کاشت و تولید انبه

خرید دوره آموزشی

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (7)

avatar
سوال کننده:نیما کریم زاده

سلام ایا در مناطق شمال غربی کشور امکان کاشتش وجود داردavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. اقلیم گرم و خشک برای تشکیل میوه انبه مناسب است (مقاوم به خشکی). دمای مناسب رشد و نمو انبه 30-24 درجه سانتی گراد بوده و بارندگی در دوره گلدهی باعث اختلال در گرده افشانی و تلقیح می گردد. وجود سایه باعث توقف یا تاخیر گلدهی این گیاه می شود. وزش باد در دوره گلدهی نیز باعث کاهش محصول می گردد. اگر شرایط مذکور در منطقه مورد نظر وجود داشته باشد، امکان دارد کاشت انبه با موفقیت همراه شود.


avatar
سوال کننده:خانم عوض زاده

سلام. ما در گجساران هستیم. اب و هوای گرمی داره. اینجا کاشت پرتقال و لیمو و نارنگی رواج داره. آیا کاشت انبه هم امکان پذیره؟؟؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. بهتر است ابتدا بصورت آزمایشی در سطح کوچک، کاشت این درخت را انجام دهید و در صورت موفقیت می توانید سطح زیر کشت را گسترش دهید.


avatar
سوال کننده:محمدرضا

سلام برا گلخونه 1000متر زیر بنا توجیح دارد برای زمین کشاورزی منطقه سردسیر چگونه استavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. انبه یک میوه گرمسیری بوده و در گلخانه 1000 متری و مناطق سردسیر توجیه اقتصادی ندارد.


avatar
سوال کننده:مهدی امین

سلام ایا انبه در خراسان جنوبی با شرایت اب وهوایی گرم وخشک هم سازگاره؟؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. با توجه به شرایط آب و هوایی استان خراسان جنوبی، به نظر می رسد با آن سازگار باشد.


avatar
سوال کننده:محمد سعیدی

سلام بعداز چند سال انبه میوه میده و هکتاری چقدر؟سودش سالی چقدره یک هکتارavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

میزان تولید درختان جوان حداقل به 25 کیلو گرم و درختان بارور بیست ساله و بیشتر تا 1.500 کیلوگرم می رسد. بر اساس آمارنامه سال 1384 وزارت جهاد کشاورزی سطح زیر کشت انبه در کشور 327 هکتار و با متوسط عملکرد 11.3 تن در هکتار و میزان کل 21.170 تن بوده است.انبه از درختانی که دوره بلوغ طولانی مدتی دارد و انواع بذری آن تقریبا بعد از 7 سالگی بالغ شده و تولید محصول می کنند ولی ارقام پیوندی جدید علاوه بر پاکوتاهی، در سن 5-4 سالگیی بالغ شده و تولید میوه می کنند. با صرف سرمایه ای حدود 25 میلیون تومان می توان اقدام به احداث یک باغ یک هکتاری انبه با 156 اصله نهال نمود که در صورت استفاده از ارقام پیوندی، از سال چهارم تولید بار کرده و سالانه حداقل چهار تن محصول تولید خواهند کرد و با توجه به قیمت تقریبا بالای این محصول در سال های ابتدایی باردهی می توان به سودی حدود 15 میلیون تومانی رسید و با گذشت زمان و تولید محصول بیشتر این رقم سود نیز افزایش چشم گیری خواهد داشت.

 


avatar
سوال کننده:موسی سالمیانی

با عرض سلام .می خواستم بدونم توی شهرستان های خوزستان قابل کشت هست.زمین شور باشه اشکالی نداره؟؟؟به چه مقدار آب برای آبیاری نیاز هست؟؟؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدید..avatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. 

درخت انبه شوری تا حدود 4.5 دسی زیمنس بر متر را تحمل می کند. خاک های آهکی با PH و شوری بالا، رشد و نمو انبه را کاهش می دهد و در این نوع خاک ها کمبود آهن متداول است. در دوره بلوغ هر درخت انبه به 500-400 لیتر آب هر دو هفته یکبار نیاز دارد.


avatar
سوال کننده:حمید کریمی

با سلام خدمت شما.من دارم یه گلخانه ۳هزار متری میسازم.میخوام بدونم کاشت انبه بصورت گلخانه ای امکان پذیر است؟ایا این متراژ گلخانه صرفه اقتصادی داره؟با سپاسavatar
پاسخ دهنده:مهندس حسین زاده

سلام. امکان کاشت وجود دارد. معمولا حداقل مساحت گلخانه با صرفه اقتصادی 3000 مترمربع می باشد.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi