فلفل دلمه گلخانه‌ای

خرید دوره آموزشی

پست های مرتبط

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (19)

avatar
سوال کننده:Zamani

درود بیکران خدمت شما بنده ساکن یکی از شهرستان های اصفهان هستم میخواستم بدونم شرایط لازم گلخانه و محصولش باید در چه حدی باشد تا ان محصول صادر بشود. و در کل شرایط لازم برای صادرات در چیست. ((محصول مورد نظر فلفل دلمه ای))avatar
پاسخ دهنده:امید احمدی

با سلام

فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای جهت صادارت بایستی لوکس و رنگی بوده و شکل ظاهری مناسبی داشته باشد. طبق بررسی‌ها کشورهای عربی حوزه خلیج فارس فلفل دلمه‌ای لوکس قرمز رنگ  و کشوری مثل روسیه نوع زرد رنگ آن را می‌پسندد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تخصصی، دوره مربوطه رو تهیه و مطالعه فرمائید.  


avatar
سوال کننده:مهدی زارع

با سلام گلخانه فلفل دارم گلهام زرد مبشن میریرن چکار کنمavatar
پاسخ دهنده:دکتر مجید فرومدی

سلام

کمبود برخی عناصر در گیاه باعث ایجاد زردی برگ ها می شود از جمله کمبود ازت که باعث کاهش عمل فتوسنتز و تحت تأثیر قرار گرفتن رشد رویشی و تولید میوه می‌شود، به طوری که گیاه ظاهری رنگ پریده و دوکی شکل پیدا می‌کند. همچنین برگ‌های جوان، کوچک و سبز رنگ ولی برگ‌های پیر، زرد رنگ شده و سپس می‌میرند. در صورت ادامه کمبود ازت، برگ‌های جوان نیز زرد و عملکرد گیاه کاهش می یابد و میوه‌ها رنگ پریده، کوتاه و ضخیم می شوند. بررسی منابع نشان می دهد که مصرف 130-80 کیلوگرم در هکتار ازت برای فلفل دلمه ای مناسب می باشد، ولی  جهت رفع کمبود ازت در فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای مصرف کودهای ازته بر اساس نتیجه آزمون خاک و برگ قابل توصیه خواهد بود.


avatar
سوال کننده:محمدمهدی جانگداز

سلام در هر سال چندبار می توانیم کشت کنیم ومدت بدست امدن فلفل چقدر است ایا 2000متر صرفه اقتصادی داردavatar
پاسخ دهنده:دکتر امید احمدی

سلام

برای کشت فلفل دلمه‌ای گلخانه‌ای در مناطق جنوبی مانند هرمزگان، از اول مهر ماه عملیات پیش تولید و کاشت نشاء شروع شده و بعد از گذشت حدود 90 روز فلفل دلمه‌ای رنگی به صورت هفتگی قابل برداشت می‌باشد. همچنین پیک برداشت محصول در ماه بهمن بوده و با ورود به ماه بعدی شاهد افت شدید تولید خواهیم بود. در ادامه با آغاز فرودین ماه باز هم شاهد بار اقتصادی و تولید بالایی خواهیم بود و نهایتاً اوایل خرداد ماه تولید به پایان می رسد. پس از آن بوته ها را از خاک خارج کرده و سایر عملیات مورد نیاز جهت شروع دوره بعدی اعمال می گردد. در 2000 مترمربع نیز صرفه اقتصادی خواهد داشت ولی باید محصولات لوکس تولید شود و بازاریابی مناسب انجام گیرد.


avatar
سوال کننده:محمد

زمان انتقال نشاءدرشهرستان تیران چه موقع است وچگونه باید محل کشت را ضد افونی کرد وایا کتابهای اموزشی جهت فلفل دلمه ای هست واگر هست چگونه میتونم خریداری کنمavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

قبل از هر اقدامی در مورد کشت فلفل دلمه‌ای، ابتدا بهتر است اطلاعاتی از قبیل آمار هواشناسی منطقه، نظرات و تجربیات مهندسین کشاورزی و گلخانه‌داران به دست آید. همچنین قیمت این محصول را در بازار کسب، بدست آورده و سپس زمان کشت را انتخاب کنید. زیرا زمان کشت در بهره‌برداری محصول اثر مستقیم دارد و باعث افزایش روحیه کار و کسب درآمد اقتصادی مطلوب می‌گردد. زمان کاشت را باید طوری تعیین کنیم که نیاز کم‌تری به سیستم‌های گرمایشی بوده و یا به حداقل گرمایش نیاز باشد. به علت هزینه زیاد سوخت، حتماً باید به موقع، کشت انجام شود تا نیاز به سیستم گرمایشی، در حداقل ممکن باشد.  بهترین تاریخ کشت گلخانه‌ای فلفل ترتیب اوایل دی تا نیمه بهمن و اوایل تیر تا اوایل مرداد عنوان شده است.


avatar
سوال کننده:سعید شرفی

سلام و عرض ادب بنده یک هکتار باغ در شهرستان تغریبا سردسیر کرندغرب(کرمانشاه)دارم قصد دارم ۴۰۰۰متر گلخانه احداث کنم خواهشمندم نظرتون رو در مورد انتخاب یکی از دو نوع گلخانه مورد نظر بنده با توجه به اقتصادی بودن و مقدار ریسک هر کدوم اعلام بفرمائید گلخانه هیدروپونیک گل رز شاخه بریده گلخانه کشت خاکی فلفل دلمه قبلاً از راهنمایی دلسوزانه شما تشکر میکنمavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

برای تصمیم راجع به شروع کسب و کار مورد نظر خود به بخش کلینیک مشاوره سامانه مراجعه کنید سپس اقدام به ثبت درخواست مشاوره  بنمایید. مشاوران ما در این بخش شما را راهنمایی خواهند نمود.


avatar
سوال کننده:محمد حسین عموشاهی

با عرض سلام و خسته نباشید بنده ۳۰۰ متر فضا برای گلخانه دارم ساکن اصفهان هستم میخواستم بدونم چه محصولی برای کاشت در گلخانه مناسب است و صرفه اقتصادی دارد ممنون میشمavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

در این فضا محصولات مختلفی را می توان کشت نمود اما تصمیم راجع به این موضوع نیاز به اطلاعات بیشتری دارد. پیشنهاد می کنیم با مشاوران ما در بخش کلینیک مشاوره ارتباط حاصل نمایید.


avatar
سوال کننده:هیرش

سلام ببخشید من سوالی در مورد فروش محصول داشتم که باید چه جوری محصول خودمونو بدون اینکه ضرر کنیم به فروش برسونیم مثلا سازمان های دولتی خریدارن؟ ممنون می شم که جواب بدین .avatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

اصلی ترین بازار برای فروش محصول، میادین میوه و تره بار در مرکز شهرها و شهرستان ها می باشند. پیتزا فروشی ها و سایر فست فود ها جهت تهیه فست فودهای خود به فلفل دلمه ای نیاز داشته و یکی از مشتری های اصلی این محصول هستند. واسطه گران نیز یکی دیگر از مشتریان فلفل دلمه ای می باشند. این افراد به دلیل تجربه زیاد در امر تولید و فروش، به راحتی می توانند حجم زیادی از محصول را به فروش برسانند.


avatar
سوال کننده:شیدا

سلام.خسته نباشید. بنده یه گلخونه 80متری در استان هرمزگان دارم.میخواستم ازتون مشورت بگیرم که چی پرورش بدم که بیشتر از همه واسم صرفه اقتصادی داشته باشه.avatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

شما می توانید جهت کسب مشاوره های تخصصی در بخش کلینیک مشاوره سامانه میدون اقدام به درخواست مشاوره تخصصی از متخصصان حوزه های مختلف داشته باشید.


avatar
سوال کننده:سیداحمدشیدموسوی

سلام وقت شما بخیر می خواستم بدون در منطقه ورامین بازمین ۵۰۰ متر دیوارکشی شده زمین خاکی استیجاری ماهیانه پنج میلیون تومان برای کاشت و برداشت فلفل دلمه ای رنگی مناسب هست یاخیر لطفا بنده را راهنمایی فرمایید . باتشکر شیدموسویavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. اگر منظور شما این است که مساحت کل زمین 500 مترمربع می باشدف خیر صرفه اقتصادی ندارد.


avatar
سوال کننده:مهدی

سلام بهترین زمان برای کشت گلخانه ای فلفل دلمه ای چه زمانی است؟ ممنونavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. بستگی به منطقه کشت دارد. مثلا در مناطق جنوبی مانند هرمزگان، از اول مهر ماه عملیات پیش تولید و کاشت نشاء شروع شده و بعد از گذشت حدود 90 روز فلفل دلمه‌ای رنگی به صورت هفتگی قابل برداشت می‌باشد. در کل زمان کاشت را باید طوری تعیین کرد که نیاز کم‌تری به استفاده از  سیستم‌های گرمایشی باشد.


avatar
سوال کننده:سمیرا محمدی

با سلام و قتتون بخیر. کشت فلفل دلمه ای در گلخونه کوچیک با مساحت 500 متر مربع با بستر خاکی که اجاره بهاء آن 18 میلیون تومن باشد و هزینه آب و برق و گاز بر عهده اجاره دهنده باشد صرفه اقتصادی دارد ؟ زمان تهیه نشاء برا استانی مثل زنجان دیر نشده؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. باتوجه به اینکه سطح زیر کشت شما پایین بوده و در استان زنجان، دمای هوا در طول فصول سرد به زیر صفر درجه می رسد، در این سطح کشت و با اجاره مذکور توجیه مناسبی ندارد. تهیه نشاء در این استان و دراین تاریخ به توجه به فصل سرمای پیش رو اصلا توصیه نمی شود.


avatar
سوال کننده:مسعود فعال

با سلام وخسته نباشید مشاوره در باره کاشت زعفران به صورت هواکشت میخاستم وطی تحقیقاتی که کردم این نوع کاشت در شبکهای مجازی وحتا تلوزیون تبلیغ وتوصیه میشود و سود آوری آن را حتمی میداند اما در همان سایتها با موردی مواجه شدم که این نوع کشت را اصلا مقرون به صرفه نمیدانست و طرح شکست خورده میدانست و جهاد کشاورزی هم طی پرسجوی که کردم هیچ گونه تسهیلاتی برای این مورد پرداخت نمیکند لطفا مرا راهنمایی کنید که کدام درست است قبلا هم درخاست داده بودم تماس گرفته اید اما من در دسترس نبوده ام با ذکر عذر خواهی لطفا مرا راهنمایی کنید یا علی ممنونمavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. کشور چین در این عرصه پیشتاز بوده و درحال تولید زعفران به این شکل می باشد. در داخل کشور نیز افراد زیادی در این زمینه مشغول به کار هستند. درکل این کار انجام می شود و اینکه این طرح شکست خورده است قابل قبول نیست. البته لازم به ذکر است که منظور ما در اینجا کشت تمام ائروپونیک نیست و در حقیقت خاکی- ائروپونیکی است که هزینه بسیار کمتری نسبت به حالت تمام ائروپونیک دارد. در حالت تمام ائروپونیک پیاز زعفران هرگز از گلخانه خارج نمی شود ولی در حالت خاکی-ائروپونیکی، حدود شش ماه پیاز در مزرعه خواهد بود.


avatar
سوال کننده:محمد

سلام طرح توجیهی این دوره رو برای تهیه ی وام و مجوز گلخانه چطور میتونم تهیه کنمavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. از برخی پلن های  دوره آموزشی همچون پلن ملزومات و مالی، می توانید جهت تهیه طرح توجیهی استفاده بکنید. ولی امکان خرید جداگانه آنها وجود ندارد. همچنین امکان دانلود فایل نیز وجود نداشته و پس از خرید دوره، تنها بصورت انلاین می توانید ان را مطالعه کنید.


avatar
سوال کننده:امین

سلام متوسط برداشت در طول یک دوره چقدر هست هزینه های جاری مانند کود و آبیاری و برق و ... چطور؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. میزان برداشت در مساحت 3000 مترمربع حدود 27 تن ولی با توجه به مدیریت شما تا 30 تن هم در این مساحت قابل برداشت می باشد.

هر دوره تولید حدود 9 ماه طول و هزینه جاری در طول این مدت از 100 تا 130 میلیون تومان  بستگی به امکانات و اقلیم متغیر است.


avatar
سوال کننده:سید محمود قاضوی

سلام آموزش فلفل دلمه ای قابل خرید نیست؟؟؟؟ هیچ آیکونی نیست کلیک کنم تا خریداری کنم ممنون میشم راهنمایی کنیدavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. دوره آموزشی کاشت فلفل دلمه ای گلخانه ای آماده خرید می باشد. درهر صورت اگر مشکلی در خرید داشتید از قسمت تماس با ما با بخش آموزش تماس بگیرید.


avatar
سوال کننده:پیروز

سلام وقت شما بخیر ببخشید فلفل دلمه رنگی تو چه بازه دمایی رشد میکنه و آیا توی استان خوزستان هم نیاز به احداث گلخونه هست برای کشت این محصول؟ ممنون از راهنماییتونavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. بستگی به عوامل مختلفی همچون محدودیت منابع آبی دارد. اگر زمین زراعی و آب کشاورزی به اندازه کافی داشته باشید کشت زراعی توجیه پذیرتر خواهد بود.


avatar
سوال کننده:علی توکلی

با سلام ضمن تشکر از سایت میدون و کارشناس محترم میخواستم بدونم برای پرورش فلفل دلمه ایی گلخانه ایی از پشت بام منزل مسکونی به متراژ 120 متر مربع میشه استفاده کرد و هر دوره چقدر زمان میبره که محصول برای فروش اماده بشه و برای این متراژ چقدر سرمایه لازم هست و چه مقدار سود داره . ممنون از لطف شماavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. مساحت مد نظر شما بسیار پایین بوده و توجیه چندانی ندارد. 

هردوره پرورش حدود 9 ماه زمان می برد. 90 روز بعد از کاشت، برداشت محصول آغاز می شود. هزینه ساخت هرمترمربع گلخانه (بدون تجهیزات) حدود 130 هزار تومان است.


avatar
سوال کننده:محمد

سلام علیکم و رحمت الله تو گلدون میشه پرورش داد؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. امکان پرورش در داخل گلدان وجود دارد.


avatar
سوال کننده:هامون

سلام یکی از موفق های پرورش فلفل دلمه ای گلخانه ای را معرفی کنید و شماره موبایل ایشان را میخواهم برای مشورتavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. شما می توانید در بخش کلینیک مشاوره سایت میدون برای مشاورر مورد نظر خود درخواست مشاوره تخصصی ثبت کنید. همکاران ما در بخش مشاوره هماهنگی های لازم را انجام خواهند داد.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi