تولید کالای با کیفیت منجر به کاهش واردات می شود

 


به گفته ریاست مجمع عالی واردات، واردات بی رویه اصطلاح بی معنایی است که صرفا با تقویت تولید قابل رقابت از میان برداشته می شود زیرا واردات تابع نیاز جامعه است.

مهندس علیرضا مناقبی، ریاست مجمع عالی واردات کشور در گفتگو با برنامه ی پرسمان رادیو گفت و گو پیرامون موضوع بررسی سرانه ی مصرف کالاهای وارداتی کشورمان با اعلام اینکه بیش از ۸۰ درصد کالاهای وارداتی ایران،سرمایه ای و واسطه ای خط تولید هستند تصریح کرد: این کالاها از مبادی قانونی کشور وارد می شوند زیرا وقتی تولیدمان به آن حدی برسد که از نظر کیفیت، قیمت و اشباع به حد وفور یافت شود بالطبع نه واردات قانونی صورت خواهد گرفت و نه با پدیده ی قاچاق روبرو خواهیم بود.
وی با بیان اینکه قاچاق هم نوعی واردات است افزود: در حال حاضر حجم واردات کشور به طور قانونی قریب ۴۷ میلیارد تومان است و نیز رقم قاچاق از ۲۵ میلیارد تومان به ۱۳ میلیارد تومان کاهش یافته است لذا باید اذعان کرد که حجم عملیات وارداتی کشور حدود ۶۰ میلیارد دلار است.
ریاست مجمع عالی واردات کشور خاطر نشان کرد: آنچه ضروری به نظر می رسد ریشه یابی مسئله ی قاچاق است چرا که وقتی با نیاز جامعه روبرو هستیم کاربرد اصطلاحاتی نظیر واردات بی رویه چندان درست نیست لذا اگر این نیاز از مسیر درست آن یعنی تولید داخلی(برون گرا) تامین شود و قابلیت رقابت با کالاهای خارجی را نیز داشته باشد مسیر قانونی واردات کمرنگ تر شده و بدنبال آن پدیده ی قاچاق نیز از میان خواهد رفت

 

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi