ظرفیت صادرات ۳۰ هزارتن از انواع آبزیان ایران به روسیه

 


وزیر جهاد کشاورزی گفت: بازارهای جدیدی برای صادرات محصولات شیلاتی پیش بینی شده است به طوری که ایران ظرفیت صادرات حدود ۳۰ هزار تن محصولات آبزی به روسیه را دارد.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه نمایشگاه شیلات اظهار داشت: تاکنون هشت هزار تن آبزی که عمده آن را ماهی قزل آلا تشکیل می دهد، به بازار روسیه صادر شده است که امکان افزایش صادرات در این بخش وجود دارد.
وی افزود: گزارش های چهار تا پنج ماهه بخش صادرات آبزی پروی رشد، خوبی را در این عرصه نشان می دهد، به طوری که بیش از ۵۰ تا ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته در این بخش از رشد برخوردار شده است.
حجتی درباره تولید و صادرات میگو گفت: امسال ۲۷ هزار تن میگو در کشور تولید شد که بخش عمده آن صادر شده است در حالی که سال گذشته میزان تولید میگو نزدیک ۲۰ هزار تن بوده است.

حجتی یکی از ظرفیت های مغفول مانده در بخش شیلات را پرورش ماهی در قفس برشمرد و افزود: تاکنون ده ها شرکت در این باره سرمایه گذاری کرده اند و توانسته اند نهاده ها و تکنولوژی های مورد نیاز خود را بر اساس منابع دریای خزر و جنوب تامین کنند.
وی اضافه کرد: سال گذشته تولید ۲۰ هزار تن ماهی در قفس پیش بینی شده بود که ۱۶ هزار تن آن محقق شد.
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: تلاش می شود این میزان امسال به ۵۰ هزار تن برسد که با توجه به ظرفیت های کشور و برنامه ششم که باید تا پایان این برنامه به ۲۰۰ هزار تن برسد، این امر شدنی است.
حجتی با بیان اینکه ظرفیت های این بخش شناسایی شده است، خاطرنشان کرد: ارزیابی های اولیه انجام شده بیانگر وجود ظرفیت تولید یک میلیون تن ماهی به شیوه پرورش در قفس در ایران است.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi