ایجاد اشتغال پرسود با استفاده از صنایع دستی

 


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:صنایع دستی از جمله مواردی است که زمینه ایجاد اشتغال بسیار دارد و زمینه سودآوری خوبی هم برای فعالان این عرصه فراهم می کند.

به گزارش «میدون» و به نقل از سایت وزارت تعاون، محمد شریعتمداری در نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاههای اجرایی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مشهد اظهارکرد:  یکی از نکات مهمی که بایدمورد توجه مدیران قرار گیرد این است که باید افراد امیدوار، کاربلد، جوان، با انگیزه و تحصیلکرده در کنار آنها قرار گیرد.

وی افزود: این وزارتخانه منابع مختلف از جمله بانک رفاه، بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید، صندوق روستایی عشایری را در اختیار دارد  وبا تکیه بر همین منابع می توان در عرصه ایجاد اشتغال به صورت فعال وارد شد. 

وزیر کار تاکید کرد: صنایع دستی از جمله مواردی است که زمینه ایجاد اشتغال بسیار دارد و زمینه سودآوری خوبی هم برای فعالان این عرصه فراهم می کند لذا نباید از این ظرفیت ها که در همه استانها وجود دارد غافل شویم. 

شریعتمداری تاکید کرد: جذب سرمایه نیاز به مقدماتی دارد که اگر به آنها توجه کنمیم می توانیم در این حوزه موفق عمل نماییم.

وی افزود: روش های جدید ایجاد اشتغال نشان می دهد غیر از اتکا به منابع سرمایه، با بکارگیری دیگر روش ها و تحریک منابع محلی نیز می توان به اشتغال دست یافت و این موضوع در کشورهای دیگر هم پذیرفته شده است. 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi