مهم ترین اتفاقات بازار کسب و کار درسال ۲۰۱۸

 


معمولا هر ساله اقتصاد جهانی شاهد پستی و بلندی است اما در سال ۲۰۱۸ به جز نرخ بهره، شاخص مهم دیگری صعود چشمگیری نداشت و بازارهای کسب و کار نیز با رکود مواجه بودند.

به گزارش «میدون» و به نقل از گلف نیوز، جنگ تجاری بین آمریکا و چین یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین وقایع اقتصادی سال گذشته بود. علاوه بر ریزش سنگین بازارهای بورسی و کاهش ارزش ارزهای نوظهور در برابر دلار، این تحولات باعث کاهش بهای نفت و طلا نیز شد به گونه ای که هر اونس طلا برای تحویل فوری در سال ۲۰۱۸ با کاهش ۳۴.۲ دلاری مبادله شد. هر بشکه نفت برنت و اوپک نیز به زیر ۶۰ دلار رسید و در آخرین دور معاملات به ترتیب به ازای ۵۳.۸۰ و ۵۳.۹۲ دلار مبادله شدند.

در سال ۲۰۱۸ ارزش دلار در برابر بسیاری از ارزهای مهم خارجی افزایش یافت به گونه ای که پوند انگلیس ۶.۰۳ درصد، لیر ترکیه ۲۸.۰۱ درصد و روپیه هند ۸.۸۲ درصد ارزش خود در برابر دلار را از دست دادند.

سال گذشته هم چنین سال بدی برای کسب و کارها بود به گونه ای که زیان شرکت های سراسر جهان معادل ۱۹ تریلیون و ۹۳۲ میلیارد دلار برآورد می شود. بانک مرکزی آمریکا در سال گذشته چهارمرتبه نرخ بهره را افزایش داد و با رسیدن نرخ بهره به ۲.۵ درصد، بسیاری از شرکت های مطرح بورسی با ریزش سنگین در نمادهای خود مواجه شدند به گونه ای که ارزش سهام فیس بوک ۲۹.۵۱ درصد، سهام آلفابت  ۷.۶۲ درصد و اپل ۱۲.۶۳ درصد کاهش یافتند. آمازون برخلاف رقیبان خود سال موفقی را پشت سر گذاشت و ارزش نماد آمازون ۱۴.۲۱ درصد رشد کرد.

پیشتر بلومبرگ در گزارشی نوشته بود به دنبال ریزش سنگین بازارهای بورس در سراسر جهان، ثروتمندان جهان بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار از ثروت خود را از دست داده اند که در این بین ثروت جف بزوس، مدیرعامل آمازون و ثروتمندترین فرد جهان با ۵۳ میلیارد دلار کاهش از ۱۶۸ میلیارد دلار به ۱۱۵ میلیارد دلار رسیده است.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi