کاشت گل نسترن

خرید دوره آموزشی

پست های مرتبط

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (51)

avatar
سوال کننده:بهزادمعراجی
یکشنبه 9 دی 1397

آیا گل نسترن در استان گیلان جواب میده؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 12 دی 1397

با سلام. بله شما می توانید کشت و برداشت نمایید اما پیشنهاد ما این است که نخست بازار منطقه و مطلوبیت آن بین مردم منطقه خود را بررسی و سپس اقدام به کشت نمایید چون بعد برداشت گل سریعا باید فراوری صورت گیرد. جهت آشنایی با ملزومات شروع کسب و کار، دوره استارت آپ را مطالعه نمایید.

avatar
سوال کننده:امیرحسین حاتمی
پنجشنبه 8 آذر 1397

سلام ، من یک زمین درمشهد به متراژ3000 متر مربع دارم ، میخواستم گل نسترن بکارم . میخواستم بدونم که چند درخچه نسترن میتونم بکارم؟2_ ،ایا نیاز به زدن گل خانه ویا مسقف کردن سطح کاشت هست یا نه ؟3_چه مدت بعد از کاشت به درامد میرسه؟. ممنون از راهنمایتون

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
شنبه 10 آذر 1397

با سلام. جهت شروع این کسب و کار نخست باید بررسی میدانی جهت شناسایی بازار فروش نمایید اگر در منطقه شما امکان فروش باشد شروع می توانید شروع به کشت کنید و برای 2500 متر زمین(فضای آزاد) 100 اصله نهال مورد نیاز است (برای 3000 متر 120 اصله نهال در نظر گرفته می شود).شروع برداشت گل از سال سوم بوده و محصول آن در سال پنجم بیشترین مقدار می باشد.

avatar
سوال کننده:محمد
چهارشنبه 7 آذر 1397

با سلام بنده در استان همدان هستم آیا استان همدان کارخانه عرقیات داره یا باید گل رو به شیراز یا کاشان بفرستیم ؟ سوال دیگه اینکه در دوره آموزشی میگه درآمد سالیانه ۱۵تا۳۰ میلیون است بالاخره کدام درست است ۱۸۰ یا۳۰ میلیون؟ با تشکر

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
پنجشنبه 8 آذر 1397

با سلام. بنده متوجه منظور شما نشدم. اما مطالب دوره صحیح است. لطفا به واحد های سالانه و ماهانه که در ادامه اعداد بیان می شود توجه کنید. در دوره، سود سال پنجم مد نظر می باشد.

avatar
سوال کننده:علی صالحی منش
چهارشنبه 7 آذر 1397

سلام.آیا کشت نسترن در شهرستان دزفول کارایی دارد چون تابستان خیلی گرمی داریم؟ در 1000 متر زمین چقدرباید سرمایه گذاری کرد؟ و چقدر سود دهی دارد؟ بازار فروش گل نسترن کجاست؟ باتشکر

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
یکشنبه 11 آذر 1397

با سلام. نسترن گیاهی مقاوم می باشد اما در منطقه شما بهتر است تعدادی کشت شود تا از جهت سازگاری اطمینان حاصل کنید. در 1000 متر حدود 40 اصله نهال کشت می شود و معمولا گل آن را برای تهیه عرقیات یا اسانس استفاده می کنند. در ارتباط با سود هم در پلن مالی دوره کاشت گل نسترن به تفصیل بیان شده است.

avatar
سوال کننده:احمد رضا
شنبه 26 آبان 1397

آقای مهندس باسلام وتشکر تحمل گیاه نسبت ب شوری چ درجه ای ( e c ) است

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
شنبه 26 آبان 1397

با سلام. در مورد میزان مقاومت این خانواده از گیاهان به شوری خاک مطالعات زیادی انجام نگرفته است اما به نظر می‌رسد این گیاهان میزان شوری تا پنج دسی زیمنس بر متر را تحمل کنند .

avatar
سوال کننده:رضا کیان
چهارشنبه 23 آبان 1397

سلام آیا در شهر ورامین که هوا در تابستان به 45 درجه هم میرسه نسترن رشد خوبی داره؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
شنبه 26 آبان 1397

با سلام. نسترن درختچه ای وحشی و سازگار است در تمام نقاط سردسیر و گرمسیر به خوبی رشد می کند و در برابر باد های تند نیز مقاومت خوبی دارد و نیز خاک های شنی-لومی و رسی به خوبی رشد می کند. مخصوصا خاک های رسی با زهکشی خوب را می پسندد و در خاک های سنگلاخی و عاری از مواد غذایی رشد خوبی نخواهد داشت.

avatar
سوال کننده:مجتبی
ﺳﻪشنبه 22 آبان 1397

با عرض سلام و ادب.1-لطفا بفرمایید برای خرید و انتخاب زمین آیا زمین باید دور دیوار باشدیا فرقی نمیکند.2-برای آبیاری آیا با تانکر میشود آب داد،به صرفه هست.3-زمان کاشت نهال چه زمانی است.

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 22 آبان 1397

با سلام. 1- اگر منظورتان این هست که زمین محصور باشد یا نه، باید گفت نیاز نیست مگر اینکه خودتان برای جلوگیری از زیان های انسانی مایل به این کار باشید.  2-در سالهای اولیه نیاز اولیه بالایی دارد معمولا 7-10 روز یکبار اما در سالهای بعد مقاومت نسبی به کم آبی از خود نشان می دهد و می توانید دوره آبیاری رو تغییر دهید 3- مناسب ترین زمان کاشت هنگام خواب نهال یعنی بهمن ماه می باشد

avatar
سوال کننده:محسن
چهارشنبه 16 آبان 1397

سلام... میخاستم ببینم در شهرکرد که زمستان های بسیار سردی دارد نیز کشت گل نسترن جواب میدهد

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
شنبه 19 آبان 1397

با سلام. در اقلیم منطقه شما می توان این کشت رو انجام داد. اما به شما پیشنهاد می دهم سعی کنید از ارقام بومی منطقه استفاده کنید و یا چند نهال رو به صورت آزمایشی کشت کنید تا از سازگاری ارقام با منطقه خود اطمینان حاصل کنید. در دوره کاشت گل نسترن به تعدادی از این ارقام اشاره شده است.

avatar
سوال کننده:حمید
یکشنبه 13 آبان 1397

سلام عرض ادب من قصد خرید یه زمین برای کشت گل نسترن در شهرستان پدریم هستم 2 سوال داشتم میخواستم وضح جواب بدین چون فکر میکنم سوال خیلی کسای دیگه هم باشه. 1) زمین برای کشت حتما باید یه زمین بکر و حاصل خیز باشه یا اینکه زمین خاک مناسب داشته باشه کافیه. 2) برای 1هکتار زمین چند نهال مناسبه و مصرف آب هر هفته آن چه مقدار است ، چون بعضی از زمینها جیره آبی دارند. 3) اداره یا نهادی هست که وام پرداخت کنند و یا اینکه بیمه ای هست در صورتی که به نهال ها آسیبی رسید خصارت پرداخت کنند. با تشکر

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
شنبه 19 آبان 1397

با سلام.همانطور که در دوره کاشت گل نسترن نیز اشاره شده، زمین مورد نظر هر چقدر حاصل خیز تر باشد رشد گیاه بهتر خواهد بود اما می توان در زمین‌هایی که حاصلخیزی کمی دارند به وسیله تغذیه مناسب این گیاه را کشت نمود. برای هر 2500 متر زمین 100 اصله نهال مورد نیاز است پس برای یک هکتار 400 اصله نهال مورد نیازتون می باشد.جهت دریافت اعتبارات به اداره جهاد کشاورزی منطقه خود مراجعه نمایید.

avatar
سوال کننده:مهرداد
چهارشنبه 9 آبان 1397

با سلام وخسته نباشی به حضور استاد بزرگوار چند تا سوال ازمحضر مبارکتون دارم با توجه که به جوابی که به دوستان دادید وگفتید گیاه نستر از خنواده گل محمدی اس باتوجه به اینکه ما در محل سکونت ما در خوزستان و شهرستان ایذه است وگل محمدی دراین منطقه خوب ثمر دهی میکند آیا از نظرکاشت گیاه نسترن ومیزان ثمردهی میشو مطمئن باشیم که درصد موفقیت مان صددرصد است یا نه؟ آیا در مراکز جهاد کشاورزی شهرستان ها کاشناسانی هست که ما رو راهنمایی کنند واز خاک این منطقه نمونه برداری و به صورت آزمایشگاهی دقیق به ما اطلاعاتی بدهند که در صد موفقیت ما را تضمین کنند لطفا جواب مارو هم اگه زحمتی نیست بدید!منمنونم اگه پاسخ مارو بدید الان هم چند باره که پیام میدم ولی پاسخی نگرفتم باتشکر مهرداد مهری دهنو

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
شنبه 12 آبان 1397

با سلام. نسترن درختچه ای وحشی و سازگار است در تمام نقاط سردسیر و گرمسیر به خوبی رشد می کند و در برابر باد های تند نیز مقاومت خوبی دارد. با توجه به توضیحات شما بله می توان در منطقه شما کشت نمود. جهت انجام آزمایش خاک به آزمایشگاه های خاک در منطقه خودتان مراجعه نمایید. اطلاعات این آزمایشگاه های در مراکز جهاد موجود می باشد.

avatar
سوال کننده:مسلم پیران
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

س متاسفانه ج نا مفهوم و کلی گویی است لطفا ج واضع و کاشت ۳در۳ متر مربع باشد ضمنا گرگانی هستم در مزرعه من گل نسترن بیش از هزار گل در یک ماه اردیبهشت میده و بیش از هزار گل هم تا مهر ولی متاسفانه کارخانه عرقیات در گرگان نیست با چه وسیله میتوان به شیراز فرستاد

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
شنبه 12 آبان 1397

با سلام. فاصله ردیف ها در کشت نسترن 4-3 متر و در ردیف ها فاصله 0.5 متر مناسب است. و توصیه می شود یک ردیف دور باغ برای حصارکشی توسط گل محمدی در نظر گرفته شود. برای این مقدار تولید شما به صرفه نیست که برای فراوری به شیراز بفرستید.بهتر است به روش سنتی خودتون این کار رو انجام دهید.

avatar
سوال کننده:یاسر
دوشنبه 7 آبان 1397

با سلام و خسته نباشید 1)این محصول در مناطق دشت مغان قابل کشت هست؟ 2)سومین سال، باردهی محصول چقدر میباشد؟(حداقل باردهی که میتوان تصور کرد) 3)برداشت محصول چه موقع از سال بوده و آیا سالی یه بار برداشت میشه؟ 4)چند سال یا چند بار میتوان از محصولی که کاشتیم برداشت کنیم؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

با سلام. این محصول رو میتوان در دشت مغان به راحتی کشت نمایید و در سالهای اول به دلیل نونهال بودن مدار آبیاری هر 7 الی 10 روز(بسته به منطقه)یکبار می باشد و در سالهای بعد کاهش می یابد و در دوره کاشت گل نسترن عنوان شده است که برای هر 2500 متر زمین 100 اصله نهال کافیست. پیک برداشت یکبار است اما در طول فصل گل می دهد و باید برداشت نمود.

avatar
سوال کننده:علی
دوشنبه 7 آبان 1397

سلام و خسته نباشید. می خواستم بدونم کشت نسترن در استان مازندران امکان پذیر هست؟ و اینکه در محدوده ی ما صنعت عرقیاتی هم وجود نداره با این حال واسه فروش محصول مشکلی نیست؟ و در آخر اینکه آیا این نوع محصول سرپرستی زیادی می خواد؟ ممنون میشم از لطفتون اگه جواب بدین

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

با سلام. در اقلیم استان مازندران می توان این گیاه را کشت کرد. با توجه به اینکه در زمان خاصی گل های این گیاه رو باید برداشت و مصرف نمود پس بهتر است جهت کاهش ضایعات و افزایش باردهی و کاهش هزینه های حمل، برای تولید عرقیات تلاش نمایید. در دوره کاشت گل نسترن مباحث به طور کامل شرح داده شده است، مطالعه نمایید.

avatar
سوال کننده:علیرضا
دوشنبه 7 آبان 1397

سلام چرا وقتی میخوایم دوره رو دانلود کنیم ارور 404 میده؟! لطفا پیگیری کنید با تشکر

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

با سلام. با شماره های موجود در لینک و داخلی 204 تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح کنید.

avatar
سوال کننده:صادق فلاحی
یکشنبه 6 آبان 1397

با سلام لطفا جواب سوال من رو بدین ممنون میشم اگه امکان تماس تلفنی باشه لطفا شماره تماس رو بفرستید دوست دارم با یه مشاوره درست و توکل به خدا زودتر کار رو شروع کنم

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

با سلام. در قسمت مشاوره سامانه میدون ثبت مشاوره نمایید یا به قسمت تماس با ما در سامانه میدون مراجعه و سوال خود رو تلفنی مطرح نمایید.

avatar
سوال کننده:محسن
یکشنبه 6 آبان 1397

باسلام. اهل کاشانم وحتما مستحضرید که کاشان شهر گل و گلاب هستش ولی دمای هوا گاها تا 45درجه هم میشود ایا برای کشت نسترن مناسبه ؟ باتشکر

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

با سلام. بله در این بازه دمایی می توان کشت نمود و در دوره کاشت گل نسترن نیز عنوان شده است.

avatar
سوال کننده:حمید
یکشنبه 6 آبان 1397

دوره آموزشی به صورت عملی بر گذار میشود یا اینکه مبلغ مورد نظر ( 25000تومان) رو پرداخت کنیم ، سی دی آموزشی بهمون میدید. زمان و تعداد جلسات و ساعتش رو هم بگید.

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

با سلام.دوره به صورت متنی می باشد و نخست باید در سامانه میدون ثبت نام نمایید و سپس وارد حساب کاربری شده و دوره مورد نظر رو خریداری و مطالعه کنید.

avatar
سوال کننده:صادق فلاحی
یکشنبه 6 آبان 1397

سلام با توجه به اینکه من برنامه اون شب رو دیدم و از این کار خوشم اومد می‌خوام این کار رو شروع کنم 1_ در لرستان کاشت گل نسترن امکان‌پذیر هست چه برای کاشت چه برای فروش محصول 2_ مقدار میانگین آب مصرفی برای ۲۵۰۰متر چقدره ۳_قیمت هر شاخه یا همون نهال برای شروع به کار چنده و باید از کجا تهیه بشه و در صورت امکان اگه میشه شماره تماس رو هم بفرستید ممنون میشم با تشکر فلاحی

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

با سلام. اقلیم شما برای این محصول مناسب می شباشد و جهت درخواست مشاوره به قسمت مشاوره سامانه میدون مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایید. جهت اطلاع از قیمت نهال گل نسترن به قسمت شبکه همکاران مراجعه کنید.

avatar
سوال کننده:کمال
شنبه 5 آبان 1397

با سلام با توجه به توضیحات شما سوال من اینه که عمر گل نسترن فقط 5ساله؟؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

با سلام.خیر عمر گل نسترن بیشتر می باشد. منظور از 5 سال که در دوره کاشت گل نسترن اشاره شده، یعنی در سال پنجم به اوج عملکرد رسیده و در سالهای بعد با انجام هرس به موقع این عملکرد تثبیت می شود.

avatar
سوال کننده:افزونی
شنبه 5 آبان 1397

با سلام وتشکر . دخترم در زمینه شمع سازی مهارت ابتدایی دارن ومایل شرکت در کلاس یا گرفتن مشاوره از آقای سید ابراهیم پایان هستند.ولی متاسفانه .آدرس ویا شماره تماس نداریم.اگه محبت ولطفی کنید که با ایشون تماسی داشته باشیم ممنون میشم.واقعانیازمند به کسب وکاری دارند .اگه پیشنهاد دیگری برای درآمدزایی در خانه دارید ممنون میشم.اجرکم عندالله

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

با سلام. در این زمینه کارگاهی به زودی برگزار خواهد شد. مناسب هست که اطلاع رسانی های سامانه میدون را مشاهده و در کارگاه شمع سازی شرکت نمایید.

avatar
سوال کننده:افزونی
شنبه 5 آبان 1397

با سلام وتشکر .در خواست مشاوره در زمینه طلا سازی دارم.برادرم بطور سنتی طلا سازی میکنه .ولی متاسفانه بخاطر شرایط فعلی بازار،کسب و کارش خیلی کم شده.چه راهکاری دارید که بیشتر از این متضرر نشوند.ممنون از راهنمایی وعنایتتان

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

با سلام. در قسمت مشاوره سامانه میدون ثبت مشاوره نمایید.

avatar
سوال کننده:افزونی
شنبه 5 آبان 1397

با سلام وتشکر .آیا صنایع تبدیلی برای پرورش گل نسترن در تهران یا اطراف آن هست. تهران واطراف آن برای پرورش گل نسترن مناسب هست.

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

با سلام.بله چندین شرکت معتبر در این زمینه فعالیت می کنند و کشت این گیاه با توجه به مطالب مندرج در دوره کشت گل نسترن، در این منطقه امکان پذیر می باشد.

avatar
سوال کننده:علی مسعود
جمعه 4 آبان 1397

خرید تضمینی داره؟مشتری هست برای گل یا اسانس؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

با سلام.به قسمت شبکه همکاران مراجعه نمایید. عزیزان تولید کننده باید هنر فروش محصول و بازاریابی آن را فراگیرند.

avatar
سوال کننده:حمزه
جمعه 4 آبان 1397

با سلام بنده ساکن استان خوزستان هستم و از برج ۳ تا برج ۷ دمای هوا بین ۴۰ تا ۵۲ درجه میباشد آیا با توجه به این شرایط آب و هوایی این گیاه قابل کشت می باشد؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

با سلام. مقرون به صرفه نمی باشد.در دوره های موجود در سامانه میدون جست و جو کنید. پیشنهاد ما برای این منطقه کاشت درخت پالونیا و یا درختان استوایی می باشد.

avatar
سوال کننده:احمدجلالی
پنجشنبه 3 آبان 1397

سلام سود در گل نسترن هست یا میوه اش؟طرف ما خیلیه کجا میشه مشتری پیدا کرد

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
ﺳﻪشنبه 8 آبان 1397

با سلام. بر حسب اولویت استفاده از گل نسترن به صورت تازه و عرق کشی از آن سود ده می باشد. میوه این گل بیشتر ضایعات محصوب شده و ارزش ریالی کمی دارد.

avatar
سوال کننده:داود تیموری
پنجشنبه 3 آبان 1397

باسلام و وقت بخیر در توضیحاتتون فرمودین درسال ۱۸۰میلیون بازدهی داره حالا سوال بنده اینجاست که آیا این مبلغ بعداز عرق گیری هستش یا در زمان گلدهی؟و هر صد اصله نهال چقدرگل میدهد؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
پنجشنبه 3 آبان 1397

با سلام. در صورت رعایت اصول کشت و داشت و برداشت، در سال پنجم 8 الی 10 تن گل تازه برداشت خواهد شد و در حال حاضر قیمت گل تازه کیلویی 40000 تومان می باشد.

avatar
سوال کننده:آرش
پنجشنبه 3 آبان 1397

با سلام منظور شما از این ۲۵۰۰مترزمین سالیانه ۱۸۰میلیون تومان درامد بود؟! و توو ۲۵۰۰متر زمین چنتا درختچه گل نسترن میتونیم بزنیم؟ و اینکه هردرخچه در سال چندکیلو گل نسترن میده؟ و این ۲۵۰۰متر زمین با آبش توو منطقه میمند خودتون چند است؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
پنجشنبه 3 آبان 1397

با سلام. دوره کشت گل نسترن برای 100 اصله نهال در زمین 2500 متری در نظر گرفته شده است. و در صورت اینکه در منطقه شما صنایع تبدیلی این محصول موجود باشه سود مناسبی عاید شما خواهد شد. در نظر بگیرید که باردهی این محصول از سال سوم شروع می شود و در سال پنجم به عملکرد مناسبی خواهد رسید.

avatar
سوال کننده:مریم
پنجشنبه 3 آبان 1397

سلام ببخشید میشه تو مساحت هزار متر مربع هم پرورش داد بعد جهاد کشاورزی برای خرید درخت چه ها کمک میکنه با اب قطره ای هم امکان پذیر هست

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
پنجشنبه 3 آبان 1397

با سلام. دوره کاشت گل نسترن برای 2500 متر زمین بررسی شده است. برای 1000 متر نیز می توانید این کسب و کار رو شروع کنید. فروش این محصول به عهده خود شماست و هیچ سازمانی خرید تضمینی انجام نمی دهد. در ارتباط با نوع آبیاری باید گفت به روش قطره ای امکان پذیر و حتی باعث افزایش عملکرد نیز می شود.

avatar
سوال کننده:صابرنصیری
پنجشنبه 3 آبان 1397

آفات این گیاه چی هست؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
پنجشنبه 3 آبان 1397

با سلام.

مهمترین آفت این محصول سوسک شاخک بلند رزاسه می‌باشد. همینطور آفات پلی‌فاژ دیگر نیز بر روی این محصول فعالیت می کنند. در دوره کاشت گل نسترن به نحوه مبارزه با آفات نیز اشاره شده است.

avatar
سوال کننده:اسدی
چهارشنبه 2 آبان 1397

سلام وقت بخیر ، آیا گل نسترن را میشه در اقلیم آب و هوای کوهستانی با سرمای زمستانی 14درجه زیر صفر و در تابستانها 35درجه بالای صفر پرورش داد ؟ و هر 2500متر زمین که نسترن بکاریم بعد سال سوم چقدر محصئل میده و کیلویی چنده الان؟ با تشکر از شما کارآفرین نمونه این حرفه

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
پنجشنبه 3 آبان 1397

سلام وقت بخیر. بله در این اقلیم می توانید این محصول رو کشت کنید. خریدار این محصول کارخانجات عرقیات گیری هستند که در زمان برداشت معمولا کیلویی 40000 تومان فروخته می شود. قبل از شروع دوره پیشنهاد می شود دوره کاشت گل نسترن رو مطالعه فرمایید.

avatar
سوال کننده:حامد ارجمندی
چهارشنبه 2 آبان 1397

سلام آیا کاشت گل نسترن در استان مرکزی جواب میدهد؟ زمین کشاورزی دارم ولی مقدار آب کم است .گیاه در هفته چند لیتر آب نیاز دارد اگر استخر بزنم و استخر را با تانکر آب پر کنم و به روش قطری آبیاری بکنم جواب میدهد هزینه اش زیاد نمیشود؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
پنجشنبه 3 آبان 1397

سلام وقت بخیر. در ارتباط با هزینه سیستم قطره ای چون به اندازه و شرایط مکان و .... شما آگاه نیستم نمی توانم اظهار نظر کنم اما در ارتباط با مقدار آب خدمتتون عرض کنم که بسته به منطقه متفاوت هستش. در حالت کلی هر 7 الی 10 روز یک بار آبیاری و مقدار آن حداقل 5-8 لیتر مورد نیاز هست. با مطالعه دوره کاشت گل نسترن می توانید به اطلاعات بیشتری دسترسی داشته باشید.

avatar
سوال کننده:علی خازن
چهارشنبه 2 آبان 1397

باسلام آیا امکان پرورش گل نسترن درون مشهد وجود دارد ؟ خاک نیز رسی سبک میباشد. ممنون

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام. بر طبق مباحث مطرح شده در دوره کشت گل نسترن، این گیاه در مناطقی که دارای تغییرات دمایی 20-35 درجه سانتیگراد می باشد دارای عملکرد مطلوبی هست اما به صورت کلی این گیاه در بیشتر اقلیم ها سازگار می باشد.

avatar
سوال کننده:عبدالخالق
چهارشنبه 2 آبان 1397

یعنی با 10 میلیون سرمایه و 2500 متر زمین (بعد از دو سال) 180 میلیون درآمد داره؟ انقد سودآوره؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام.سوددهی آن از سال سوم شروع و اوج سوددهی دوره کاشت نسترن برای سال پنجم محاسبه شده است.

avatar
سوال کننده:حمید نوروزی
چهارشنبه 2 آبان 1397

سلام و عرض ادب خدمت شما من حمید نوروزی 34 سالمه ساکن تهران من به خاطر بیماری دخترم چند سالی هست که میخوام از تهران خارج بشم و یه کسب و کار مکمل در کنار شغلی اولم که خرج امورات زندگیمو بده راه اندازی کنم تا در یک بازه زمانی به ثمر بشینه و تبدیل به شغل اصلیم بشه ، چند تا سوال از محضر شما بابت پرورش گل نسترن داشتم که اگر جواب بدین لطف بزرگ بهم کردین . 1) شهر ملایر که از شهر های استان همدان هست از نظر آب و هوایی ، منطقه مناسبی برای پرورش گل نسترن هست؟ 2 ) ) فضای 2500 متر مربعی که شما ترسیم کردین مناسبه یا بعد از سه سال باید زمین گسترش پیدا کنه؟ 3 ) در سال اول برای نگهداریش نیروی خاصی لازم داره یا خودم با کمک کارگر میتونم پاره وقت رسیدگی کنم؟ 4)عمر مفید این گل چند ساله یا اصلا عمر مفید داره؟ 5)بعد از به بار نشستن گل ها باید جایی جهت عرق گیری آنها تهیه کنیم یا احتیاجی نیست؟ 5) باید کلاسهای آموزی هم بریم یا فقط با افراد با تجربه مشورت کنم واهنمایی بگیرم کافیه؟ باز هم تشکر میکنم از وقت میزارید و به سوالات ما جواب میدید خدا خیرتون بده یا علی(ع)

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام

این گیاه در اقلیم های سردسیری و گرمسیری کشت می شود اما در مناطقی که دمای هوا حدود 20-30 درجه باشد رشد مناسبی دارد و فضای ذکر شده مناسب هستش.در سالهای اول می توان به صورت پاره وقت رسیدگی کرد در ادامه نیز می توانید برای این منظور کارگرهای مورد نظر رو استخدام نمایید و بعد برداشت نیاز دارید سریعا عرق گیری کنید. جهت مطالعه بیشتر دوره کاشت نسترن رو خریداری نمایید.

avatar
سوال کننده:محسن شفیعی
چهارشنبه 2 آبان 1397

سلام وقت بخیر من میخام پرورش گل نسترن را شروع کنم ولی اول میخام بدونم تو منطقه ما جواب میده بعد بسته اموزشی بخرم .یجورایی سرد سیر محسوب میشیم

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام. بنده دقیقا با منطقه شما آشنا نیستم اما در مناطق سردسیر این گیاه کشت می شود.

avatar
سوال کننده:سید مصطفی موسوی
چهارشنبه 2 آبان 1397

سلام... تو مناطق گرمسیر هم میشه کاشت.. چقدر آب نیاز داره... نگهداریش به چه صورت هست

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام. مدار آبیاری برای این محصول بسته منطقه متفاوت می باشد اما به صورت کلی می توان گفت هر 7 الی 10 روز یکبار می باشد. عملیات کاشت و داشت مفصل می باشد و برای این منظور دوره کشت کل نسترن رو مطالعه نمایید.

avatar
سوال کننده:حسن حمزه ای
چهارشنبه 2 آبان 1397

سلام و خداقوت ، قطعه زمینی 2000 متری در منطقه شاهدشهر شهریار داریم ، با سهمیه آب کانال هر 11 روز ، نحوه کاشت ، آبیاری به چه صورته و نهال از کجا باید تهیه کرد ؟ حتما استخر لازمه یا خیر ؟ مدت رشد و بازدهی گیاه چطوره و کجا میشه فروخت ؟ متشکرم

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام. مدار آبیاری این گیاه هر 7-10 روز یکبار می باشد و برای کشت باید چاله‌ای به عمق 50 سانت و عرض و طول 60 سانت حفر نمایید. عملکرد از سال سوم شروع و در سال پنجم به اوج خود یعنی 10 تن گل تازه در 2500 متر زمین خواهد رسید.قبل اقدام به کشت دوره کشت گل نسترن رو مطالعه کنید

avatar
سوال کننده:سیدمصطفی حسینی
چهارشنبه 2 آبان 1397

باسلام بنده ساکن استان گلستان هستم و زمین کشاورزی به مساحت 10000متر مربع بااب چاه دارم لطف کنید بفرمایید چه مقدار نهال گل نسترن لازم دارم ومراکز خرید گل در کدام استان قرار دارد وآدرس این مکانها را معرفی بفرمایید باتشکر

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام.

به قسمت شبکه همکاران سامانه میدون مراجعه نمایید.

avatar
سوال کننده:مهدی
چهارشنبه 2 آبان 1397

بازارفروش محصول کجاست؟ایا تومناطق بازمستان سرد وتابستان گرم وخشک هم امکان کاشت هست؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام. در مناطقی که صنایع تبدیلی این محصول مانند صنایع عرق گیری گیاهان دارویی موجود باشد می توان آن را به راحتی فروخت.

avatar
سوال کننده:محمد
چهارشنبه 2 آبان 1397

سلام مدار آبیاری گل. نسترن چند روز هست؟ آیا در مناطق کویری با دمای 50 درجه جوابگو هست؟ ای سی آب باید چقدر باشه؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام.

این گیاه به دلیل درختچه بودن معمولا با مناطق سردسیر و گرمسیر سازگار می باشد اما جهت بررسی این مورد بهتر است کشت آزمایشی انجام دهید تا با سازگاری این گیاه با محیط مد نظرتون اطمینان حاصل کنید. در شرایط عادی و در بهار و تابستان بر حسب نوع منطقه و خاک و .... مدار آبیاری بین 7 الی 10 روز و در زمستان کمتر می شود. با توجه به اینکه گیاهی شیرین پسند هست،کیفیت آب نیز باید مناسب باشد. در صورت اینکه مایل به کسب اطلاعات بیشتر هستید، اقدام به مطالعه دوره پرورش گل نسترن نمایید.

avatar
سوال کننده:فتح اله موحد
چهارشنبه 2 آبان 1397

سلام.من در استان گلستان هستم و میخواستم بدونم اولا در این منطقه که گرمای شدیدی در تابستان داریم و البته منطقه رطوبتی است از لحاظ اقلیمی و آفات محتمله ورود به این نوع کشت چقدر ریسک دارد؟و اینکه فرمودید آبیاری قطره ای من در فیلمهای آموزشی شما سیستم آبیاری را ندیدم.امکان داره بحث آبیاری را خصوصا برای مناطق ما باز بفرمایید.اماکن ارتباط مستقیم با شما را هم ندارم.و بسیار علاقمند به همکاری در این حوزه هستم

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام.

در ارتباط با منطقه شما بنده اطلاعی ندارم اما در شیراز این گیاه به راحتی کشت می‌شود. با توجه به اینکه این گیاه جزء خانواده روزاسه هستش مثل گل محمدی و.... .بپرسید اگر گل محمدی در منطقه شما کشت شود این محصول رو هم میتونید کشت کنید. در دوره کشت گل نسترن به ملزومات و ضروریات کشت این گیاه اشاره شده استء لطفا مطالعه فرمایید.

avatar
سوال کننده:ایوب ثابت
چهارشنبه 2 آبان 1397

سلام میخوام بدونم برای تولید و پرورش گل نسترن ایا میتونم در گیلان هم این کار رگ انجام بدم و راهنمایی میخوااام لطفا!

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام. بر حسب اطلاعاتی که در دوره کشت گل نسترن آورده شده، می تونید این گیاه رو در گیلان کشت نمایید.

avatar
سوال کننده:میثم
چهارشنبه 2 آبان 1397

سلام میشه بگی شرایط ابدهی به چه صورته نوع زمین چه نوع زمینی باید باشه . شما توقسمت فیلم اموزشی گفتی اون مقدار زمین بعده سه سال ماهی حدودپنج ال هفت ملیون درامد داره ولی درقسمت نگارشی توضیع دادی سالانه صدو هشتاد ملیون دارامد داره میشه توضیح دهید لطفا.

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام. مدار آبیاری هر 7 الی 10 روز یکبار می باشد و زمین‌هایی با زهکشی خوب برای کاشت این محصول مناسب می باشد. پلن مالی طرح کشت گل نسترن برای سال پنجم بررسی شده اما در کلیپ به زمان شروع گل دهی و آغاز عملکرد اشاره شده است.

avatar
سوال کننده:صادق الهی
چهارشنبه 2 آبان 1397

سلام گل نسترن در چ مناطقی کاشته میشه. چقدر ب آب نیاز داره . در سال چند بار میشه آنرا برداشت کرد .هزینه هر هکتار چه مبلغ است . نحوه کاشت و داشت و بر داشت چگونه است . کاربردش چیه . فروشش چگونه است . آیا آنرا بصورت تر میخرن یا خشک ؟ لطفاً هر راهنمایی ک ه لازم میدونید ارایه بفرمایید ممنونم

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام.

دوست گرامی سوالات شما در دوره کاشت گل نسترن پاسخ داده شده. لطفا در سامانه میدون ثبت نام و دوره کاشت گل نسترن رو مطالعه نمایید.

avatar
سوال کننده:هادی
چهارشنبه 2 آبان 1397

سلام وخسته نباشید. سوال بعدیم اینه که میتونیم از کارشناسان خبره در این زمینه یعنی پرورش گل نسترن استفاده ببریم؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام.

در قسمت مشاوره سامانه میدون درخواست مشاوره نمایید. کارشناسان سامانه با شما تماس خواهند گرفت.

avatar
سوال کننده:هادی
چهارشنبه 2 آبان 1397

سلام وخسته نباشید. آیا گل نسترن در یکی از روستا های تبریز بنام بینیس که نسبتا آب و هوای سردی دارد امکان کشت دارد؟ با تشکر

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام.

در اقلیم آذربایجان شرقی این کشت ممکن می‌باشد. جهت شروع پیشنهاد می‌شود دوره کاشت گل نسترن را مطالعه کنید.

avatar
سوال کننده:علی عبداللهی
چهارشنبه 2 آبان 1397

سلام ۱- میزان شوری آب به چه میزانی باشد ، نمیشه کشت گل نسترن انجام داد؟ یعنی ماکسیمم EC آب چقدر باید باشد؟ ۲- در چه خاکی میتوان این کشن را انجام داد( یعنی میزان ماکسیمم آهک و .... چقدر باشد مشکل ایجاد میشه ونمیتوان محصول خوبی برداشت کرد؟) متاسفانه من قبلا در کاشت انار اقدام کردم ولی به دلیل لب شور بودن آب چاه زمین ما و همینطور خوب نبودن نهال هام شکست خوردم. لطفا راهنمایی کنید تشکر

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام.

این گیاه جهت رشد بهینه به آب شیرین نیاز دارد. در صورت اینکه آب شما شور میباشد، مناسب هست گیاهان شوری پسند رو کشت نمایید. در این مورد بهتر هست دوره کشت پسته رو مطالعه نمایید. به یاد داشته باشید. در زمین‌های آهکی مناسب هست اول به اصلاح خاک اقدام کنید.

avatar
سوال کننده:علی
چهارشنبه 2 آبان 1397

باسلام از نظر آب و هوا و میزان آب مصرفی به چه صورت است !؟ میزان آب مصرفی و بهترین نوع آب و هوا برای پرورش گل نسترن چیست!؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام.همانطور که در دوره کاشت نسترن اشاره شده است، آب مصرفی در بهار و تابستان هفته ای یکبار  و در زمستان این مقدار کاهش می یابد و این گیاه در مناطق سردسیر و گرمسیر قابل کشت می باشد اما جهت رشد و عملکرد مناسب در تابستان و بهار بازه دمایی 20-35 در نظر گرفته می شود.

avatar
سوال کننده:محمدرضا منصوری
ﺳﻪشنبه 1 آبان 1397

سلام، گل نسترن چقدر وقت یکبار باید آبیاری بشه؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام. مدار آبیاری این گیاه هر 7 الی 10 روز یکبار می باشد.

avatar
سوال کننده:محمد دلاویز
ﺳﻪشنبه 1 آبان 1397

وقتتون بخیر..بنده کارشناسی ارشد منابع طبیع هستم و سابقه کار ندارم، چجور میتونم برای پرورش گل نسترن اقدام کنم و مشاوره بگیرم؟!!

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام. در قسمت مشاوره سایت میدون درخواست مشاوره نمایید.

avatar
سوال کننده:حسین
ﺳﻪشنبه 1 آبان 1397

سلام گفتید بعداز سه سال هرسال یکصدوهشتاد میلیون؟ اونم فقط باعرق نسترن!!!!! ممنون یکم بیشتر توضیح بدین.

avatar
پاسخ دهنده:مهندس درختی
چهارشنبه 2 آبان 1397

با سلام وقت بخیر.

این محصول بعد از 3 سال به بهره‌وری خواهد رسید اما اوج برداشت در سال پنجم می باشد. مناسب هست دوره کشت گل نسترن رو مطالعه نمایید.

    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 66576361-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه [email protected] در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 66576361-021، ایمیل به آدرس [email protected] و یا ارسال به شناسه [email protected] در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.

ثبت پرسش جدید


logo-samandehi