آشپزی یکی از سودآورترین مشاغل بین المللی

 


آشپزی یکی از سودآورترین مشاغل بین المللی

درباره وضعیت شغلی آشپزها در کشور، آمار دقیقی در دسترس نیست. اما با توجه به افزایش روز به روز مردم به استفاده از فست فودها و رستوران ها و به تبع زیاد شدن تعداد این مکان ها، بدیهی است آشپزهای ماهر و با تجربه فرصت های شغلی خوبی پیش روی خود خواهند داشت.

آشپزی و تهیه غذا کسب و کاری است که در همه زمان‌ها مورد توجه قرار دارد و همه به دنبال غذاهای خوشمزه و البته با قیمت مناسب می‌گردند؛ اما یکی از نکاتی که می تواند به این کسب و کار کمک کند ترکیب خلاقیت و نوآوری در تهیه غذا است که می‌تواند مورد توجه مصرف‌کننده قرار بگیرد.

تنوع غذایی ایران فرصتی مناسب

فاطمه بهجویان، کارشناس آشپزی برنامه های سیما، درباره حرفه آشپزی به سامانه میدون گفت: "ورود به حوزه کسب و کارِ آشپزی با محدودیت‌هایی همراه است چراکه موضوع فاسد شدن مواد غذایی مطرح است. با این حال اگر فردیِ که قصد ورود به این حوزه را دارد امکانات مناسبی برای نگهداری از موادغذایی آن هم به صورت طولانی‌مدت داشته باشد بدون شک حوزه انتخاب غذاهایش بیشتر خواهد شد."

برای دریافت مشاوره از خانم بهجویان در این قسمت کلیک کنید. 

وی ادامه داد: "ایران تنوع غذایی فراوانی داشته که البته بسیاری از این غذاها فراموش شده‌اند. اگر کسی با هدف احیای این غذاها وارد عرصه کسب و کار غذا شود با توجه به تنوع انواع سوپ، آش، ساندویچ و... می‌تواند موفق باشد." 

بهجویان اضافه کرد: "حتی در غذاهای خیابانی هم می‌توانیم تنوع زیادی داشته باشیم که یکی از نمونه‌های آن نان با محتویات کره، سیب‌زمینی و تخم‌مرغ آب‌پز و جعفری است که بیشتر به بخش ترک زبان کشورمان تعلق دارد. خیلی از غذاها هستند که می‌توانند به صورت غذاهای خیابانی رواج پیدا کنند و با این روش می‌توانیم سالم خوردن را آموزش دهیم."

احیای غذاهای ایرانی

کارشناس آشپزی تصریح کرد: "اگر بتوانیم غذاهای قدیمی را زنده کرده و روی سبک و فرهنگ غذاییمان کار کنیم قطعا غذاهای سالم‌تری خواهیم داشت. وقتی به گذشته‌ها نگاه کنیم، می بینیم که بزرگترهایمان بدن‌های سالم‌تری داشتند."

وی افزود: "احیای غذاهای قدیمیِ ایرانی در بخش‌های مختلف و رواج دادنِ فرهنگ غذایی ایران و دور شدن از فست‌فودها کار زمان‌بری است؛ اما بدون شک این کسب و کار نتیجه بخش خواهد بود. در حقیقت به همین علت است که باید نوآوری و خلاقیت در پخت و پز غذا مورد توجه قرار بگیرد."

آموزش راه اندازی رستوران ستنی و بومی را می توانید با کلیک در این قسمت آموزش ببینید.

فیوژن چیست؟

بهجویان با اشاره به مبحث فیوژن فود گفت: "فیوژن فود به معنای ترکیب فرهنگ‌های غذایی است. فرض کنید غذای چینی برای ذائقه ایرانی مناسب نیست ولی زمانیکه این غذاها با فرهنگ ایرانی ترکیب و برخی از مواد آن تغییر کند شاید در اینجا هم بتواند مورد استقبال قرار بگیرد. حتی در مورد فست فودها هم می‌توان از این روش استفاده کرد که هم روشی خلاقانه در تهیه غذا است و هم با این کار آداب و رسوم خودمان را حفظ کرده و غذاهای سالم تری خواهیم داشت."

آشپزی با چاشنی نوآوری

هر کاری نیازمند خلاقیت و نوآوری است و کسب و کار تهیه غذا و آشپزی هم نیازمند بهره‌مندی از این ویژگی‌ها است تا با توجه به رقابت در این بازار، بتواند مصرف‌کننده‌های بیشتری را به خود جلب کند. قطعا ترکیب فرهنگ غذاهای ایرانی و خارجی و توجه به غذاهای سالم و تاریخی و ارزان می‌تواند رضایت مندی مشتری بیشتر را به همراه داشته باشد.

کلیک نمایید و کارگاه آموزش انواع ساندویچ و غذاهای لقمه ای مخصوص خانه و کافی شاپ شرکت کنید. 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید