مشاوره مالی گامی هدایت‌گر در سرمایه اولیه کسب و کار

 


شروع هر کسب‌ و کاری که نیازمند صرف هزینه و زمان است، بدون مشورت و کسب اطلاعات مناسب امری حساب شده نخواهد بود.

به گزارش «میدون» به نقل از خبرگزاری مهر، بسیاری از صاحبان کسب‌ و کارهای کوچک از بهره‌گیری از مشاوره مالی افراد حرفه‌ای غفلت می‌کنند یا هنگام راه‌اندازی کسب و کارشان تمایلی به این کار ندارند. این در حالی است که فرد یا موسسه ارائه دهنده مشاوره مالی، دارای میزانی از تجربه و تخصص است که می‌تواند به شما در کسب حداکثر سود از سرمایه‌ اولیه کمک کند و شما را در ارزیابی پایداری مدل کسب‌ و کارتان و ترسیم استراتژی‌ها و جداول زمانی در راه سودآوری یاری رساند.

مشاور مالی می‌تواند از یکسری راه‌ها موفقیت کسب‌ و کار شما را تضمین کند، شتاب ببخشد و بهبود دهد که در زیر گریزی به بخشی از آنها می‌زنیم.

  •  به‌ کارگیری دانش تخصصی حوزه مالی متناسب با کسب‌ و کار

مشاور مالی می‌تواند سئوالات مناسبی را مطرح و بهترین پاسخ را برای راحت‌تر کردن فعالیت کاری شما ارائه کند. همچنین قادر خواهد بود تا کسب‌ و کار شما را به واسطه‌ تمرکز بر اقدامات نتیجه‌بخش، کاراتر و سودآورتر کند. در این مسیر از شما به‌ عنوان صاحب یک کسب‌ و کار کوچک انتظار می‌رود که نقش‌های فراوانی را بر عهده داشته باشید زیرا به‌طور همزمان تقریبا سرپرستی بسیاری از بخش‌ها از بازاریابی گرفته تا توسعه‌ محصول و پشتیبانی IT را برعهده خواهید داشت. همچنین ممکن است گاهی مسئولیت بسته‌بندی، تحویل، ارائه خدمات پس از فروش و تعمیر و نگهداری را نیز برعهده بگیرید. در برخی شرایط، از قبیل مدیریت و طرح‌ریزی مالی کسب‌ و کار، بهتر است تا از یک فرد حرفه‌ای کمک بگیرید.

امور مالی را نباید دست‌کم گرفت زیرا خیلی از خطاها در کسب‌ و کار می‌تواند از چشم‌انداز مالی سرچشمه بگیرد. سوء مدیریت مالی، مشکلات مربوط به جریان نقدی و تاخیر در پرداخت‌ها یا پرداختی‌های بیش از حد، همگی باعث شکست کسب‌ و کار می‌شوند. شما می‌توانید از طریق بهره‌گیری از مشاوره مالی یک موسسه حسابداری یا خدمات مالی، اطمینان بیابید که کسب‌ و کار شما دچار این خطاها نخواهد شد.

نگرش حرفه‌ای و هدفمند یک مشاور مالی در هر مرحله از رشد کسب‌ و کار بسیار ارزشمند خواهد بود، اما شاید در چند ماه اول آنچنان به چشم نیاید. مشاور می‌تواند در خصوص مباحثی در این مورد که چه ریسک‌هایی پیش روی کسب‌ و کار قرار دارد، کجا می‌توان صرفه‌جویی کرد و چه فرصت‌هایی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد، بینشی به‌ موقع ارائه دهد. او با اشاره به فرصت‌ها می‌تواند به شما در توسعه و بهبود برنامه‌ کسب و کارتان کمک کند و با راهنمایی‌های خود، شما را در کسب حداکثر منفعت از شرایطی که پیش از این تجربه نکریده‌اید یاری رساند.

پول مانند خون در رگ حیات هر کسب‌وکاری جاری است. در نتیجه ضروری است تا برای به حداکثر رساندن موفقیت کسب‌وکارتان، از قبل درباره‌ی پول و فرایندهای آن خوب فکر کنید.

  • هدایت کسب‌ و کارتان به سمت صرفه‌جویی بیشتر

به واسطه‌ همکاری با یک مشاور مالی می‌توانید از کمک او در امور مالی کسب‌ و کارتان بهره بگیرید. در این صورت، قادر هستید به‌ سرعت به فعالیت‌های پیچیده رسیدگی کنید و تصمیمات مالی مهم را از موضع قدرت بگیرید. برای مثال، مشاور مالی می‌تواند با بهره‌گیری از تجربه‌ خود، فرایندهای حسابداری داخلی را برای نظارت بر هزینه‌ها در قالب خدمات حسابداری مستقر سازد. همچنین با تنظیم یک نقشه‌ راه مالیاتی متناسب با کسب‌ و کارتان، می‌تواند کسب‌ و کار شما را در امن‌ترین مسیر مالیاتی هدایت کند به گونه‌ای که کمترین مالیات را پرداخت کنید بدون اینکه مشمول جریمه مالیاتی شوید.

یک کسب‌ و کار برای رشد یافتن، به هدف، برنامه برای رفتن به سمت آن هدف و تاکتیک برای به نتیجه رساندن برنامه نیاز دارد. مشاور مالی ابزارهای مختلفی را در دست دارد که برای آینده کسب‌ و کارتان به کار خواهند آمد.

  • ‌آماده‌سازی کسب و کار برای توسعه و ورود به بازار

مشاورمالی می‌تواند با بهره‌گیری یا توسعه‌ یک بازار گوشه‌ای (niche market)، مشکل اشباع بازار را رفع کند. شما برای مدیریت یک کسب‌ و کار نه تنها به ایده‌های خوب نیازمندید، بلکه به توانایی پشتیبانی از این ایده‌ها از جنبه‌ مالی نیز احتیاج دارید. رشد سازمان‌تان به این معناست که باید سیستم‌های کنترلی درستی را در حوزه بازار، فناوری، خدمات حسابرسی، قوانین بیمه، مالیات، تولید محصولات یا خدمات جدید، نوع سیستم تنظیم حقوق و دستمزد و طرح‌ریزی دفاتر حسابداری و توسعه سازمان‌تان پیاده‌سازی کرده و همچنین رقبای جدید خود در این حوزه کاری را رصد کنید.

  • هماهنگی بیشتر برنامه‌های مالی شخصی با امور مالی کسب‌ و کارتان

بسیاری از صاحبان کسب‌ و کار با این انگیزه شروع به راه‌اندازی کسب‌ و کار خودشان می‌کنند که پتانسیل مالی آینده‌ خود را ارتقا بدهند. طبیعت پرهزینه‌ کسب‌ و کارها در شروع کار باعث می‌شود تا صاحبان آنها بیشتر بر امور مالی کسب‌ و کار متمرکز شوند و از مسائل مالی شخصی‌شان غافل بمانند. اما باید با یک مشاوره مالی به سمتی پیش رفت که مسائل مالی شخصی هم‌راستا با امور مالی کسب و کار پیش برود به گونه‌ای که هر دو در راستای مقاصد مربوط به جریان نقدی، سرمایه‌گذاری و مالیات هماهنگ عمل کنند.

 از طرف دیگر مشاور مالی همانند پشتیبانی برای سایر مشاوران حرفه‌ای شما از قبیل حسابدار، وکیلی تجاری، دفتردار، کارگزار بیمه و وکیل املاک عمل می‌کند. این افراد نقش مهمی در کسب‌وکار و زندگی شخصی شما ایفا می‌کنند و تضمین ارتباط و هماهنگی مناسب میان آنها برای موفقیت بلندمدت شما بسیار ضروری خواهد بود.

بسیاری از صاحبان کسب‌وکار از استخدام یک مشاور مالی تنها به‌خاطر کاهش هزینه‌ها صرف‌نظر می‌کنند. این تصمیم اقتصادی کاملا، اشتباه است. استخدام مشاور مالی نه‌تنها به صرفه‌جویی زمان و پول شما کمک می‌کند بلکه باعث کسب منفعت حداکثری از فرصت‌های پنهان می‌شود.  به هیمن ترتیب، مشاور مالی خوب نه‌تنها شما را در حوزه‌های ناشناخته هدایت می‌کند، بلکه آزادی و اطمینانی را برایتان فراهم خواهد آورد که به خوبی بتوانید بر جنبه‌های اصلی و مرکزی کسب‌ و کارتان متمرکز شوید.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi