پرورش گاو شیری

خرید دوره آموزشی

پست های مرتبط

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (7)

avatar
سوال کننده:میثم سیاهکالی مرادی

سلام گاو سود دارد در روستا نگه دارم در استبل سنتیavatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

از گاوهای دورگ استفاده کنید. بله قطعا سود خواهد داشت.


avatar
سوال کننده:محمد حسین

سلام من دانشجوی رشته علوم دامی هستم میخواستم بپرسم گاوداری یا دیگر رشته های مربوط به علوم دام در دهه های اینده درامد یا سود خوبی دارند؟ چون پدرم خیلی اصرار بر کارمند شدن من داره داخل ولی خودم به گاوداری علاقه دارم مشهدی هستمavatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

با این نوسانات بازار نمی توان بطور دقیق راجب دهه های آینده صحبت کرد اما بطور رشته های علوم دامی می توانند آینده خوبی داشته باشند. شما بهتر است یک گرایش را انتخاب کنید و در آن متخصص شوید بعدا بعنوان کارشناس یا کارآفرین می توانید شروع به کار کنید.


avatar
سوال کننده:حمید

سلام. من میخوام کارگاه پرورش گاو شیری راه بیندازم. در مورد آب و هوای مناسب گاوهای نژاد هلشتاین، برای افزایش میزان شیردهی اطلاعاتی موجود دارید؟ محل زندگی من استان فارس شهرستان خفر(۱۰۰ کیلومتری جنوب شیراز) با آب و هوای گرم و معتدل هست. آیا آب و هوای منطقه ما مناسب این کار هست؟ آیا نژادی از گاو شیری وجود داره که با آب و هوای منطقه ما سازگارتر باشه و شیر بیشتری بده؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام 

اطلاعات فنی داخل دوره ها وجود دارد. نژاد سمینتال مقاومت بیشتری نسبت به آب و هوای گرم دارد اما تولید شیرش کمتر است. انتخاب نژاد مناسب باید بر اساس اهداف شما باشد. 


avatar
سوال کننده:حیدر

گاو علف میخواد علف هم زمین میخاد و زمین هم اب میخاد . مجوز چاه اب هم نمیدهند . چیکا کنیمavatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

می توانید با کشاورزانی که علوفه تولید می کنند قرارداد خرید علوفه ببندید و یا اینکه زمین مناسبی را اجاره کنید(معمولا 5 ساله) در قوانین به این تبصره ها بعنوان جایگزین مالکیت زمین اشاره شده است.


avatar
سوال کننده:امید

سلام.من کل سرمایه ای که دارم حساب کردم میتونم یه گاوداری با ۵ راس شروع کنم.یه سوال داشتم از شما بزرگوارانی که تو این کار هستید.ایا صرف داره که کارو شروع کنم یا نه؟چه موانعی هست؟avatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

میزان درآمد طرح های کوچک در حد تامین درآمد یک خانواده است و اگر بتوانید از هر گاو در طول سال یک گوساله بگیرید آنوقت می توان روی درآمدش حساب کرد.


avatar
سوال کننده:مصطفی

سلام از شما بابت این سایت خوب و کارگشا تشکر می کنم ولی خداییش قیمتها یکم زیاده مثلآ دوره گاو شیری رو می خواستم قیمتش زیاده هرچند همین دوره رو بیرون ببینیم خیلی بیشتر باید هزینه کرد . خب از شما انتظار داریم یکم قیمت ها رو کمتر کنید بازم تشکرavatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام

از لطف شما ممنونیم. برای نوشتن این دوره ها وقت زیادی صرف می شود و چند نیروی انسانی نیز در نوشتن آن درگیر هستند و با توجه به هزینه تمام شده یک طرح کمترین هزینه ممکن دریافت می شود. ضمن اینکه کیفیت دوره ها روز به روز بهتر می شود و بروزرسانی ها بصورت مرتب انجام می شود و با یکبار خرید می توانید از بروزرسانی های بعدی نیز استفاده کنید.


avatar
سوال کننده:جواد نامجو

با سلام و احترام خواستم بپرسم مراحل راه اندازی پرورش گاو شیری و پروسه تامین زمین و مجوزات لازمه و سرمایه مورد نیاز را بفرمایید. باتشکرavatar
پاسخ دهنده:مهندس صالحی

سلام 

سوالات شما کلی هست و در داخل دوره به آنها اشاره شده است.

برای مجوز باید به جهاد کشاورزی مراجعه کنید و پس از مراحل طولانی اداری مجوز لازم را دریافت کنید. سرمایه مورد نیاز به تعداد دام نگه داری شده بستگی دارد. ولی علاوه بر هزینه های مربوط به خرید تلیسه، خوراک، ساخت یا اجاره دامداری به زمین کشاورزی جهت تأمین علوفه نیاز دارید.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


logo-samandehi