احداث باغ کیوی

خرید دوره آموزشی

پست های مرتبط

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (5)

avatar
سوال کننده:ستار

در خوزستان میشه کاشت؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. رطوبت بالای هوا، یکی از شرایط مهم کاشت کیوی است. در صورتی که در منطقه مورد نظر شما رطوبت هوا کم باشد، امکان کاشت وجود نخواهد داشت.


avatar
سوال کننده:مهدی فلاح خوشبخت

برای تبدیل شالیزار به باغ کیوی چه تغییراتی نیاز است که در زمین صورت گیرد؟avatar
پاسخ دهنده:مجید فرومدی

با سلام

به نظر بنده با توجه به اینکه خاک شالیزار زهکش مناسبی ندارد و در اکثر مواقع حالت ماندابی داشته است و معمولا خاک آن ها رسی است و همچنین با توجه به اینکه احداث باغ کیوی نیاز به خاک با زهکس بالا و بافت شنی دارد بهتر است که این کار صورت نگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید در بخش کلینیک مشاوره در سامانه میدون درخواست مشاوره دهید.


avatar
سوال کننده:امید نماتی

با سلام.یعنی هر ۵ سال محصول میده یا فقط دوره اول باید ۵ سال صبر کردavatar
پاسخ دهنده:دکتر مجید فرومدی

سلام

درختان كيوي معمولاً 3 سال بعد از كاشت در زمين اصلي ميوه‌دهي خود را آغاز مي‌نمايند و در 5 سالگي به باردهي كامل مي‌رسند. 


avatar
سوال کننده:محمد رضا داوودی باغینی

سلام کیوی بصورت بوته ای کشت می شود یا درختی؟ ممنونavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

کیوی یک گیاه چندساله، قوی و دوپایه بوده و بصورت بوته بالا رونده ای است که طول آن به 9 متر می رسد. یک تاک سالم منطقه ای به عرض 4.5-3 متر، بطول 7-5.5 متر و به ارتفاع3.5-2.5 متر را تحت پوشش خود قرار می دهد. در کشت آن از سیستم داربستی استفاده می کنند.


avatar
سوال کننده:مهیار دانا

سلام . آیا در زمینی که شالیزار بوده و برنج کشت میشد امکان تغییر به کیوی با توجه به خاک و ... وجود دارد ؟؟ در گیلان و فومن شرایط محیطی لازم وجود دارد ؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. بله امکان کاشت کیوی در زمین های شالیزار وجود دارد.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi