کمتر از ۱۰ درصد صاحبان مشاغل خانگی تحصیل‌کرده‌اند


مشاور ارشد کارآفرینی و کسب و کار می‌گوید: کمتر از ۱۰ درصد صاحبان مشاغل خانگی فعلی تحصیل‌کرده دانشگاهی هستند و فارغ التحصیلان تمایل چندانی به کسب و کارهای خانگی ندارند.


مسلم خانی در گفت‌وگویی، اظهار کرد: با وجود آنکه بیشتر فارغ التحصیلان تمایل زیادی به انجام کسب و کارهای خانگی ندارند ولی می‌توانیم از رشته‌های هنری، نویسندگی،‌ ادیتوری و آی تی در قالب تیم‌های گروهی برای این منظور استفاده کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر رشته آی تی جزو رشته‌های بیکار به شمار می‌رود چون بازار آی تی به شدت اشباع شده و بخش اعظمی از این بازار در اختیار کسانی است که عموما غیر تحصیلکرده‌ و فاقد تخصص هستند.

مشاور ارشد کارآفرینی و کسب و کار تصریح کرد: بعضی رشته‌ها مثل کامپیوتر بازار خوبی دارند، چون کامپیوتر نیاز همه سازمانها، دستگاهها، مدارس و دانشگاههاست ولی متاسفانه بازار از این رشته نیز اشباع شده است و باید برای آن راه حلی در پیش گرفت.

این استاد دانشگاه در عین حال بازنگری در سرفصل‌های دانشگاهی را پیشنهاد کرد و گفت: بعضی رشته‌ها مثل فلسفه هستند که کمترین جذابیت را در بازار کار دارند ولی می‌توان با بازنگری در عناوین این رشته‌ها و تقسیم رشته‌های بزرگ به رشته‌های ریز بازار کار آنها را رونق داد.

به گفته خانی، رشته فلسفه می‌تواند به فلسفه ریاضی و پزشکی یا فلسفه آی تی تغییر یابد و فلسفه به عنوان یک رشته دانشگاهی صرفا نظری به یک علم کاربردی تبدیل شود.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi