تبدیل تهدید به فرصت در تایباد

 


ادامه خشکسالی در چند سال اخیر، موجب رونق پرورش شتر در تایباد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی تایباد گفت: خشکسالی، افت شدید منابع آب زیرزمینی، چرای بی رویه دام‌های سبک و پوشش گیاهی مناسب سبب شد جهاد کشاورزی این شهرستان با مشارکت بخش خصوصی به پرورش شتر بپردازد.
محمد میری افزود: ۷۰ نفر شتر با ۴ میلیارد ریال هزینه از استان خراسان جنوبی خریداری شده است که از این تعداد ۴۵ شتر ماده و ۲۵ نفر نر هستند.
بیش از ۸۵ درصد از جمعیت ۱۱۸ هزار نفری تایباد به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند و به دلیل مشکلات و جوی و آب و هوایی دچار مشکلات معیشتی شده اند.
شهرستان تایباد یکی از شهرستان‌های استان خراسان رضوی در شمال شرقی ایران است که چندین ده و بخش را تحت پوشش دارد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi