فعالیت گلخانه هیدروپونیک توت فرنگی در بابلسر


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر: گلخانه هیدروپونیک توت فرنگی در این شهرستان آغاز به فعالیت کرده است و این تجربه می تواند به کسب و کار در این منطقه رونق بخشد.


حسن رزاقی با بیان اینکه این گلخانه با مساحت 104 هزار و 500 متر مربع سال 1394 در روستای کاله احداث و در زمینه تولید محصول سالم مشغول به فعالیت است گفت: با توجه به اینکه کشت هیدروپونیک، كاشت گياهان بدون خاك است، کاهش مصرف آب به میزان یک سوم تا یک پنجم از جمله مزایای این نوع کشت بشمار می رود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر با اشاره به اینکه تولید محصول در اراضی و مکان های غیرقابل کشت، کاهش آفات و بیماری ها، تولید محصول سالم، افزایش کیفیت محصول به میزان چند برابر و تولید خارج از فصل محصول از دیگر مزایای کشت به صورت هیدروپونیک است افزود: هزینه اولیه احداث این نوع گلخانه هیدروپونیک نسبتاً گران بوده اما با توجه به میزان بازدهی بیشتر و ضایعات کمتر محصول، در بلندمدت بسیار به‌صرفه‌تر از گلخانه‌های معمولی خواهد بود.

بابلسر در مدار معتدل گرم قرار گرفته و ضریب اعتدال این شهر بسیار معتدل است. این ناحیه با میانگین سالیانه دمای ۱۸/۴ درجه سانتیگراد، بارش سالیانه ۷۹۱ میلی‌متر و ۷۹ درصد رطوبت یکی از خوش آب و هواترین مناطق کشور بشمار می‌آید.
با این که این منطقه به لحاظ منابع آبی تقریبا خالی از مشکلات و محدویت است، اما متولیان امور کشاورزی برای احداث گلخانه، متقاضیان را به احداث به روش هیدروپونیک ترغیب می کنند.
کشت به روش هیدرونیک، علاوه بر دارا بودن مزیت صرفه جویی در مصرف آب، از محصول بیشتر و با کیفیت تری در قیاس با روش کشت سنتی برخوردار است.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi