کشت سیب زمینی

خرید دوره آموزشی

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (4)

avatar
سوال کننده:ياسين همتي

سلام و خداقوت به شما بصورت حدودي ميتونيد راهنمايي م كنيد كه اگر بخوايم در زميني به مساحت ٢٠٠ هكتار سيب زميني و پياز كشت كنيم به چه ميزان سرمايه ايي براي كشت،داشت و برداشت نياز داريم و آيا ميتوان كاشت اين دو محصول را باهم انجام داد يا بهتر است بصورت دوره ايي انجام بشه و يك دوره سيب زميني و يك دوره پياز كاشت بشه؟avatar
پاسخ دهنده:دکتر مجید فرومدی

سلام

محاسبات مالی انجام شده در دوره تدوین شده در سامانه میدون بر اساس مقیاس یک هکتار نوشته شده است. شما می توانید با همکاران ما در بخش مشاوره ارتباط حاصل نمایید تا راهنمایی های لازم را خدمت شما ارائه دهند.


avatar
سوال کننده:محمد

سلام 12 تومان بزارم چقدر برداشت می کنم؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

نوسان قیمت فروش سیب زمینی زیاد است. بعضی از محصولات نیز آسیب پذیری زیادی نسبت به عوامل و سوانح طبیعی دارند. چنین محصولاتی از ریسک تولید بالایی برخوردارند. هرچه تنوع محصولات کاشته شده بیشتر باشد، ریسک تولید کمتر بوده و شکست در تولید یک محصول ممکن است تا حدی با موفقیت در تولید سایرین جبران گردد.متوسط برداشت سیب زمینی از هر هکتار 30 تن می باشد که با ضرب این عدد در قیمت روز این محصول، میزان درامدحاصل از آن بدست می آید.


avatar
سوال کننده:محسن

سلام من 1200متر زمین کشاورزیدر شهر دماوند دارم، از نظر اقتصادی ایا مقرون به صرفه است اقدام به کاشت سیب زمینی انجام دهم یا خیر؟ ممنونavatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی

سلام

کشت این محصول در کمتر از یک هکتار پیشنهاد نمی شود.


avatar
سوال کننده:یاسرمجیدی

سلام چرا شماره تماس کارشناس یاکارآفرین های موفق درسیب زمینی نیست که مابخواییم درصورت مشکل بااونا تماس بگیریم نیستavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

با سلام. از قسمت کلینیک مشاوره سایت میدون، برای کارشناس مورد نظر خود درخواست مشاوره تخصصی ثبت کنید؟


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


logo-samandehi