احداث باغ سنجد

خرید دوره آموزشی

پست های مرتبط

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (3)

avatar
سوال کننده:ژیان

سلام وقت بخیر بهترین جا برای خرید نهال سنجد ترجیحا سمت خراسان کجاست؟ با تشکرavatar
پاسخ دهنده:دکتر امید احمدی

سلام

برخی کشاورزان ترجیح می‌دهند نهال‌ها را خودشان با کشت بذر پرورش دهند، اما این روش بسیار زمان‌بر است؛ همچنین از کیفیت نهال‌ها نمی‌توان اطمینان کافی حاصل کرد. بنابراین بهتر است برای احداث یک باغ مدرن و مطمئن، نهال‌ها از مراکز پرورش نهال تهیه شوند. پیشنهاد می‌شود نهال‌ها از مراکز تخصصی که بیشتر نهال‌ها کشت بافتی یا اصلاح‌شده بوده و داری شناسنامه هستند، خریداری شود. همکاران ما در بخش بازرگانی می توانند در زمینه خرید نهال راهنمایی های لازم را به شما داشته باشند.


avatar
سوال کننده:فرزادرشوند

سلام من میخواستم باغ بگیرم خواستم زمین آب دار بخرم دیدم خیلی گران است اما زمین دیمی ارزان است گفتم زمین بی اب یا کم اب میخرم درختان دیمی میکارم یک تحقیق کردم که چه درختانی به کم ابی و خشکی مقاوم هستند دیدم پسته عناب زرشک گل محمدی بادام انگور سنجد به کم ابی مقاومند بیشتر تحقیق کردم فهمیدم که فقط بادام وسنجد به خشکی مقاومند بعد دیدم بادام دیم بعد از ده سال بار میدهد تصمیم گرفتم زمین بگیرم سنجد بکارم چند سال اول رو با تانکر اب ببرم اب بدم بعد از اون هم سنجد هر40دروز به اب نیاز دارد میخواستم ببینم آیا من درست متوجه شدم مقاومت سنجد به کم ابی از درختان دیگر بیشتر است و گر شما درختان مقاوم به خشکی و کم ابی میشناسید رو به من معرفی کنید با تشکرavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

نیاز آبی سنجد در سوال قبلی بیان شد. نکته قابل توجه میزان بارندگی منطقه مورد نظر می باشد. درصورتی که بارندگی منطقه شما می تواند پاسخگوی نیاز آبی درخت باشد می توان گفت به آبیاری نیاز نمی باشد.


avatar
سوال کننده:سجاد

درخت سنجد به چقدر آب نیاز دارد، چقد مراقبت نیاز دارد، و آیا میشه تو کوه کاشت بصورت دیم. اگه درختی میشناسین که بتونه مث درخت بلوط بدون نیاز به آبیاری رشد کنه لطفا راهنمایی کنین منطقه ما آب نیستavatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

درختان سنجد، آستانه تحمل بالایی نسبت به شوری (۹.۴۵ میلی موس) دارند. نهال تازه کاشته شده به هفته‌ای یک‌بار آبیاری نیاز دارد تا ریشه خود را در خاک به‌خوبی مستقر کند. بعد از 6 ماه، فاصله آبیاری را به‌راحتی می‌توان افزایش داد. این روند تا 5 سالگی باید ادامه داشته باشد. از 5 سالگی به بعد با توجه به شرایط محیطی و رشد درخت تا 40 روز یک‌بار آبیاری برای سنجد کافی است. برای کسب آگاهی راجع به کشت درختان به صورت دیم می توانید با مشاوران ما در بخش کلینیک مشاوره ارتباط بگیرید.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


logo-samandehi