بسته بندی خشکبار؛ کسب و کاری خوش سود و خوش مزه

 


پر فروش ترین دوره آموزشی میدون در هفته گذشته، دوره آموزشی بسته بندی خشکبار است؛ کاری سودآور و پولساز است که قابلیت اجرا در منزل را نیز دارد و می توان آنرا با کمترین سرمایه اولیه راه اندازی کرد.

خشکبار یکی از پرطرفدارترین میان دعده های غذایی در ایران است. بدلیل آب و هوا و خاک مناسب کشور نیز، تولیدات از کیفیت بالایی برخوردارند و همین موضوع موجب تمایل کشورهای دیگر به آجیل ایران شده است. اما معضلی که از پیشرفت و رشد این صنعت جلوگیری کرده، نادیده گرفته شدن صنایع تبدیلی و بسته بندی این محصولات کشاورزی است.

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد میزان صادرات آجیل در هشت ماه سال 99، 133 هزار و 700 تن به ارزش 835 میلیون دلار بوده است. این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال 98 از نظر وزنی 99 درصد و از لحاظ ارزش 71 درصد رشد داشته است، اما این رشد خود را نه در اقتصاد ایران بلکه در اقتصاد کشورهایی همچون ترکیه که به فرآوری و بسته بندی محصولات فله ای و خام ایران مشغول اند، نشان می دهد درصورتیکه راه اندازی کسب و کار بسته بندی خشکبار می تواند این رشد را به کشور بازگرداند.

انواع خشکبار شامل گردو، فندق، پسته، بادام، کشمش، نخودچی، بادام هندی، بادام زمینی، انجیر، تخمه، توت، عناب و خرماست. برای راه اندازی شغل بسته بندی هرکدام از این مغزیجات و میوه خشک ها، حدود 38 میلیون تومان سرمایه ثابت نیاز است که مربوط به تهیه تجهیزات بسته بندی است. درحقیقت اگر این کسب و کار را جزو مشاغل خانگی حساب کنیم، می توان از هزینه موردنیاز برای کارگاه صرف نظر کرد. سرمایه جاری نیز باید حدود 36 میلیون تومان به صورت ماهانه درنظر گرفته شود.

دولت برای مشاغل خانگی وام هایی با بهره کم در نظر گرفته است که در صورت تائید طرح و دریافت مجوز، به راحتی قابل دریافت هستند و می توانند نگرانی کارآفرین بابت تامین سرمایه کسب و کار را به راحتی از بین ببرند. وام هایی با بهره بیشتر که توسط بانک ها و موسسات مالی و اعتباری پرداخت می شوند نیز می تواند گزینه مناسبی باشد.

حتما بخوانید: مشاغل خانگی با سرمایه کم

نکته دیگری که باید در زمان شروع کسب و کار بسته بندی آجیل به آن توجه کرد، بازاریابی است. بسته بندی نقش مهمی در بازار پسندی محصول ایفا می کند؛ زیرا باعث می شود مشتری به اصالت محصول پی برده و از سلامت آن مطمئن شود. طراحی بسته بندی نیز باید خلاقانه باشد و بتواند اطلاعات کاملی از محصول را دراختیار مشتریان قرار دهد. یک بسته بندی خب هم می تواند به درآمدزایی کسب و کار کمک کند و هم با فروش بالا، به افزایش میزبان تولید مواداولیه و خام...

برای اطلاع از جزئیات مالی، بازاریابی و حقوقی کسب و کار بسته بندی خشکبار و مطالعه طرح توجیهی آن، اینجا (دوره های آموزشی سامانه میدون) کلیک کنید... 

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi