کاشت درخت پاپایا (خربزه درختی)

خرید دوره آموزشی

پست های مرتبط

زمان را از دست ندهید!

میدون؛ جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کارهای کوچک


پرسش و پاسخ (2)

avatar
سوال کننده:صبا حسن زاد راد

سلام پاپایا در خاک قلیایی رشد میکنه؟



avatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

بهترین pH خاک برای کشت پاپایا 6.5-5.5 است. در صورت پایین بودن pH از حد مطلوب فوق، آلومینیوم محلول در خاک افزایش و در نتیجه رشد ریشه کاهش می یابد.


avatar
سوال کننده:علی توکلی

سلام و عرض ادب و احترام میخواستم بپرسم میشه درخت پاپایا رو در شهرستان کاشان که شرایط اقلیمی گرم و خشک داره توی فضای باز کاشت؟اگه جواب مثبت هست چه شرایطی مورد نیازه؟اگر جواب خیر هست و باید توی گلخانه کاشت بی زحمت بفرمایید چ شرایطی مورد نیاز هست برای کاشت در گلخانه؟



avatar
پاسخ دهنده:مهندس جهانگیری

سلام

گیاه پاپایا در ایران در شهر های سیستان و بلوچستان، کرمان، چابهار و برخی دیگر از شهر های گرمسیری در حال کشت و کار است.در زمینه کشت در گلخانه تجربه ای نداریم.ظرفیت تولیدی مطرح شده در این طرح، کشت یک هکتار گیاه پاپایا می باشد. برای یک هکتار به 2.500 اصله پاپایا نیاز است که تولید هر درخت بطور متوسط 40 میوه است. میزان برداشت پاپایا در هکتار بسته به رقم کشت شده، شرایط محیطی، فاصله کاشت و میزان تغذیه گیاه متفاوت است ولی بطور متوسط 10 تن در نظر گرفته شده است اما می تواند از این مقدار بیشتر هم برداشت شود.


    راهنمای ارسال پرسش و پاسخ از متخصصین تیم میدون
  • برای ارسال سوال مشخصات خود را به درستی وارد نمایید تا پس از پاسخ کارشناس، به شما اطلاع رسانی صورت گیرد.
  • سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده و از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع رسانی می شود. همچنین در همین صفحه نیز سوالات شما با پاسخ نمایش داده خواهند شد.
  • شما می توانید همچنین سوالات خود را از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، پیامک به شماره 10000070700700 و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش برای ما ارسال نمایید.
  • در صورت هر گونه مشکل می توانید از طریق بخش تماس با ما ، تلفن 62863000-021، ایمیل به آدرس support@meidoun.ir و یا ارسال به شناسه meidoun_team@ در نرم افزار سروش ارتباط برقرا کنید.


logo-samandehi