کینوا؛ خاویار گیاهی با پروتئین بالا

 


کینوا؛ خاویار گیاهی با پروتئین بالا

کینوا؛ به عنوان خاویار گیاهی که دارای سطح بالایی از پروتئین است می‌تواند جایگزین خوبی برای گوشت که این روزها از سفره مردم کم شده باشد و با توجه به ظرفیت موجود در این حوزه انتظار می‌رود که در آینده افراد بیشتری جذب این حوزه شوند.

کینوا گیاهِ بومی کشورهای آمریکای جنوبی مانند: بولیوی، شیلی و پرو است و به دلیل مواد مغذی زیادی که دارد اهمیت بسیاری از نظر تغذیه‌ای پیدا کرده و چند سالی است که در دسترس مردم کشورمان هم از طریق کشت و هم از طریق واردات قرار گرفته است.

تمایل مردم به استفاده از کینوا

مهندس صفورا کیانی حقگو، مدیرعامل شرکت کیانفود، درباره گیاه کینوا به سامانه میدون گفت: "ما سال ۹۵ واردات کینوا را آغاز کردیم، در آن زمان کسی این محصول را نمی‌شناخت و معدود کسانی که با کشورهای دیگر در ارتباط بودند آشنایی نسبی با این محصول داشتند، به همین دلیل شروع به تبلیغات و آگاهی دادن در مورد این محصول کردیم تا اینکه در بین مصرف‌کنندگان مورد مقبولیت قرار گرفت."

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر مردم این محصول را می‌شناسند، ادامه داد: "کینوا خوراک بسیار مفیدی بوده و بیشتر افراد گیاهخوار از آن استفاده می‌کنند چون پروتئین گیاهی بسیار بالایی دارد."

نحوه کاشت کینوا را می توانید با کلیک در این قسمت آموزش ببینید.

کیانی حقگو افزود: "در حال حاضر علاوه بر شرکت ما، شرکت های دیگری هم شروع به واردات این محصول کرده و الان در سوپرمارکت‌ها می‌توان این محصول را پیدا کرد. برخی هم در داخل کشور اقدام به کشت کینوا با حمایت وزارت جهاد کشاورزی کردند و در هر جایی که امکان آن وجود دارد، کاشت انجام می‌شود."

پتانسیل خوبِ فعالیت در این حوزه

این واردکننده‌‌ی کینوا درباره بازار و ظرفیت ورود افراد جدید به این حوزه گفت: "در حال حاضر تقاضا برای این محصول وجود دارد و به نظرم فضای کار همیشه برای کسانی که پتانسیل کار کردن را داشته باشند، وجود خواهد داشت و این حوزه هم از این موضوع مستثنا نیست. اگر توان کِشت با کیفیت باشد، افراد می‌توانند به این حوزه وارد شوند. البته باید به این نکته توجه داشت که با یک ماده غذایی جدید روبرو هستیم که در گذشته در دستورِ غذاییِ سنتی ایرانی نبوده است."

وی اضافه کرد: "به نظرم افراد باید به این موضوع آگاه باشند که قبل از ورود به این حوزه باید بتوانند این ماده غذایی را به عنوان یک غذا در دستورِ غذاییِ ایرانی ها جای بدهند چرا که سوال اول مخاطبان این است که چگونه باید با کینوا غذا درست کنند؟"

مشاوره نحوه کشت کینوا را می توانید از این قسمت دریافت نمایید.

فرآوری کینوا

کیانی حقگو با تاکید بر اینکه واردات با کاشت بسیار متفاوت است، توضیح داد: "خیلی‌ها وارد بحث کاشت شدند، اما چون کینوا محصولی است که نیاز به فرآوری دارد خیلی از کشاورزان علاوه بر اینکه سود نکردند دچار زیان هم شدند. وقتی از این محصول بحث می‌شود بحث واردات و کاشت متفاوت است. بسیاری از آن‌هایی که وارد این حوزه شدند در حال حاضر نمی‌دانند که باید با محصولشان چه بکنند."

مدیرعامل شرکت کیان فود اظهار کرد:"محصول باید مورد فرآوری قرار بگیرد و فرآوری محصولات نیاز به دستگاه‌های پیشرفته‌ای دارد که متاسفانه در ایران وجود ندارد به همین دلیل هم محصولات زیادی روی دست کشاورزان مانده است. اگر بتوان فرآوری را در کنار کاشت انجام داد، آن زمان کاشت محصول به‌صرفه خواهد شد."

خاویار گیاهی جایگزین گوشت

کینوا اگرچه به عنوان شبه غله با پروتئین بالا در جهان شناخته شده است اما به دلیل هزینه های پس از کشت همچون بوجاری دانه، حمایت جدی نشدن از طرف دولت و فرهنگ سازی بر روی ذائقه با تولید غذاهای خوشمزه و مرتبط با کینوا، مورد توجه مردم و کشاورزان نیز قرار نگرفته است که اگر این مهم اتفاق بیفتد علاوه بر افزایش تولید و جلوگیری از واردات، امکان تامین پروتئین مورد نیاز خانواده ها از این طریق نیز با هزینه به مراتب کمتر و سالمتر صورت خواهد پذیرفت.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید