کاشت گیاه دارویی به لیمو

خرید دوره آموزشی

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک

نظرات (2)

میدون_لوگوی کاربر
نام کاربر:محمدسعیدایزدی
یکشنبه 9 دی 1397

باعرض سلام،آیادر زمینه تولیدگیاه به لیموهنوز فضابرای تولیدوجود دارد یا بازارتولید اشباع شده است؟ واینکه هزینه تولیددرهرهکتاری چقدراست ونسبت به خواب سرمایه وزمان تولید سود دهی منطقی دارد؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس نگیم
ﺳﻪشنبه 25 دی 1397

سلام

برای کشت به لیمو در سطح یک هکتار 35هزار نشا نیاز است که هر کدام 500 تومان قیمت دارند. که هزینه خرید نشا حدود 18میلیون تومان می شود و به صورت تقریبی سرمایه اولیه برای شروع به کار یک مزرعه گیاهان دارویی عددی تقریبا 40 میلیون تومان است. بازگشت سرمایه اولیه تولید گیاهان دارویی حداقل روی کاغذ قابل توجیه است. به عنوان مثال یک هکتار به لیمو از سال دوم در چهار برداشت در حدود 1/5 تن محصول تولید می کند که با توجه به قیمت هر کیلوگرم آن که حدود 40 هزار تومان است، حدودا 60 میلیون تومان نصیب تولید کننده می کند.

برای دریافت مشاوره بیشتر به صفحه مشاوره میدون مراجعه کنید.

موفق باشید.

میدون_لوگوی کاربر
نام کاربر:ت.ش.
یکشنبه 25 آذر 1397

سلام. حتما باید زمین یک هکتاری و بیشتر داشت برای اینکار؟ با زمینهای کوچکتر نمیشه شروع بکار کرد؟ و اینکه بازار فروششو خودمون باید پیدا کنیم یا محصولو شما ازمون میخرین؟

avatar
پاسخ دهنده:مهندس مختاری
چهارشنبه 3 بهمن 1397

سلام. دوره آموزشی کشت به لیمو برای یک هکتار نگارش شده است ولی در مساحت های کمتر هم قابل اجراست. البته با سوددهی کمتر که اتفاقا برای شروع کار مناسب است. بازار های فروش محصول در دوره آموزشی معرفی شده است ولی در نهایت خود تولید کننده باید محصول را بفروش برساند و سامانه میدون در زمینه خرید و فروش این محصولات فعالیت نمی کند.

ثبت نظر جدید

logo-samandehi