کاشت کلزا

خرید دوره آموزشی

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (5)

avatar
سوال کننده:نادر آبیار

با عرض سلام من زمینی در شهر خامنه شبستر به متراژ یک هکتار خریداری نمودم با توجه به اشتیاق زیادی که در زمینه کاشت محصولات وارداتی در جهت بینیازی هر چه کمتر به کشور های خارجی دارم میخواستم بپرسم آیا شما پیشنهاد میکنید این زمین را صرف کاشت کلزا کنم با توجه به اینکه نیاز مالی ندارم و بیشتر دغدغه تولید دارم و به هیچ عنوان دانشی در این زمینه ندارم و لی شرایط ریسک پذیری بالایی دارمavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. امکان کاشت وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره تخصصی در این زمینه استفاده کنید.


avatar
سوال کننده:Ana

ایا میشود برا تناوب زراعی با گندم به صورت دیم از کلزا استفاده کرد؟ چقدر نیاز به ابیاری دارد؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. گیاه کلزا برای تولید باردهی منالسب به حدود 55 میلی‌متر آب نیاز دارد که لازم است تا در طول دوره رشد و مطابق با نیاز روزانه گیاه در اختیار آن قرار گیرد. نیاز آبی روزانه کلزا از 66/1 میلی‌متر در روز در مرحله روزت تا حدود 5/6 میلی‌متر در روز در مرحله غلاف‌بندی و تشکیل دانه متغیر است. مقادیر ذکرشده در مناطق مختلف، متفاوت است.


avatar
سوال کننده:علی

باسلام وخسته نباشید برتیم زحمتکش میدون وبعد من در استان اذربایجان شرقی شهرستان میانه بخش مرکزی ساکن هستم ماسالیانه بیست هتکارزمین کشاورزی دیم کاشت مب کنیم ودوهکتارزمین ابی داریم مب خواستم ببینبم با این زمین ها هم می شه چه چیزی کاشت که درامد خوبب داشته باشیم تشکر راهنمایی کامل کنید تشکر از زحمات قبلتانavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

محصولات مختلفی را می توان در این میزان زمین کشت نمود که سود دهی خوبی داشته باشد اما انتخاب بهترین و پربازده ترین محصول نیاز به بررسی بیشتر و دقیقتر دارد. پیشنهاد می کنیم در بخش کلینیک مشاوره اقدام به ثبت درخواست مشاوره عمومی بنمایید تا همکاران ما در بخش مشاوره راهنمایی های لازم را به شما داشته باشند.


avatar
سوال کننده:پریسا

سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم که من زمین برای کشت کلزا ندارم ولی سرمایه رو دارم، میشه راهنمائیم کنید که چیکار باید بکنم...avatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

شما می توانید اقدام به اجاره زمین ارزان قیمت بنمایید و یا با افرادی که زمین دارند ولی سرمایه ندارند شریک شوید.


avatar
سوال کننده: ندا

با سلام کدام مناطق و استان برای کاشت مناسب است؟ به کجا بفروشیم؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس شکری

سلام، کلزا دارای تیپ های رشدی پاییزه و بهاره است و می توان در اکثر نواحی کشت کرد. باید رقم مناسب انتخاب و کشت شود. خرید تضمینی توسط دولت دارد. به صورت آزاد هم می توانید بفروشید. کلزا برای استحصا روغن مورد کشت قرار می گیرد. لذا صنایع مرتبط را متوانید به عنوان بازارهای هدف در نظر داشته باشید. اطلاعات جامع در مورد کلزا در دوره آموزشی آن ارایه شده است.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi