برنج و ذرت در صدر اقلام وارداتی قرار گرفتند

 


محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی در ۵ ماه نخست سال جاری در صدر واردات قرار گرفته و واردات شکر و روغن آفتابگردان رشد چشم‌گیر داشته است. واردات برنج در این مدت نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ به لحاظ ارزش ۱۰۲ درصد رشد داشته است. همچنین، شکر ۱۷۷٫۴۳ درصد و روغن دانه آفتابگردان ۱۸۶٫۹ درصد رشد داشته‌اند.

۱۰ قلم عمده کالای اساسی و خوراکی وارداتی در پنج ماه نخست سال جاری به ترتیب شامل برنج، ذرت دامی، وسایل نقلیه موتوری با حجم سیلندر ۱۵۰۰ سی‌سی تا ۲۰۰۰ سی‌سی، قطعات منفصله جهت تولید خودروی سواری، لوبیای سویا، شکر، وسایل نقلیه با حجم سلیندر ۲ هزار سی‌سی تا ۲۵۰۰ سی‌سی، روغن دانه آفتابگردان، قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل و کنجاله سویا بوده است.
همچنین در ردیف‌های بعدی، موز، ماژول نمایشگر، گوشت منجمد گاو، مکمل‌های دارویی و روغن پالم مشاهده می‌شود.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی گمرک، واردات برنج در این مدت نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ به لحاظ ارزش ۱۰۲ درصد رشد داشته است. همچنین وسایل نقلیه ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌سی ۸۹٫۵۱ درصد، شکر ۱۷۷٫۴۳ درصد، روغن دانه آفتابگردان ۱۸۶٫۹ درصد افزایش داشته‌اند.
همچنین براساس این گزارش، قطعات منفصله با ساخت داخل ۵۰ درصد ۹۵٫۷۰ درصد، موز ۴۰٫۸۵ درصد و روغن پالم ۴۶٫۸۵ درصد و ارزش ۱۵ قلم عمده کالا وارداتی به کشور بالغ بر ۵ میلیارد و ۲۰۱ میلیون و ۶۴۳ هزار دلار  ۴۹٫۲۱ رشد داشته است.
مجموع کل واردات پنج ماهه ۱۹ میلیارد و ۴۴۱ میلیون و ۶۰۹ هزار دلار بوده که با ۱۶٫۴۹ درصد رشد مشاهده می‌شود.

 

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi