شکوفایی طرح اقتصاد مقاومتی در حیاط کوچک خانه

 


«مجید دستجانی‌فراهانی» از جمله کارآفرینانی است که توانسته با دریافت تسهیلات اقتصادمقاومتی در عرصه ی پرورش بلدرچین ورود پیدا کند و ضمن کسب درآمد برای دو نفر دیگر هم فرصت اشتغال فراهم کند.

این روزها باتوجه به وضعیت اقتصادی و اشتغال، تنها راهکار رفع مشکلات کشور اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تحقق آن است. در این راستا جوانان جویای کار از ظرفیت‌های داخلی کشور برای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود بهره گرفته‌اند و با دریافت تسهیلات اشتغالزایی به دنبال رفع مشکلات اقتصادی و درآمدزایی برای خود هستند.
جوانان فراهانی بسیاری همچون دیگر مناطق کشور در عرصه پرورش بلدرچین به عنوان یکی از صدها طرح زودبازده و اشتغال‌زا در حوزه اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کرده‌اند.

(مجید دستجانی‌فراهانی) از جوانان سخت‌کوش روستای دستجان فراهان، یک سالی است که پرورش بلدرچین را با سرمایه ۲۰ میلیون تومانی شروع کرده و با تلاش خود در این زمینه توانسته است برای دو نفر دیگر ایجاد اشتغال کند.
وی با اشاره به انگیزه‌ ورود خود به عرصه پرورش بلدرچین گفت: به عنوان یک نانوا تصمیم گرفتم که در عرصه اقتصادمقاومتی سهم داشته باشم و وظیفه خود را در این حوزه به خوبی انجام دهم.
دستجانی افزود: با توجه به علاقه‌‌ام فعالیت در عرصه پرورش بلدرچین را مناسب دیدم و از سال گذشته وارد این حوزه شدم و با تعداد ۱۵۰۰ جوجه بلدرچین کار را شروع کردم و امروز ۵ هزار قطعه بلدرچین دارم.
این کارآفرین فراهانی بیان کرد: آموزش و بازاریابی از حلقه‌های  اصلی و مهم در زنجیره تولید است، مشاوره، برگزاری کلاس‌های آموزش و مهارتی مرتبط با طرح های اقتصاد مقاومتی، مجریان این طرح‌ها را یاری می‌کند و سبب موفقیت و درآمدزایی برای تولید کننده می‌شود.
وی افزود: برای ارائه محصولات به بازار مشکلی ندارم و در خود شهرستان فراهان توانسته‌ام بازار خوبی را کسب کنم.
دستجانی‌فراهانی خاطرنشان کرد: سویا و ذرت عمده خوراک بلدرچین است که متاسفانه از حدود ۲۰ روز گذشته قیمت این نهاده‌های طیور افزایش یافته و کار را برای پرورش‌دهندگان سخت کرده است.

نظرات (1)

avatar

مهدی

جمعه 16 آذر 1397

خیلی عالی من هم دوست دارم. راستی نمیشه همین طرح با سرمایه ی کمتر شروع کرد؟

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi