دوره تصویری پرورش ماهی های زینتی
مدرس:سید مرتضی حسینی
مدت زمان دوره:3 ساعت مدرک پایان دوره:ندارد
585000 تومان
خرید دوره

دوره تصویری پرورش ماهی های زینتی

5 از 5
5 نفر امتیاز داده اند
آنچه در اين دوره خواهيد آموخت
  • بررسی بازار انواع ماهی‌های زینتی
  • شناخت بیماری‌های ماهی‌های زینتی
اين دوره شامل ...
  • آشنایی با انواع ماهی‌های زینتی
  • نحوه نگهداری و تغذیه ماهی‌های زینتی
  • نحوه جیره‌نویسی
توضيحات

حتما کسانی رو دیده اید و یا از آشنایان سراغ دارید که علاقه خاصی به پرورش ماهیان زینتی دارند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید باید بگم که جدا از لذت بخش بودن سر و کار داشتن با این موجودات دوست داشتنی، پرورش ماهیان زینتی کسب و کاری سودده است و با کمی خلاقیت در آن می توان به درآمد خوبی دست یافت.

نگران سرمایه کم خود نباشید چرا که این کسب و کار را می شود در فضای کوچک و با تجهیزات کم شروع کرد و به مرور آن را توسعه داد. ضمن اینکه تو یک سال سرمایه­ که گذاشتین همراه با درصد سودی بین 30 الی 50 درصد تو جیبتان خواهد بود.

برای اینکه به اهمیت و گستردگی بازار این کسب و کار در کشور و جهان پی ببریم اجازه بدهید یک حساب و کتاب بر اساس آخرین آمار موجود انجام دهیم. طبق آمار طی سالهای اخیر میزان تولید ماهیان زینتی در کشور به بیش از 200 میلیون قطعه در سال رسیده است و انتظار می رود در سال 1405 به چیزی در حدود 400 میلیون قطعه برسد! حالا اجازه دهید 200 میلیون قطعه را در حداقل قیمت بازار یعنی 6 هزار تومان ضرب کنیم. یعنی 1200 میلیارد تومان، مقداری که حدودی می شود از اندازه بازار ماهیان زینتی در کشور تخمین زد.

در بازارهای جهانی سالانه بیش از 400 میلیون دلار صرف تجارت ماهیان زینتی می شود. طبق آخرین آمار در سال 1398 کشور ما حدود 620 هزار دلار برای واردات 72 تن ماهی زینتی خرج کرده است که این میزان به راحتی می تواند توسط کارگاه های داخل کشور تولید و تامین شود. کشور سنگاپور با صادرات 40 میلیون دلاری ماهیان زینتی رتبه اول تولید ماهیان زینتی در جهان را دارد.

افراد علاقه مند به کار در زمینه پرورش ماهیان زینتی و سرمایه گذاران می توانند با بهره گیری از اطلاعات و آموزش‌های این فیلم آموزشی، با نحوه شروع کسب و کار پرورش ماهیان زینتی، شناخت انواع ماهیان زینتی، نحوه نگه‌داری، تغذیه، جیره‌نویسی و بیماری‌های ماهیان زینتی، ریسک ها و مشکلات کسب و کار و سایر نکات این کسب و کار به خوبی آشنا می شوند. این کارگاه آموزشی با همکاری جناب آقای مهندس حسینی (پرورش‌دهنده ماهیان زینتی) تهیه شده است. مدرسه میدون و کلینیک مشاوره نیز آماده ارائه کلاس­های حضوری و مشاوران متخصص در این حوزه هستند.

توجه: این دوره آموزشی مجازی (غیر حضوری) است و صرفاً در حساب کاربری شخص در سایت نمایش داده می شود.

آشنایی با سرفصل ها

مدرس دوره

سید مرتضی حسینی

کارشناسی کامپیوتر
آقای حسینی دارای 17 سال سابقه درخشان در حوزه تکثیر و پرورش گونه‌های آبزیان آب شیرین به ویژه ماهی دیسکس می‌باشند.
ارزیابی دوره
5 از 5
5 نفر امتیاز داده اند
75
80
100
90
85
عضویت/ورود سریع جهت خرید دوره
پرسش و پاسخ
نظرات