تشکیل کارگروه اشتغال زنان و خانواده در یزد

 


کارگروه اشتغال زنان و خانواده با دستور کار راه‌اندازی مرکز رشد و شتاب‌دهی به راه اندازی کسب کار زنان، در یزد برگزار شد.

رقیه کرمانیان هدف از تشکیل این جلسه را راه‌اندازی مرکز رشد و شتاب‌دهی کسب و کار زنان زیر نظر ستاد اقتصاد مقاومتی استان و با مشارکت و همکاری استانداری، جهاد دانشگاهی، دانشگاه‌ها، بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری استان اعلام کرد و افزود: بسیاری از زنان انگیزه ورود به کسب‌وکار را دارند، اما از اطلاعات و دانش کافی در این زمینه برخوردار نیستند و تا کنون دوره آموزش کسب و کار را نگذرانده اند؛ به همین منظور ایجاد و تقویت مرکز رشد و شتاب‌دهی راه اندازی کسب‌وکار ضروری است.
کرمانیان در ادامه خواستار تسهیل ورود بانوان به عرصه اقتصادی، ترویج فرهنگ کارآفرینی، مشاغل زود بازده، کسب‌وکار و همکاری دستگاه‌های مرتبط در راه اندازی مرکز رشد و شتاب‌دهی راه اندازی کسب‌وکار بانوان شدند.
در این جلسه مقرر شد جهاد دانشگاهی استان 3 طرح در راستای راه‌اندازی مرکز کسب‌وکار بانوان ارائه دهد. همچنین پارک علم و فناوری استان یزد نیز طرح دوره آموزشی ایده کارآفرینی، را جهت توانمندسازی بانوان کارآفرین به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ارائه دهد.

امید است تا با تشکیل چنین ساختاری موانع ایجاد کسب و کار بانوان از میان برداشته شود و تسهیلات مادی و معنوی برای ایجاد کسب و کار با سرمایه کم و مشاغل زودبازده برای اهالی یزد فراهم شود.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi