کاشت فیسالیس

خرید دوره آموزشی

پست های مرتبط

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (6)

avatar
سوال کننده:Morteza

سلام اگر به صورت گلخانه ای کاشت بشه چهار فصل میوه میده؟؟من مصاحبه رو توی دوره دیدم اینطوری به نظر میومد بذر این میوه رو از کجا میشه به صورت عمده و باکیفت تهیه کرد؟؟؟ هر نوعی از بذر این میوه رو میشه کاشت ؟؟کدومش برای شروع بهتره؟؟؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

بهترین زمان کاشت در اواخر تابستان تا اوایل پاییز می باشد. در برخی از مناطق، این محصول تا 4 بار در سال کشت  می شود. جوانه گل پس از40 روز ظاهر می شود و اولین میوه پس از 80 روز ظاهر می گردد. در مناطق عاری از یخ زدگی، گلدهی 3-2 بار در طول سال اتفاق می افتد. همکاران ما در بخش بازرگانی می توانند راهنمایی های لازم را برای خرید بذرمناسب به شما داشته باشند. 


avatar
سوال کننده:مرتضی

سلام خسته نباشید وضعیت بازار خرید و فروش میوه فیسالیس در بازار های داخلی چطوره ؟؟ شهر یا استان خاصی میخرن ؟؟ میشه واقعا صادر کرد؟؟avatar
پاسخ دهنده:دکتر امید احمدی

سلام

فیسالیس میوه ای که به تازگی در ایران رو به گسترش است و هنوز بسیاری از مردم این گیاه را نمی شناسند و به دلیل قیمت بالای این محصول بصورت عموم در بازار ها به فروش نمی رسد. این محصول هم بصورت تازه خوری و هم خشک شده و هم در کارخانجات داروسازی و صنایع بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر این محصول بصورت تازه خوری در بازار های میوه و تره بار خاص مثل بازار تجریش تهران بفروش می رسد و طبق آمار فروشندگان عمده این محصول، میزان مصرف تقریبا 500 کیلوگرم در هفته می باشد.  با توجه به خواص دارویی بالای این میوه و همچنین طعم خاص فیسالیس بسیاری از کشور های حوزه خلیج فارس خواهان واردات این میوه می باشند و با مدیریت صحیح و تشکیل شبکه صادرات می توان این محصول را صادر کرده و به سود بالاتری دست پیدا کرد.


avatar
سوال کننده:فرهاد

سلام. من 10120 متر زمین با سند ملکی حاشیه آسفالت دارم که روش پروانه تاسیس گلخانه(گل و گیاه زینتی- رز هلندی) گرفتم اما چون برای اخذ وام 2 مشکل وجود داشت(1- نداشتن وثیقه لازم چند میلیاردی برای دریافت وام-2- بالا بودن بهره وام که جهاد اونو 18 درصد اعلام کرده بود) نتونستم در زمان یکسال مقرر پروانه اقدام کنم و فکر کنم الان فقط میتونم یکبار دیگه اونو تمدید کنم بشرط رفع موانع اخذ وام. در نهایت زمین دیگری هم در حدود 10700 متر حدود 200 متر پایین تر از زمین فوق دارم. بنابراین در صورت وجود سرمایه گذار حاضر به همکاری در هر زمینه ای با طرح توجیهی موفق هستم لازم به ذکر اینکه زمینهای فوق در مشهد و محدوده آرامگاه فردوسی می باشندو مشکل آب هم وجود ندارد.avatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

شما میتوانید در بخش نیازمندی های سامانه میدون اقدام به ثبت درخواست نیازمندی خود جهت جذب سرمایه گذار بنمایید.همچنین میتوانید با همکاران ما در بخش بازرگانی تماس بگیرید.


avatar
سوال کننده:محمد سعیدی

فیسالیس در هزار متر چقدر تولید داره؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

با کشت گلخانه هزار مترمربع گیاه فیسالیس، سالانه حدود 1.5 تن میوه می توان برداشت کرد.


avatar
سوال کننده:سید

با سلام این محصول رو در فضای باز در قم میشه کشت کرد یا حتما باید به صورت گلخانه ای باشه ؟ متشکرمavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام امکان کاشت آن در فضای آزاد وجود دارد ولی باید از نظر شرایط آب و هوایی نیاز های ان تامین شود. مثلا از لحاظ بافت خاک، خاک لومی شنی با pH بین 8-4.5 را تحمل می کند. همچون سایر گیاهان این خانواده نسبت به EC بالاتر از 4 نیز متحمل است.


avatar
سوال کننده:عباس محمدی

مشاوره دراین زمینه وبازار فروش آنavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. از بخش کلینیک مشاوره سایت میدون درخواست مشاوره د راین زمینه ثبت کنید. درداخل دوره آموزشی کاشت فیسالیس نیز  نحوه بازاریابی و فروش مورد بررسی قرار گرفته است.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi