صادرات پای مرغ استان گلستان به کشورهای آسیای شرقی


در ۸ ماهه ابتدای امسال میزان تولید پای مرغ استان بیش از ۴ هزارتن بوده است.


هلاکو مدیر طیور جهادکشاورزی استان گلستان، گفت: در استان گلستان بیش از ۱۰ واحد صنعتی فرآوری گوشتی فعال هستند که برخی از این واحد‌ها مقدار تولیدشان بیشتر و بقیه کمتراست.
 وی ادامه داد: در ۸ ماهه ابتدای امسال میزان تولید پای مرغ استان بیش از ۴ هزارتن بوده است که توانستیم بیش از ۱ هزار و ۸۰۰ تن ازاین میزان تولید را به کشور‌های آسیای شرقی، افغانستان و پاکستان صادرکنیم. با توجه به تولید مازاد در استان، نیازمند حمایت بیشتر سرمایه گذاری برای صادرات هستیم.
بیش از ۴ سال است که دراین واحد پای مرغ به کشور‌هایی مانند: چین، تایوان، ویتنام و کشور‌های همسایه صادر می‌شود.
وی افزود : ارزش پای مرغ در کشور‌های آسیای شرقی بین ۲۲۰۰ تا ۲۹۰۰ تومان است که البته با جداسازی ساق پا از پنجه قیمت آن تغییر می‌کند، ولی در مجموع چیزی حدود ۵۶ یا ۵۷ دلار ارز آوری دارد که به ارزش پول ملی معادل ۲۳۰ تا ۲۴۰ میلیون تومان ارزش صادرات این محصول جانبی است.
پس از تحقیقات و آزمایش‌های انجام شده، نتایج مثبتی در خصوص ارزش غذایی پای مرغ به اثبات رسید؛ از همین رو به دلیل ارزش غذایی پای مرغ و کاربردآن در صنایع مختلفی مانند صنایع آرایش و بهداشتی و دارویی مورد استقبال برخی کشورها قرار می گیرد.
 

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi