کاشت کینوا

خرید دوره آموزشی

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (20)

avatar
سوال کننده:حسین

سلام خسته نباشین میخاستم ببینم میشه این گیاه رو تونیشابور کشت کرد و چند کیلو بذر تو هکتار لازم دارهavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

کینوآ قابلیت کشت در اکثر استانهای کشور را دارد؛ به دلیل تحمل کم آبی این محصول قابل توصیه در همه استانهای گرم و خشک کشور است.در جاهایی که امکان کاشت گندم وجود داشته باشد، امکان کاشت کینوا هم وجود دارد. با توجه به وزن هزار دانه و شوری آب آبیاری، معمولا بین 5 تا 10 کیلو گرم بذر در هکتار مورد نیاز است چرا که در زمین­ های شور درصد جوانه زنی پایین ­تر است. 


avatar
سوال کننده:سید رضا پوراقدم

سلام گیاه کینوا در ارومیه نیز با توجه به وضعیت آب و هوایی قابل کشت میباشد؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس وحید حسین زاده

سلام

در جاهایی که امکان کاشت گندم وجود داشته باشد، امکان کاشت کینوا هم وجود دارد.


avatar
سوال کننده:محمد

سلام و عرض ادب آیا این گیاه(کینوا) رو میشه تو استان آذربایجان شرقی شهر مراغه کشت کرد(زمین تقریبا نزدیک دامنه های کوه سهند هستش) کشت کرد. اگر قابل کشت هست چند بار در سال میشه کشت کرد واگر قابل کشت نباشه چه چیزی میتونم کشت کنم که مثل این گیاه خوب و با صرفه باشه ممنون از لطف شماavatar
پاسخ دهنده:دکتر مجید فرومدی

سلام

کینوا از معدود گیاهانی است که تا حدی می تواند تنش سرما را تحمل کند. میزان تحمل بستگی به طول دوره یخبندان، رقم، مرحله فنولوژیکی، رطوبت نسبی و شرایط میکروکلیمای مزرعه دارد. نتایج بررسی تاریخ کاشت در استان یزد، نشان داد که دمای 4.5- درجه سانتی گراد در طول سه ساعت، موجب تنش یخ زدگی در طول تشکیل جوانه گل شد که در مرحله 12 برگی تاثیری نداشت. درجه حرارت ایده آل برای کشت کینوا ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتی گراد است. با این وجود دمای ۸- تا ۳۹ درجه را نیز تحمل می کند. کینوآ قابلیت کشت در اکثر استانهای کشور را دارد؛ به دلیل تحمل کم آبی این محصول قابل توصیه در همه استانهای گرم و خشک کشور است.این گیاه رااگر دوبار در سال کاشت داشته باشید، دوبار نیز برداشت خواهید داشت. 


avatar
سوال کننده:فاطمه حميصى

سلام ببخشيد بذر اصلاح شده اين گياه براى كاشت رو از كجا بايد تهيه كنيم؟! من قزوين هستمavatar
پاسخ دهنده:مهندس مرتضی درختی

سلام

پاسخ های قبلی را مطالعه نمایید.


avatar
سوال کننده:محمد

با سلام می خواستم بدونم این گیاه حداکثر تا چه ec (هدایت الکتریکی) رو می تونه تحمل کنهavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

شوری تا 50 دسی زیمنس بر متر را میتواند تحمل کند.


avatar
سوال کننده:امیررضا

وقت بخیر من در یکی از شهرستان های استان همدان زندگی میکنم و میخواستم بدونم در منطقه ما در کشت بهار تا تابستان کاشت دیم بهتره یا ابی در هردو روش چقدر برداشت میشه کردavatar
پاسخ دهنده:دکتر منصوریان

سلام

درصورت وجود آب کافی حتما کشت آبی بهتر است.

در روش آبی در هر هکتار 800 کیلو گرم  برداشت می شود(درکشت دیم به مراتب کمتر) و سرمایه مورد نیاز برای هر هکتار حدود 15 میلیون تومان می باشد.


avatar
سوال کننده:حسن صبوری مطلق

سلام.. لطفا در مورد بازار و شرایط فرآوری کینوآ در ایران و یا صادرات آن توضیحی بفرمایید. امکان استفاده آن در خوراک دام وجود دارد? ؟ مصرف که برای دام مصرف بشه ؟ ممنونمavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

هم اکنون در ایران تولید این محصول کم بوده و وضعیت رقابت در آن زیاد مطرح نیست و با توجه به افزایش کشت سالانه بیشتر بذر تولیدی، صرف افزایش سطح زیرکشت این محصول و همچنین صرف کشت آزمایشی در مناطق مختلف ایران می شود. انحصار تولید و صادرات آن در کشورهای آمریکای جنوبی است و بیشتر مصرف جهان را این کشورها تولید می کنند.

شما می توانید در بخش کلینیک مشاوره سامانه میدون با ثبت درخواست مشاوره تخصصی در زمینه های تخصصی محصول کینوا مشاوره دریافت نمایید.


avatar
سوال کننده:محمدرضا

سلام آیا در میان باغ بادام میتوان کینوا کاشت و باعث آسیب به باغ نمیشود؟avatar
پاسخ دهنده:دکتر منصوریان

سلام

امکان کشت بستگی به کیفیت آب و خاک و شرایط آب و هوایی منطقه دارد.


avatar
سوال کننده:ناصر

مدار‌آبدهی‌ومحل‌تهیه‌ی‌بذر‌رابفرماییدavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

به طور کلی باتوجه به رقم این گیاه در اقلیم های مشابه یزد در کشت شهریور به 6 تا 7 نوبت آبیاری نیاز دارد که دوره آبیاری بین 10 تا 15 روز بسته به دمای هوا برای کینوآ مناسب است. کینوآ می تواند دوره زندگی خود را در شوری 50 دسی زیمنس بر متر کامل کند.

بذر کینوآ را می توان از موسسات تحقیقی و بازار اینترنتی به راحتی خرید. مراکز جهاد کشاورزی نیز در تهیه بذر می توانند به کشاورزان کمک کنند ومی توان از راهنمایی های آنها استفاده کرد.


avatar
سوال کننده:هما

باسلام خدمت کارشناس محترم بین توضیحاتتون خوندم فرمودین ۲باردرسال میشه کینوا روکشت کردولی نفرمودین۱_ درسال چندبارمیشه برداشت نمود ؟و۲_آیادرهربرداشت ۳۸ میلیون سودخالص داره ؟و۳_قبل ازکاشت چه کارهایی رولازمه روزمین انجام بدیم تابتونیم کشت کنیم ممنون ازراهنماییتونavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. اگر دوبار در سال کاشت داشته باشید، دوبار نیز برداشت خواهید داشت.  میزان سود در هر برداشت بستگی به قیمت فروش شما خواهد داشت. در کمترین حالت با 9 میلیون سرمایه گذاری در هر هکتار حدود 16 میلیون فروش و حدود 7 میلیون تومان سود خالص در هر برداشت خواهید داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کاشت کینوآ، کل دوره را مطالعه بفرمایید.


avatar
سوال کننده:مجتبی

سلام . من کینوا رو توی گلدان کاشتم ، میشه راهنمایی کنید چیکار کنم که بوته ها اولا ضعیف و دراز نشن و ثانیا ارتفاع بوته زیاد باشهavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. فاصله بین بوته ها باید 30 سانتی متر از همدیگر باشد تا گیاه وارد رقابت نوری نشود.


avatar
سوال کننده:سیدامیرحسین نوابی

سلام فصل کاشت کینوا کی است؟ آیا همزمان با گندم است؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. فصل کاشت کینوآ از اواسط فروردین تا اردیبهشت (بستگی به منطقه) است. در مناطق گرمسیر که دمای هوا در طول پاییز و زمستان بالاست، این محصول در پاییز قابل کشت می باشد.


avatar
سوال کننده:وحید کریمی

با عرض سلام و خسته نباشید. امکانش هست یه توضیحی در مورد نحوه برداشت محصول بدید؟ دستی انجام میشه یا ماشین الات مخصوصی داره؟ مورد دیگه اینکه آیا طرح توجیهی اینکار در بسته آموزشی وجود داره یا نه؟ با تشکرavatar
پاسخ دهنده:مهندس شکری

سلام، کلیات کشت این محصول در دوره آموزشی آورده شده است و در قسمت پلن مالی نیز به برآورد هزینه ها پرداخته شده است. توصیه می شود دوره آموزشی را مطالعه فرمایید. بعد از مطالعه دوره پاسخ سوالات خود را دریافت خواهید کرد.


avatar
سوال کننده:Zahra

با سلام در مناطقی مثل چهارمحال و بختیاری میتونیم کشت کنیم ؟ گرم نیست و ارتفاع بالا از سطح دریا داریمavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

با سلام. در جاهایی که امکان کاشت گندم وجود داشته باشد، امکان کاشت کینوا هم وجود دارد.


avatar
سوال کننده:طاها

سلام بازار فروش گیاه کینوا را در کجا باید پیدا کنیم؟ آیا در ایران (اصفهان)بازار فروش دارد؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

با سلام. لطفا پاسخ سوالات قبلی را مطالعه بفرمایید.


avatar
سوال کننده:علیرضا

سلام. بازار مصرف این محصول دقیقا کجاس و آیا بازار خوبی دارد؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. مراکز تحقیقاتی، کشت و صنعت ها و  شرکت های فرآوری گیاهان دارویی مشتری این محصول هستند. این مراکز فقط برای بذر مورد نیاز خود، کینوا را تهیه نمی کنند بلکه به خاطر روابط و شرایط خود اقدام به خرید کینوآ به مقدار زیاد نموده و در نهایت بذر را در محل های مصرف توزیع و یا اقدام به صادرات آن می کنند. بخش مشاوره سایت میدون آماده ارائه مشاوره درباره اصول بازاریابی می باشد.


avatar
سوال کننده:مریم

با سلام و احترام برای کشت این گیاه نیاز به احداث گلخانه یا زیر ساخت خاصی است؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

با سلام. خیر. مثل سایر محصولات زراعی است.


avatar
سوال کننده:علی علوی

سلام کشت این گیاه در مناطق پرباران چگونه خواهد بود؟ باتشکرavatar
پاسخ دهنده:مهندس شکری

سلام، کشت این گیاه در نقاط مختلف جهان در نواحی با 50 الی 700 میلی متر بارندگی در سال گزارش شده است. شرایط اقلیمی مورد نیاز بسیار شبیه گندم است.


avatar
سوال کننده:علی اکرمی نیا

با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم با توجه به اقلیم گرم و خشک و آب قم، این گیاه قابلیت رشد در این استان رو داره؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس شکری

سلام، کینوا در فصول گرم سال رشد می کند و به طور کلی می توان گفت در نواحی که می توان گندم کشت کرد، کینوا را نیز می توان کشت کرد. توصیه می شود برای اطلاعات جامع دوره آموزشی را مطالعه نمایید. در این دوره تمامی ضروریات و ملزومات مورد نیاز کشت و کار کینوا به همراه دانش فنی و پلن مالی شرح داده شده است.


avatar
سوال کننده:محمد حیدریان

با عرض سلام ، در رابطه با کشت گیاه کینوا سوال دارم، لطفا راهنمایی بفرمایید. خیلی ممنونavatar
پاسخ دهنده:مهندس شکری

سلام، برای اطلاعات پایه و جامع در مورد دانش فنی، ضروریات و ملزومات کشت و کار کینوا می توانید دوره آموزشی را مطالعه نمایید.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


logo-samandehi