ایجاد کسب و کار با رونق تولید داروهای گیاهی

 


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به لزوم علمی کردن تولید داروهای سنتی در کشور گفت: با گسترش صنایع فرآوری گیاهان دارویی برای تولید داروهای سنتی، اشتغالزایی خوبی در این حوزه ایجاد می‌شود.

منوچهر جمالی اظهار داشت: استفاده از داروهای سنتی در قالب طب سنتی در درمان برخی بیماری‌ها جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده و با گسترش صنایع مرتبط برای فرآوری گیاهان دارویی جهت تولید داروهای سنتی اشتغالزایی بسیار خوبی در این حوزه ایجاد می‌شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به استفاده از داروهای گیاهی در کشور در قالب طب سنتی که با جدیت نیز در حال پیگیری است لزوم به‌کارگیری روش‌های تخصصی و علمی در تولید این داروها بسیار ضروری است.
نماینده مردم رودبار در مجلس ابراز داشت: با فراگیر شدن استفاده از این داروها، در سال‌های اخیر مراکز علمی و دانشگاهی کشور فعالیت‌های بسیار گسترده‌ای را در این خصوص شروع کرده و پرورش رزیدنت‌های متخصص در طب سنتی مورد توجه قرار گرفته است.

جمالی تخصصی کردن استفاده از داروهای گیاهی را مهم خواند و بیان داشت: اگر قرار باشد داروهای گیاهی توسط افراد متخصص این رشته و به‌طور کاملاً علمی و درست تجویز و برای درمان برخی از بیماری‌ها مورد استفاده قرار گیرند قطعاً می‌تواند به نفع جامعه واقع شود.
وی در مورد کاشت انواع گیاهان دارویی در کشور خاطرنشان کرد: کشور ما ظرفیت‌های بسیار زیادی در پرورش انواع گیاهان دارویی در جهان دارد بنابراین حمایت از این صنعت پرمنفعت و کاشت انواع گیاهان دارویی و ایجاد صنایع فرآوری مرتبط بسیار ضروری است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد: با ایجاد زیرساخت‌های لازم برای تولید این نوع داروها علاوه بر ایجاد اشتغال در بخش‌های صنایع تبدیلی، مردم نیز دغدغه خاطر چندانی برای استفاده از این نوع داروها نداشته و با ضرر و خسارت‌های کمتری مواجه می‌شوند.

جمالی با تاکید بر بهره گیری از توان علمی کشور در زمینه تولید داروهای گیاهی افزود: بهره گیری از طب سنتی در درمان بیماری‌ها باید با فرآیندهای علمی و تحت نظارت سیستم وزارت بهداشت انجام شود زیرا ممکن است نه تنها مفید واقع نشود بلکه آسیب رسان نیز باشد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi