راه اندازی خط بسته بندی زعفران

خرید دوره آموزشی

پست های مرتبط

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (10)

avatar
سوال کننده:عصار

سلام برای بسته بندی محصولاتی مثل زعفران ، زرشک ، میوه های خشک شده و... لازم به اخذ چه مجوزها و چه اقداماتی می باشد و از کجا باید شروع کرد ؟ با تشکرavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

راه‌اندازی کارگاه بسته‌بندی زعفران نیازمند دریافت مجوزهای زیر است: جواز تأسیس کارگاه، پروانه بهداشتی ساخت کارگاه، پروانه بهره‌برداری، برند و علامت تجاری، نشان سیب سلامت. شروع کارتهیه مکان مناسب برای برقرای این کارگاه می باشد. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات دقیقتر و تخصصی با کارآفرینان این حوزه در بخش کلینیک مشاوره ارتباط حاصل نمایید تا راهنمایی های کامل را به شما داشته باشند.


avatar
سوال کننده:سعید شاد

سلام برای خرید عمده زعفران با قیمت مناسب تولید کننده مورد اعتماد سراغ دارید؟avatar
پاسخ دهنده:دکتر امید احمدی

سلام

با همکاران ما در بخش بازرگانی سامانه میدون تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را به شما داشته باشند. همچنین می توانید در بخش نیازمندی های سامانه میدون درخواست خود را مبنی بر خرید زعفران عمده ثبت نمایید تا فروشندگان زعفران از درخواست شما مطلع شوند.


avatar
سوال کننده:حسین نار

چند متر مربع فضا نیازه ک بتونیم کار رو شروع کنیم ؟؟ میتونیم برای صادراتش بایک شرکت قرا داد ببندیم؟؟وایا همچین شرکت هایی هستند؟؟ میشه سرمایه در گردش رو کمتر کرد یعنی مقدار خرید زعفران رو کمتر کرد؟؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

تأسیسات مورد نیاز یک مرکز بسته‌بندی زعفران شامل سرویس بهداشتی، آزمایشگاه و سالن بسته‌بندی و همین طور انبار مواد اولیه و محصول نهایی می‌باشد که در این دوره 120مترمربع فضا برای آن در نظر گرفته شده است.با کاهش میزان خرید زعفران میزان سوددهی شما نیز کاهش خواهد یافت.در مورد صادرات با همکاران ما در بخش بازرگانی تماس بگیرید.


avatar
سوال کننده:Hamed

ایا بسته بندی زعفران فصلی است یا مادام؟ ایا بسته بندی زعفران اشباع نشده است؟ ایا میتوان به عنوان شغل اول حساب کرد؟avatar
پاسخ دهنده:دکتر مجید فرومدی

سلام

بسته بندی زعفران در تمام طول سال می تواند انجام شود.استان‌های تولیدکننده زعفران به‌طور معمول در زمینه بسته‌بندی زعفران نیز فعال هستند. برخی از کارگاه‌ها و یا مشاغل خانگی محصولات درجه 1 را بسته‌بندی می‌کنند. محصولات این کارگاه‌ها دارای مجوزهای بهداشتی لازم هستند. گروهی نیز محصولات درجه 2 و 3 را بسته‌بندی نموده و حتی گاهی ممکن است محصولات تقلبی و فاقد استانداردهای بهداشتی را نیز بسته‌بندی نمایند. این کارگاه‌ها معمولاً به شکل زیرزمینی فعالیت کرده و فاقد برند و نشان سیب سلامت هستند اما محصولات خود را با قیمت بسیار کمتری عرضه می‌کنند شما باید رقبای خود را نیز در نظر بگیرید و با آگاهی کامل وارد بازار شوید.با این میزان سرمایه که اختصاص می دهید قطعا وقت خود را باید به این کسب و کار اختصاص دهید.


avatar
سوال کننده:عطیه شریعتی

با سلام اگر بخواهم برای شروع کار بسته بندی زعفران سرمایه گذاری زیادی نکنم و در ابتدا این کار را در خانه انجام دهم آیا باز هم نیاز به مجوز دارم؟ و با توجه به اینکه خودم تولید کننده هستم و نیاز به خرید زعفران از کشاورز ندارم تقریباً به چه مقدار سرمایه نیاز دارم برای شروع در حجم کم؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

گرفتن مجوزهای مختلف برای شروع کار به فعالیت شما رسمیت می بخشد و همچنین فروش شما را آسان تر می نماید چراکه محصولات بدون اسم و رسم سخت تر به فروش میرسند.

میزان سرمایه مورد نیاز بستگی به حجم فعالیت شما دارد و نوع تجهیزاتی که انتخاب می کنید اما هزینه های مربوط به خرید زعفران بخش زیادی از هزینه ها را تشکیل می دهند که این موضوع برای شما یک مزیت نسبت به رقبا را ایجاد می کند.


avatar
سوال کننده:احسان ماندگار

سلام من در شیراز هستم می خواهم بسته بندی زعفران راه اندازی کنم با توجه به اقلیم شیراز و موقعیت استراژیکی شیراز آیا با توجه به بودن کارگاهها و کارخانجات متعدد در خراسان و اینکه ما می بایست زعفران را از خراسان به شیراز منتقل نماییم بعداً بسته بندی کنیم آیا توجیه اقتصادی دارد و می توان در بازار فروش داشته باشیم و آیا در کنار برندهای معتبر می توانیم کارایی داشته باشیم واز کدام نهاد باید مجوز بگیریم از صنعت معدن تجارت و ا جهاد کشاورزی و آیا می توان بعنوان مشاغل خانگی مجوز گرفت با همان سرمایه گذاری 400 میلیون تومانی متشکرمavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. با توجه به اینکه زعفران در حجم پایین قیمت بالایی داشته و فضای کمی نیاز دارد، لذا حمل و نقل آن توجیه پذیر است.

بیشتر زعفران تولید داخل در کشورهای خارجی بسته بندی می شود و با تلاش می توان موفق به جهت بسته بندی آن در داخل شد.

مجوزهای اصلی در این زمینه توسط جهاد کشاورزی و اداره بهداشت صادر می شود.

با سرمایه 400 میلیونی بعید است که در قالب مشاغل خانگی اجازه فعالیت بدهند با این وجود می توانید از مسولین امر جویا شوید.

 


avatar
سوال کننده:احسان

سلام آیا برای گرفتن مجوز این گارگاه بسته بندی زعفران باید از سازمان جهاد کشاورزی و مشاغل خانگی مجوز گرفته شود یا از صنایع کوچک سازمان صنعت معدن و مراحل کار را لطفا توضیع بدهید متشکرمavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. سازمان جهاد کشاورزی و اداره بهداشت مراجع اخذ مجوز هستند.


avatar
سوال کننده:حسین علی اکبری

سلام ساکن خواف خراسان رضوی هستم .با توجه به اینکه خراسان قطب زعفران ایرانه و متاسفانه به علت نبود بسته بندی محصول، بصورت فله ای و قیمت خیلی کم بفروش میر سد، می توان با سرمایه 20 الی 30 میلیون اقدام به بسته بندی خط زعفران کرد. لطفا راهنمایی کنیدavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. با سرمایه مدنظر شما راه اندازی این کسب و کار بسیارمشکل است. با این وجود توصیه میکنیم از نظرات مشاوران در این زمینه بهره مند شوید.


avatar
سوال کننده:شهرام

با سلام اینجانب قصد راه اندازی کارخانه بسته بندی و صادرات زعفران را دارم . بنده در شهرک صنعتی یکی از شهرهای خوزستان محلی جهت راه اندازی خط بسته بندی زعفران را دارم و وارای شرکت بازرگانی میباشم و صادرات محصولات غذایی و محصولات ساختمانی را انجام داده ام . در حال حاظر علاقه به صادرات زعفران ایران دارم فقط خواستم از کارشناسان عزیز بپرسم که آیا راه اندازی بسته بندی زعفران در شهری که دارای زعفران نیست توجیه دارد و همچنین اگر اینجانب بخواهم در جهت فرآوری زعفران و بسته بندی آن اقدام کنم چگونه میتوانم گل زعفران را به خوزستان منتقل کنم که دچار آسیب و یا کم شدن کیفیت آن نشود هر چند که همه میشنویم که زعفران ما به کشورهایی مثل اسپانیا صادر شده و فراوری میگردد مطمئنا در صورت صحت این امر میتوان به این نکته رسید که این امکان برای ما نیز وجود خواهد داشت خواهشمند است توضیحاتی در این مورد که چگونه کشوری مثل اسپانیا زعفران را به انجا منتقل میکند و فراوری مینماید بفرمایید با تشکرavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

با سلام. اگر زعفران تحت شرایط استاندارد خشک شود و رطوبت ان به مقدار مناسبی کاهش پیدا کند، امکان جابجایی و انبار ننمودن آن وجود دارد. در این زمینه توصیه میکنیم از مشاوران تخصصی مشورت بگیرید.


avatar
سوال کننده:سجاد بهنامی

سلام وقت بخیر من لیسانس الکترونیک و 34 ساله هستم ساکن تهران تقریباً سرمایه برای راه اندازی این کسب و کار را دارم مدتی هم هست که به کار بسته بندی فکر میکردم مخصوصا بسته بندی زعفران. ولی از چند نفر که تحقیق کردم به من گفتند که شما اگر موفق به بسته بندی هم بشید افرادی هستند که توی این کار رانت دارند و اجازه فعالیت شما چه در داخل و صادرات به خارج از کشور را نمی دهند. خواستم بدونم آیا واقعاً اینطور هست و اگر نیست بعد از بسته بندی تضمینی برای فروش وجود داره. یعنی جایی هست که همایت کند از تولید ما.avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

با سلام. وجود مافیا در زعفران  و بسته بندی آن دور از انتظار نیست. ولی در کل شما باید تلاشتون را بکنید. حتی اگر مافیا در بازار باشد، همه چیز تحت کنترل انها نیست و می توانید جایی برای خودتان باز کنید.

خرید تضمینی برای زعفران مشاهده نشده است، ولی بدون شک طرفداران زیادی برای زعفران ایرانی در داخل و خارج وجود دارد. علت قیمت پایین زعفران در کشور نسبت به قیمت جهانی نبود بسته بندی درست و مناسب ان در داخل است. در کل سری به سازمان جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت بزنید.

بهره مندی از نظرات مشاوران در کلینیک مشاوره سامانه میدون میتواند برای شما بسیار مفید باشد.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi