شکوفایی کسب و کارها با مسابقه میدون

 


شکوفایی کسب و کارها با مسابقه میدون

مسابقه میدون فرصت خوبی برای شناسایی و کمک به بهبود فضای کسب و کارها در کشور است و پتانسیل زیادی در شکوفایی کسب و کارها دارد.

مسابقه میدون محلی برای معرفی و فرصتی برای دیده شدن و توسعه کسب و کار، کارآفرینان است. بسیاری از شرکت‌کننده‌ها در این برنامه موفق شدند امروز فضای کاری و همچنین بازار محصولات خود را توسعه دهند و با کاهش نواقصی که داشتند رشد کنند.

تاثیر مسابقه میدون در اشتغال زایی

مجتبی سلیمی، تولیدکننده صنایع دستی مسی، که یکی از برگزیده‌های مسابقه میدون است درباره تغییرات کسب و کارش بعد از حضور در این برنامه گفت: "قبل از حضور در مسابقه میدون فضایی که در آن کسب و کارم را انجام می‌دادم در حدود 60 متر مربع بود و تنها دو نفر به صورت ثابت در کارگاه فعالیت داشتند و دو نفر هم به صورت غیرمستقیم فعال بودند."

برای مشاهده صفحه آقای سلیمی در این قسمت کلیک نمایید.

وی ادامه داد: "در حال حاضر 10 نفر به صورت مستقیم در کارگاه مشغول به فعالیت هستند و حدود 20 تا 30 نفر هم به صورت غیرمستقیم با ما کار می‌کنند. در کنار این موضوع، آگهی استخدام برای جذب نیروی کار داده‌ایم چراکه در این حوزه نیاز به افزایش نیرو داریم زیرا، تعداد مشتریانمان حدود 30 درصد افزایش یافته است. در کنار این موضوع؛ برای توسعه فضای کارگاهی یک سوله با مساحت 550 متر به همراه فروشگاه راه اندازی کردیم که کمک زیادی برای فروش محصولاتمان کرده است."

سلیمی با اشاره به حجم تولیدات در قبل و بعد از حضور در مسابقه میدون، اضافه کرد: "قبل از حضور در مسابقه میدون حجم تولیداتمان یک تن بود و الان به 10 تن رسیده است و باعث شده تا درآمدمان هم افزایش چشمگیری داشته باشد."

این تولیدکننده صنایع دستی مسی با بیان اینکه افزایش نیروی کار در آینده یکی از برنامه‌هایی است که دنبال می‌کند، افزود: "بازار از رونق افتاده است و اگر بازار بهتر شود بدن شک سالن اضافه خواهیم کرد. با این حال بنکداران در سراسر کشور به ویژه تهران و اصفهان مشتریان اصلی محصول های ما هستند."

مستند آموزش تولید ظروف مسی را می توانید در این قسمت ملاحظه نمایید. 

بهبود فضای کسب و کار با شرکت در مسابقه میدون

وی گفت: "به نظر من مسابقه میدون فرصت خوبی برای شناسایی و کمک به بهبود فضای کسب و کارها در کشور است، در شهر ما (زنجان) حتی دید مردم به صنعت صنایع دستی مسی و راندمان کاری این صنعت در شهر و تعداد مشتریان و علاقه‌مندان به این صنعت رشد قابل توجهی داشته است."

سلیمی اضافه کرد: "در حال حاضر مسگران زنجانی علاقه‌مند هستند روش‌های کسب و کار خود را به‌روز کنند تا از فرصت پیش رو بهره‌مند شوند. به طور کلی معتقدم که مسابقه میدون پتانسیل زیادی در شکوفایی کسب و کارها دارد."

فرصتی برای توسعه

توسعه فضای کسب و کار در شرایط حاضر اقتصادی با موانعی همراه است؛ اما همین موانع نیز زمانی که به درستی درک شوند قابل رفع خواهند بود. مسابقه میدون فرصتی برای دیده شدن و توسعه کسب و کارها است که توانسته به افراد زیادی در این حوزه کمک کند.

برای شرکت در مسابقه میدون در این قسمت کلیک نمایید. 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید