ايجاد سامانه حقوق و دستمزد براي کارآفرينان


کارآفرين نمونه کشوري از آغاز پنجمين ارزيابي سراسري حقوق و دستمزد کشور خبر داد. یک مؤسسه کاریابی و بررسی آمار کار با هدف تحلیل شرایط موجود بازار کسب و کار و راهنمایی کارجویان و کارآفرینان سامانه حقوق و دستمزد استان‌ها را در معرض دید عموم قرار داد.


کارآفرين نمونه کشوري از آغاز پنجمين ارزيابي سراسري حقوق و دستمزد کشور خبر داد و این امر را موجب شفافیت اقتصادی دانست.
وي با هدف تحليل شرايط موجود بازار کسب و کار و راهنمايي کارجويان و کارآفرينان سامانه حقوق و دستمزد ايجاد کرده است.
آسيه حاتمي موسس مجموعه کاريابي درجمع خبرنگاران با اشاره به اينکه وضعيت اشتغال و مهار بيکاري يکي از مهم ترين دغدغه‌هاي مردم و بخصوص نسل جوان در سال‌هاي اخير است، اظهار داشت: همواره موضوع ايجاد کسب و کار و ایجاد مشاغل زود بازده، مورد تاکيد مسئولان کشور بوده و دراين باره وعده‌هاي بسياري داده شده است.
وي درعين حال تاکيد کرد: طوفان فارغ‌التحصيلان جوياي کار در راه است در حالي که طبق جديدترين آمارها تعداد دانشجويان کشور در تمام مقاطع تحصيلي 4 ميليون و  83 هزار و 12 نفر برآورده شده است.

رفع بحران اشتغال
مدير عامل ايران تلنت افزود: وزارت کار اقداماتي را براي رفع بحران اشتغال از جمله صدور بخشنامه طرح کارورزي، حمايت از اشتغال توسط سازمان صدا و سيما، تسهيل اشتغال دانشجويان از سوي وزارت علوم و حمايت از کارآفريني و شرکت‌هاي دانش بنيان توسط معاون علمي و فناوري رياست جمهوري انجام داده است.
وي در عين حال به تاثير اينترنت در رشد اشتغال کشور اشاره کرد و گفت:گسترش استفاده از اينترنت در کشور موجب شد تحولات گسترده در حوزه‌هاي مختلف پديد آيد و در اين ميان حوزه اشتغال نيز علت رشد استفاده مردم از اينترنت دستخوش تغييرات اساسي شد و کارفرمايان و کارجويان به علت ظرفيت‌هاي فضاي آنلاين براي استخدام نيرو و ظرفيت‌هاي کاريابي از آن استقبال کردند.

لزوم ایجاد سایت های ثبت مشاغل در کشور
وي با بيان اينکه سوئيس که در همسايگي آلمان و ايتاليا قرار دارد جمعيتي نزديک به يک دهم ايران را داراست، گفت: 25 درصد از جمعيت کشور سوئيس را مهاجران تشکيل مي‌دهند در عين حال 20 وب ‌سايت استخدامي در سوئيس فعال هستند که از ميان آنان بزرگ ترين وب‌سايت استخدامي در اين کشور 18 سال قدمت دارد؛ اين سايت‌ها بيش از 3/5 ميليون بازديد دارند و بيش از 30 هزار موقعيت شغلي در آن ثبت شده است و طبق اطلاعات بيش از 100 هزار رزومه در ديتابيس آن قرار دارد.
حاتمی با اشاره به انتشار گزارش حقوق و دستمزد، تصريح کرد: این گزارش تنها مرجع آگاهي از حقوق و دستمزدها در رابطه با گرو‌ه هاي شغلي مختلف در سراسر کشور است که در چهار سال گذشته جايگاه مهمي نيز بين جامعه کارجويان، کارفرمايان و فعالان بازار کار پيدا کرده است.
وي افزود: در گزارش سال 1395 بيش از 105 هزار نفر مشارکت کردند که جامعه آماري به قدري بزرگ بود که براي اولين‌بار در کشور دو سامانه خدماتي با آمارهاي منحصربه فرد از دل آن استخراج شد، ‌همچنين سامانه حقوق و دستمزد استان‌ها در گروه‌هاي شغلي مختلف در اختيار تمام استان‌ها قرار گرفت.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi