پرورش کبک

خرید دوره آموزشی

پست های مرتبط

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (17)

avatar
سوال کننده:امیر

سلام ببخشید من سوال کرده بودم که آیا در سال 99 با سرمایه 100000000 تومان می توان پرورش کبک را شروع کرد شما جواب دادید اگر سالن مهیا باشد می شود منظورتان از سالن زمین پرورش است یا سالن با تجهیزات.avatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

برای پرورش صنعتی کبک باید سالن پرورش داشته باشید همانند سالن پرورش مرغ گوشتی


avatar
سوال کننده:امیر

سلام می خواستم بدونم آیا در سال 99 با سرمایه 100000000 تومان می توان پرورش کبک را شروع کرد.avatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

اگر سالن مهیا باشد می توان شروع کرد.


avatar
سوال کننده:حمیدرضا

سلام.آقای عدسی لطف کنن شماره همراه خود برای ما بفرستنavatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

از طریق کلینیک مشاوره و بخش مسابقه میدون در سایت میدون می توانید با ایشان ارتباط بگیرید


avatar
سوال کننده:ایرج

سلام.شما در مورد پرورش مرغ محلی تخم گذار هم فعالیت دارین؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

ما یک دوره متنی معرفی کسب و کار در این زمینه داریم


avatar
سوال کننده:کیوان فرهادی

سلام ببخشید میتونم با۸میلیون سرمایه و یه مکان ۶ متری کبک پرورش بدم چندتا میتونم پرورش بدمavatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

برای کار اقتصادی خیر 


avatar
سوال کننده:عباس قمری

سلام و عرض ادب .شماره تماس آقای محمد عدسی تولید کننده از شهرستان طرقبه شاندیز رو لطفا برای من ارسال کنید به شماره همراهمavatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام 

برای ارتباط با ایشان وارد بخش مسابقه میدون در سایت میدون شوید و در صفحه شخصی آقای عدسی درخواست همکاری ارسال کنید.


avatar
سوال کننده:سید علی

سلام آموزش پرورش کبک به صورت غیرحضوری هست؟؟؟؟؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

بله دوره آموزشی متنی در سایت قرار دارد. و فیلم کارگاه نیز بعدا بارگذاری می شود.


avatar
سوال کننده:محمد رضا جمشیدی

با سلام می خواستم ببینم دوره اموزشی تو شهرهای دیگه هم هست مثلا شیراز اگر هست ادرسش رو بدین رشته پروش کبک یا بلدرچینavatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

فعلا دوره های سامانه میدون فقط در تهران برگزار میشه اما فیلم کارگاه آن روی سایت بارگذاری می شود.


avatar
سوال کننده:حسین انصار

هر ۱۰۰۰ عدد کبک چند متر مربع فضا لازم هست ؟ در محیط گرم وخشک کبک سازگاری دارد؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام 

در هرمترمربع  تاسن دو هفتگی 90 قطعه، تا یک ماهگی 60 قطعه، تا دو ماهگی 40 قطعه و تا 3/5 ماهگی 25 قطعه کبک را می توان نگه داری کرد. شما برای 1000 قطعه باید حدود 40 مترمربع فضای مفید سالن مورد نیاز است. 

 


avatar
سوال کننده:پاشا

سلام نوشتین با سرمایه ۴۰میلیونی میشه شروع کرد ولی اون دوستی که از خراسان پیام داده و گفته من تولید کننده ام اما برای مجوز گرفتن باید زمین چند هزار متری داشته باشن و جالب اینکه کارشناستون تایید کرد که این مشکل هس پس چرا میگین با ۴۰میلیون میشه کار کرد حالتون خوبه یا اینکه .......avatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

دوست عزیز لطفا موقع نوشتن نظر از ادبیات رسمی استفاده کنید.

چون مجوز کبک برای مجتمع های توأم ارائه می شود، زمین و امکانات زیادی نیاز دارد و هرکسی نمی تواند این سرمایه را تأمین کند. ولی در سطح کوچک و پرورش خانگی با هزینه کمتر می توان اقدام کرد که بسیاری از پرورش دهنده ها نیز بهمین شیوه اقدام می کنند. اون تولید کننده بدنبال اخذ مجوز و گسترش کار بودند نه شروع کار موفق باشید.


avatar
سوال کننده:مائده

سلام من برای اولین بار میخوام این کار و انجام بدم و نمیدونم چجوری بازاریابی کنم اصلا تو ایران میتونم فروش بالایی داشته باشم؟میتونم امیدوار باشم بتونم در سطح بین الملل فروش داشته باشم مثلا کشور های حوزه خلیج فارس؟؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

قبل از شروع بکار باید بازاریابی محصولات کبک را یاد بگیرید. در بخش مسابقه میدون می توانید برای آقای عدسی درخواست مشاوره تخصصی ارسال کنید. ایشون پرورش کبک صنعتی دارند و تجربه زیادی در این زمینه دارند و می توانند برای بازاریابی به شما کمک کنند.


avatar
سوال کننده:پیمان امجدیان

با سلام من محدوده استان قزوین زمین گرفتم و مشغول ساخت هستم پس بلندی فراوان الان میخوام بگاقدام کنم برا پرورش ماکیان که جهاد کشاورزی میگه چندین سال هست پرورش ماکیان این جا ممنون هست من اگر این جا شروع به کار نکنم پس کجا شروع کنم با کلی امید ارزو ولی متاسفانه چون قبلا بیماری نیوکاسل اینجا بوده و خیلی از واحد ها تعطیل کرده حالا به هر نحوی من موندم کلی هزینه و دردسرavatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام 

باید قبل از خرید زمین و ساخت و ساز با کارشناسان جهاد کشاورزی همکاری میکردید. پیشنهاد می شود بجای پرورش ماکیان سراغ پرورش دام هایی بروید که برای دریافت مجوز مشکلی ندارند تا هزینه شما سوخت نشود.


avatar
سوال کننده:محمد رضا

سلام منم به پرورش کبک علاقه زیادی دارم. ولی متاسفانه نه پول دارم نه جا برای پرورش کبک من تازه یه چند ماه ای هست که به پرورش کبک آشنا شدم. ولی نمیدونم از کجا شروع کنم. البته من یه بچه روستایی بودم و توی خونه خودمون. اردک. غاز. مرغ. خروس و حتی اردک های استرالیای هم نهگداستیم و بزرگ کردیم. ولی من نمیخوام فقط تفریحی پرورش کبک رو شروع کنم. میخوام به امید خدا اقتصادی کار کنم. فقط تجربه ای این کار رو ندارم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنیدavatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

برای شروع مطالعه دوره پرورش کبک رو پیشنهاد میکنیم و پس از آن استفاده از مشاوره های تخصصی در قسمت کلینیک مشاوره به شما کمک می کند.


avatar
سوال کننده:امینی

باسلام بین پرورش کبک وقرقاول کدام بهتره وبرای تهیه جوجه یک روزه این دوپرنده دراستان فارس به کجا مراجعه کنیمavatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

هر کدام مزایا و مشکلات خود را دارند. محصولات این پرندگان قیمت بالایی دارد و سود نهایی بستگی به بازاریابی و فروش بموقع آنها دارد.

برای تهیه جوجه باید به مراکز پرورش کبک و قرقاول مادر مراجعه کنید که دارای مجوز جهاد کشاورزی هستند.


avatar
سوال کننده:وحید

با سلام چند سوال 1. برای پرورش جوجه ب تعداد 100عدد چقدر فضا لازمه؟ 2.خوراک چی میشه بهشون داد؟ 3.حساسیت های کبک چیه؟ 4.برای شروع کار با تعداد کم،تهیه جوجه بهتره یا کبک بالغ؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

در هر متر مربع می توان 15-20 کبک گوشتی پرورش داد.

برای پرورش اقتصادی خوراک مخصوص کبک باید تهیه کنید. اگر صرفا قصد پرورش خانگی و تفریحی دارید. از انواع غلات می توانید استفاده کنید.

کبک پرنده مقاومی است اما نسبت به بیماری های طیور حساس هستند.

اطلاعات کامل در دوره بروز شده پرورش کبک وجود دارد.


avatar
سوال کننده:جواد

سلام میخاستم بدونم برای پرورش کبک حداقل از سرمایه وآموزش چقدر سرمایه میخاید آیا سازمان یا نهادی وام یا تهسیلاتی ارائه میدهندavatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

سرمایه مورد نیاز بستگی به امکانات اولیه شما دارد مثلا اگر سالن مورد نیاز را در اختیار داشته باشید یا اجاره کرده باشید هزینه های ثابت شما خیلی کمتر خواهد بود.

نهادهایی مانند جهاد کشاورزی، بسیج سازندگی، کمیته امداد، صندوق مهر امید  تسهیلاتی برای شروع کسب و کار دارند.

برای اطلاعات کامل دوره پرورش کبک را مطالعه کنید.


avatar
سوال کننده:محمد مینایی

سلام و خسته نباشید بنده از خراسان شمالی هستم شغلم پرورش کبک هست دو سالی هست که فعالیت میکنم مشکل من مجوز فعالیت هست که جهاد کشاورزی شهرستان و نظام مهندسی کشاورزی مجوز ندادن بهم علت آن هم داشتن شرایط ۷۰۰۰ متر مربع زمین که در آن باید چندتا سوله احداث شود اعم از سالن مولد سالن جوجه کشی سالن نیمچه گوشتی سالن کشتارگاه و تونل انجماد و سردخانه بود که من شرایط آن را نداشتم حالا سوال من از این مسولین این هست که من جوان تازه تحصیلم تمام شده و لیسانس دارم برای این شرایطی که گفتن حدودا بیش از یک میلیارد سرمایه میخواد من از کجا بیارم ؟!!با این شروط فک نمیکنم کسی به فکر مجوز گرفتن باشه چون اصلا توجیه اقتصادی نداره من واقعا موندم با چه منطقی این قانون گذاشتن در راستایی اشتغال زایی جوانان.!! خواهشم از شما این هست که و اگر در توانتان هست پیگیری کنید با تشکر خراسان شمالی شهرستان فاروجavatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام 

متاسفانه این مشکل وجود دارد.

درصورت کارشکنی مسئولین می توانید از طریق ستاد پیگیری سامانه میدون مشکل خودتون رو پیگیری کنید برای تماس با ستاد پیگیری داخلی 206 رو شماره گیری بفرمایید.

اما شما می توانید از طریق جذب سرمایه گذار کسب و کار خودتون رو گسترش بدهید و شرایط لازم برای اخذ مجوز را فراهم کنید. برای جذب سرمایه گذار نیز می توانید با بخش بازرگانی سامانه میدون در ارتباط باشید.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi