تولید 22 هزار نشا گوجه فرنگی در پشت بام خانه

 


نژاد مصطفایی کشاورز جوان بانه ای است که برای نخستین بار در غرب کشور 22 هزار نشاء گوجه فرنگی را در پشت بام خانه خود به روش کشت نشایی از نوع توپی کاشته و پرورش می دهد.

به گزارش «میدون»، کریم شریفی، مدیر جهاد کشاورزی بانه، اظهار داشت: نژاد مصطفایی کشاورز، جوان بانه ای، که سابقه تولید گوجه فرنگی در شهرستان و خارج از استان کردستان را دارد، 22 هزار نشا گوجه فرنگی را در زمینی به مساحت 40 متر مربع کاشته است.
وی با بیان اینکه نشاء گوجه فرنگی در اردیبهشت برای کاشت آماده می شود، افزود: این کشت نشایی، از نوع توپی و ارقام آن را شامل چری ایتالیایی، ارلی اوربانا، مارول و رقم 8320 است.
شریفی اضافه کرد: نشا این گوجه فرنگی ها به صورت گلخانه ای پرورش داده می شود و پس از رشد کامل، برای بهره‌ برداری در مزرعه 2 هکتاری، در روستای سیاحومه کشت می شود.
وی گوجه فرنگی را یکی از محصولات مهم و پر بازده در اراضی این شهرستان اعلام کرد و گفت: از این تعداد نشاء، 200 تن گوجه فرنگی برداشت می شود.
روستای آلوت بانه یکی از روستاهای مهم در تولید گوجه فرنگی توپی است.
شهرستان مرزی بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi