون

وحید سوادی جهانگیری

سلام

با تلفن گویا سامانه میدون تماس گرفته و با بخش بازرگانی ارتباط حاصل نمایید تا راهنمایی های لازم را خدمت شما ارائه نمایند.


پاسخ به این پرسش
علیرضا یزدانگرای

سلام یه طرح داشتم در همین زمینه بسته بندی خشکبار اما میخواسم بدونم میتونم اول طرحم را ثبت کنم تا بتونم انحصاری تولید کنم؟

وحید سوادی جهانگیری

سلام

در صورتی که ایده نو، اختراع، محصول جدید و... مد نظر شما باشد می توان به ثبت آن اقدام نمود و در غیر این صورت ممکن نیست. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با همکاران ما در بخش مشاوره سامانه میدون تماس بگیرید.


پاسخ به این پرسش
مرضیه

ایا بسته بندی خشکبار وحبوبات در جایی مثل استان بوشهر مناسب هست

وحید سوادی جهانگیری

سلام

در انتخاب یک شهر برای شروع این کسب و کار باید توجه داشت از آنجایی که خشکبار نسبت به رطوبت حساس هستند و در رطوبت بالا کیفیت خود را به سرعت از دست می دهند. بنابراین بهتر است در مناطقی که رطوبت زیادی ندارند، اقدام به راه اندازی خط بسته بندی خشکبار کنیم. استان های قزوین، کرمان، خراسان مرکزی و خراسان جنوبی به دلیل اینکه جز مناطق عمده تولید کننده خشکبار محسوب می شوند مناطق مناسبی برای راه اندازی خط بسته بندی خشکبار نیز به حساب می آیند.

 


پاسخ به این پرسش
حامد عجمی

با سلام آدرس و مشخصات کارگاهها و کارخانجات جعبه سازی و بسته بندی آجیل و خشکبار رو احتیاج دارم. آیا مشاوران سایت میدون جهت تسریع در این موضوع میتونن کمکم کنند؟!

وحید سوادی جهانگیری

سلام

مشاوران ما در بخش کلینیک مشاوره می توانند راهنمایی های لازم را به شما داشته باشند.


پاسخ به این پرسش
علي

سلام ميخواستم بدونم براي فراوري و بسته بندي زرشك و زعفران نياز به مجوز خاصي هست؟ يا نه فرقي با خشكبار و حبوبات نداره و به همه اجازه اين كار رو ميدن؟ و براي صادرات اين محصول چه مجوز هايي رو بايد بگيريم؟

وحید سوادی جهانگیری

سلام

برای بسته بندی و فروش محصول حتما نیاز به گرفتن مجوزهای لازم می باشد چرا که معمولا محصولات بسته بندی بدون مجوز در بازار به راحتی به فروش نمی روند. جهت اطلاع از چگونگی صادرات محصول خود با همکاران ما در بخش بازرگانی تماس بگیرید.


پاسخ به این پرسش
سامره ذبیحی الاشتی

سلام روز خوش لطفا ایده ها ی کاری و روشهای صادرات و فروش محصولات ردمی خوام بدونم و اینکه نمی تونم تصمیم بگیرم لطفا راهنمایی کنید

وحید سوادی جهانگیری

سلام

کارآفرینان این حوزه در بخش کلینیک مشاوره سامانه میدون می توانند شما را راهنمایی نمایند.


پاسخ به این پرسش
الهه

با عرض سلام و خسته نباشبد شرمنده من قصد دارم از تولید کننده نبات و پولک و چایی بخرم و بسته بندی کنم و وارد بازار کنم میخواستم بدونم مجوزهای لازم را از کجا تهیه کنم و چقدر سرمایه اولیه و چه تجهیزاتی لازم دارم با تشکر

وحید سوادی جهانگیری

سلام

متقاضیان مشاغل خانگی لازم است به سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه نمایند و متناسب با نوع فعالیت خود یکی از فرم های ثبت نام (مستقل، تحت پوشش، پشتیبان) را تکمیل کنند. فرم های تکمیلی توسط دستگاه اجرایی مرتبط بررسی می شود و در صورت تایید طرح در دستگاه اجرایی، پرونده متقاضی به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال و مجوز صادر می شود. برای ایجاد کار در منزل باید از اعضای خانواده برای انجام کار استفاده شود و کار مزاحمتی از لحاظ آلودگی صوتی و مزاحمت برای همسایگان نداشته باشد.میزان سرمایه و تجهیزات بستگی به ظرفیت تولیدی ، قیمت مواد اولیه در محل زندگیشما دارد و نمی شود بدون اطلاعات کافی از شرایط شما در مورد آن نظر داد. پیشنهاد می کنیم با متخصصان این حوزه در بخش کلینیک مشاوره مفصلا صحبت نمایید تا برای شروع این کسب و کار، آمادگی لازم را کسب نمایید.


پاسخ به این پرسش
امیر

سلام خسته نباشید می خواستم بدونم بسته بندی پسته رو اگه شروع کنم ایا مشتری دارد؟!چطوری می تونم مشتری پیداکنم؟!چطوری می تونم صادر کنم. ممنون از شما

وحید سوادی جهانگیری

سلام

در حال حاضر بیشتر خشکبار به صورت فله عرضه می شوند. و فقط تعداد اندکی از برندها اقدام به بسته بندی این گروه از محصولات کرده اند. در حال حاضر برندهایی وجود دارند که به صورت خانگی یا کارگاه های کوچک فعالیت می کنند. این برندها محصولات خود را در سطح شهر یا محل سکونت خود توزیع می کنند. برندهایی نیز وجود دارند که از تجهیزات پیشرفته برای بسته بندی محصولات خود استفاده می کنند. محصولات این کارخانه ها در بیشتر فروشگاه های زنجیره ای و سوپر مارکت ها به چشم می خورد. جهت کسب راهنمایی در امر صادرات می توانید با متخصصان این حوزه در بخش کلینیک مشاوره ارتباط حاصل نمایید. 


پاسخ به این پرسش
محمدرضا حسین پور

سلام من باغدار و تولید کننده سنجد با کیفیت هستم ، مایلم در صورت امکان از تجربیات کارشناسان سایت وزین میدون در جهت ارتقای کیفیت کار ، حذف واسطه ها و در نهایت فروش محصولم با قیمت مناسب استفاده نمایم ، لطفا راهنمایی بفرمایید.

وحید سوادی جهانگیری

سلام

مشاوران ما در بخش کلینیک مشاوره سامانه میدون می توانند شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.


پاسخ به این پرسش
مهران

باسلام خدمت شما ميخواستم بدونم ايا شما براي خشكبار بازار فروش سراغ دارين كه توليد كننده بدون دردسر بتونه محصولش رو بفروشه اگه دارين راه ارتباط باهاش رو بگين ممنون

وحید سوادی جهانگیری

سلام

ابتدا باید عرض کنم هر تولید کننده باید توجه کند که یکی از مهمترین قسمت های کسب و کارش،بازاریابی و فروش محصول می باشد و درد سر داشتن در این زمینه طبیعی می باشد. با برنامه ریزی دقیق و شناخت بازار و بازاریابی مناسب می توان بر این چالش پیروز شد.

شما می توانید با بخش بازرگانی سامانه میدون تماس بگیرید تا همکاران ما در این بخش شما را راهنمایی نمایند.


پاسخ به این پرسش
جعفر

سلام ببخشید می خواستم‌بدونم‌مجوز بسته بندی از کدام اورگان سازمانی بگیرم

وحید حسین زاده

سلام. جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت مهمترین ارگان  برای اخذ مجوز در این زمینه هستند.


پاسخ به این پرسش
سینا فرزین

سلام برای تهیه منابع مالی راه اندازی یک خط بسته بندی اجیل وخشکبار به جهاد کشاورزی مراجعه کردم فعلا اعتباری برای ای کار ندارند میخواستم بدونم از کجا میتونم منابع مالی مورد نیاز رو تامین کنم

وحید حسین زاده

سلام. شما می توانید درخواست خود را در بخش  نیازمندی ها سایت میدون ثبت کنید تا یک سرمایه گذار برای کار شما پیدا شود.


پاسخ به این پرسش
سینا فرزین

سلام میخواستم بدون برای تامین منابع مالی برای راه اندازی خط تولید و بسته بندی خشکبار واجیل به جز اداره جهاد واداره کار منابعی هست از بشه استفاده کرد

وحید حسین زاده

سلام. می توانید از تسهیلات بانکی نیز در این زمینه استفاده بکنید.

همچنین شما می توانید در بخش نیازمندی های سایت میدون طرح خود را ثبت کنید تا سرمایه گذارها از ان مطلع شوند.


پاسخ به این پرسش
زهره

سلام من رشته تحصیلی دانشگاهیم بهداشت موادغذایی می خواستم بدونم برای راه اندازی بسته بندی خشکبار برای گرفتن مجوز های لازم راحت می تونم اقدام کنم یعنی با توجه به مدرک تحصیلی راحت بهم مجوز می دن یانه؟

وحید حسین زاده

سلام. برای اخذ مجوز در این زمینه داشتن مدرک تحصیلی ملاک نیست ولی ممکن است در مراحل مختلف کار بی تاثیر هم نباشد.


پاسخ به این پرسش
داریوش

سلام من ساکن استان کردستان هستم 39سال دارم ومهندس عمران هستم 40میلیون سرمایه دارم چه نوع کارآفرینی باوضعیت وشرایط موجود برای اینجانب پیشنهاد میکنید

وحید حسین زاده

سلام. با بخش بازرگانی و مشاوره سایت میدون در ارتباط باشید.


پاسخ به این پرسش
صابر

سلام قصد راه اندازی بسته بندی حبوبات یا خشک کردن میوه یا هردو را در سطح کوچک دارم حدود 80تا 90میلیون دارم بیشتر درگیری من برای بازار فروش محصولاتم هست ما تو استان مرکزی زندگی میکنیم و اگه اولن برای راه اندازی بفرمائید چکارهایی باید انجام بدم ممنون میشم. بعدش برای پیدا کردن بازار فروش راهنماییم کنید ممنون میشم.

وحید حسین زاده

سلام. پیشنهاد میکنیم قبل از خرید تجهیزات، مواد اولیه،  شروع  تولید و هرکار دیگری، ابتدا مقداری از محصول مدنظر را از تولید کنندگان خریداری کرده و سعی در فروش آن داشته باشید. اگر موفق به بازار یابی و فروش شدید، سپس تولید را شروع کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم از نظرات مشاوران تخصصی دراین زمینه بهره مند شوید.


پاسخ به این پرسش
زهره عطائی

سلام راه اندازی کارگاه کوچک بسته بندی حبوبات خانگی آیا توجیه اقتصادی داره؟ در حالی که میگن این بازار اشباع شده؟

وحید حسین زاده

سلام. بازار هر محصولی در زمان های مختلف دچار تغییراتی می شود. همچنین در مناطق مختلف بازار یک محصول وضعیت های متفاوتی را دارد. ولی اصولا در مورد کسب و کارهایی که فروش آن ها محدود کننده است، پیشنهاد می شود قبل از وارد شدن و سرمایه گذاری در آن کسب و کار، ابتدا مقدار محدودی از محصول را خودتان از تولید کنندگان خریداری کرده و سعی کنید آن را بازاریابی و به فروش برسانید. در این صورت می توانید اشباع و یا غیر اشباع بودن بازار یک محصول را در یک منطقه خاص بخوبی درک کنید. مشاوران تخصصی در این زمینه نیز آماده ارائه مشاوره برای شما کاربر گرامی هستند.


پاسخ به این پرسش
رضا فروهر

سلام مکانی طبق مقررات بهداشت وصنف مربوطه جهت فراوری زعفران ساختم نیاز به راهنمایی جامع جهت شروع کار وبازار فروش داخل وخارج از کشور را دارم با سپاس فراوان

وحید حسین زاده

سلام. ابتدا توصیه میکنیم دوره آموزشی راه اندازی خط بسته بندی زعفران را مطالعه کرده و سپس در قسمت کلینیک مشاوره سایت میدون، از نظرات مشاوران تخصصی در این زمینه بهره مند شوید.


پاسخ به این پرسش
ساجده خنیفرزاده

سلام. من میخواستم برای کار بسته بندی مشارکت داشته باشم. باید از کجا شروع کنم؟؟ آیا باید هزینه ای بپردازم؟؟ درآمدم چقدر در ماه میشه؟؟

وحید حسین زاده

با سلام. درخواست خود را در بخش نیازمندی های سایت میدون ثبت کنید.


پاسخ به این پرسش
حسین ولی پور

سلام من دوره اموزشی رو خریداری کردم ولی فقط یکبارتونستم بخونم برای مرور کردن دوباره باید خریداری کنم؟

وحید حسین زاده

با سلام. خیر. خرید دوباره لازم نیست. شما احتمالا از حساب کاربری خود خارج شدید. جهت رفع مشکل لطفا از طریق تماس با ما، با قسمت آموزش سامانه میدون تماس بگیرید.


پاسخ به این پرسش
ابوالفضل ترابیان

برای شروع کارگاه کوچک بسته بندی خشکبار دستگاه های مورو نیاز و محصولات مورد نیاز مشاوره میخوام

وحید حسین زاده

با سلام. به کلینیک مشاوره سایت میدون مراجعه کنید؟


پاسخ به این پرسش
روح الله گمار

از کجا میتونم دستگاهشو بخرم.

وحید حسین زاده

با سلام. از شرکت های معتبر تولید کننده و وارد کننده تجهیزات میوه خشک می توان تهیه نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به کلینیک مشاوره و نیازمندی های سایت میدون مراجعه بکنید.


پاسخ به این پرسش
عرفان

سلام برای گرفتن مجوز بسته بندی خشکبار و برندداشتن چکارباید کرد؟

وحید حسین زاده

با سلام. از جهاد کشاورزی و سازمان بهداشت باید مجوز های لازم را اخذ کنید.


پاسخ به این پرسش
ياسر اسماعيلي

با سلام و درود فراوان در مورد راه اندازي كارخونه بسته بندي محصولات خشكبار ميخواستم بدونم با تشكر

وحید حسین زاده

با سلام. لطفا دوره راه اندازی خط بسته بندی خشکبار را مطالعه کنید.


پاسخ به این پرسش
روح اله عبداحسینی

سلام در ابتدا از برنامه جامع و کاملتون برای کمک به رونق تولید داخلی و آموزش کسب و کارهای کوچک تشکر میکنم من علاقه زیادی به کارهای کشاورزی دارم ولی سرمایه کافی ندارم چند وقتیه برای شروع پرورش ماهی و بوقلمون اقدام کردم ولی به دلیل عدم سرمایه کافی و ندادن مجوز برای بوقلمون به بن بست رسیدم آیا شما راهکاری برای این دو مشکل من دارید کمک کنید ممنون میشم و اینکه شما میتوانید برای حل مشکل مالی من سرمایه گذار معرفی کنید با تشکر

وحید حسین زاده

با سلام. برای معرفی سرمایه گذار با بخش بازرگانی سامانه میدون تماس بگیرید. هعمچنین می توانید درخواست خود را در بخش نیازمندی های سامانه میدون ثبت کنید.

اگر در اخذ مجوز مشکلی داشتید با بخش ستاد پیگیری مشکلات کسب و کار تماس حاصل فرمایید.


پاسخ به این پرسش
احمدی

باسلام راجع به صادرات خشکبار وگیاهان دارویی ممنون میشم توضیحاتی ارائه بفرمایید.

وحید حسین زاده

با سلام. در بخش کلینیک مشاوره سامانه میدون درخواست مشاوره ثبت کنید. همکاران ما با شما تماس خواهند گرفت.


پاسخ به این پرسش
سیداحمد موسوی

برای اینکار چقدرسرمایه نیاز داریم ایا مشهد میشه را انداخت اینکارو یانه

وحید حسین زاده

با سلام. در صورت داشتن سوله، حدود 80 میلیون تومان مورد نیاز است.


پاسخ به این پرسش
سید احسان میرزاده

آیا برای فروش محصول بسته بندی شده نهایی شما بازار فروش دارید ؟ از چه طریق میتوان مشتری کار خود را پیدا کرد؟زیرا تولید راحت است ولی فروش مشکل است.

وحید حسین زاده

با سلام. بخش بازارگانی سامانه میدون در این زمینه فعالیت دارند. شما میتوانید با این قسمت در ارتباط باشید.

ضمنا شما میتوانید از فیلم مشاوره بازار یابی رایگان میدون در آپارات نیز استفاده کنید. در کلینیک مشاوره نیز افراد متخصص در زمینه تولید و فروش چیپس میوه وجود دارد.


نظرات

سلام من تو شهری زندگی میکنم که اقتصاداش مبتنی برکساورزی هس انبارغله استان ولی همه محصولات منطقه رودلال های مناطق مختلف کشور میبرن می خواستم ی کمکی کنید نخود کشمشی رو فراوری و بسته بندی کنیم تو شهرخودمون ۲۰۰میلیون هم سرمایه دارم البته ناگفته نماند محصولات دیگه ای هم هس مثل نخود لپه عدس گندم جو و...

دیده خانی

سلام وقت شما بخیر؛ دوست عزیز در دوره آموزشی راه اندازی خط بسته بندی خشکبار، صفر تا صد  راه اندازی این کسب و کار توضیح داده شده که با مطالعه آن می توانید به 70 درصد آمادگی برای شروع فعالیت دست پیدا نمایید. تجهیزات و امکانات لازم برای شروع این کسب و کار از جمله فضا جهت بسته بندی و نگهداری مواد اولیه، دستگاه بسته بندی، میز سورت و ... همگی به صورت مفصل داخل دوره مورد نظر ذکر شده اند. همچنین می توانید با آقای حسینی در این زمینه درخواست مشاوره تخصصی ثبت کنید. 


سلام.. روند کسب مجوز برای شرکت بسته بندی به چه شکله و چقدر زمان میبره تا اخذ مجوز؟

سلام.در یک فضای ۲۰متر هم میشه این کسب و کارو راه انداخت؟

سلام خسته نباشيد براي شروع بسته بندي در منزل ايا مشكلي از سمت وزارت بهداشت پيش نمياد ؟؟

مهندس حسین زاده

سلام. باید مجوزهای لازم در این زمینه نیز اخذ شود. درصورت مواجه شدن با موانع قانونی در این کسب و کار می توانید از طریق بخش ستاد پیگیری مشکلات کسب و کار سامانه میدون مشکل خود را پیگیری کنید.