بررسی صنعت زرشک از زبان تولیدکننده

 


بررسی صنعت زرشک از زبان تولیدکننده

با بسته‌بندی شکیل تر محصول زرشک امکان عرضه در بازارجهانی و رقابت با دیگر کشورها فراهم شده و بر این مبنا ارزش افزوده بیشتری برای کشور خواهد داشت.

یکی از کمبودهایی که در بخش تولید و عرضه محصولات کشاورزی وجود دارد بسته‌بندی است. به دلیل ضعف در بسته‌بندی بسیاری از محصولات به صورت فله‌ای به بازار داخلی و خارجی عرضه و در آنجا بسته‌بندی شده و به سایر مشتریان با ارزش افزوده بیشتر فروخته می‌شود.

صادرات زرشک با واسطه!

اکبری، فعال در حوزه تولید و صادرات زرشک، حدود یک ماه پیش طی مصاحبه‌ای درباره فرایند برداشت تا عرضه به بازار زرشک به سامانه میدون گفت: "در حال حاضر فصل برداشت محصول زرشک است؛ که بیش از پنج تن زرشک خشک در انبارهایمان داریم و حدود ۱۵ تا ۲۰ تن زرشک تازه هم از کشت امسال، خریداری و در انبار نگهداری و خشک می کنیم که حدود ۶ ماه زمان می‌برد. بعد از اینکه زرشک ها خشک شود، آنها را تمیز کرده و در سردخانه نگه می‌داریم و در زمان مناسب روانه بازار می‌کنیم."

وی درباره‌ی وضعیت صادرات افزود: "زرشک در سه درجه دسته‌بندی می‌شود. درجه یک آن که به زرشک پفکی معروف است برای صادرات مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور معمول صادرات از طریق واسطه انجام می‌شود، یعنی بعد از جمع آوری محصول آنها را برای این واسط می‌فرستیم و آن هم محصولات را به ترکیه و از آنجا با بسته‌بندی جدید به کشورهای اروپایی صادر می‌کند."

اکبری در پاسخ به این سوال که چرا خودشان برای صادرات مستقیم اقدام نکرده اند؛ گفت: "ما هنوز نتوانستیم برای صادرات مستقیم راهی پیدا کنیم. اگر می‌توانستیم خودمان طرف قرارداد را پیدا کنیم بدون شک وضعیت بهتر می‌شد. ولی در شرایط حاضر صادرات با واسطه انجام می‌شود."

شرایط صادارت زرشک در ایران به چگونه است؟

مشکلات عرضه زرشک

این فعال حوزه تولید و صادرات زرشک با اشاره به ظرفیت توسعه کشت این محصول افزود: "بیشتر محصول زرشک توسط مردم بومی منطقه خراسان جنوبی کاشته می‌شود، در گذشته کشاورزان محصولات خود را در شهرهای دیگر برای فروش امانت می‌گذاشتند؛ اما حالا از کشاورز مستقیم خریداری، خشک و بعد به بازار عرضه می‌کنیم. قیمت زرشک هم تا چند روز پیش حدود ۶۰ هزار تومان بود و حالا به حدود 85 هزار تومان رسیده است. دو سه ماه گذشته وضعیت بازار مناسب نبود ولی یک ماهی است که بازار وضعیت بهتری پیدا کرده است."

بررسی تقاضای بازار

وی درباره میزان تقاضای بازار توضیح داد: "به طور معمول از کل منطقه ما روزانه ۵۰ تا ۶۰ تن زرشک وارد بازار می‌شود. کشت زرشک در استان خراسان جنوبی تا شهر قائنات کشت می‌شود و محصول زرشک دیگر شهرستان‌ها به دلیل خشکی زیاد، محصول مرغوبی به شمار نمی رود. در حال حاضر در قزوین هم زرشک کاشته شده ولی از کیفیت مناسبی برخوردار نیست."

طرح توجیحی احداث باغ زرشک را می توانید با کلیک در این قسمت دریافت نمایید. 

نبود بسته بندی مناسب و تاثیر آن بر فروش

اکبری با تاکید بر اینکه یکی از مهمترین مشکلات ما بسته بندی است؛ اضافه کرد: "بسته بندی محصول بسیار مهم است. این کار می تواند به ارزش افزوده محصولات کمک کند ولی با توجه به نبود تجهیزات این بخش مغفول مانده است و از طرفی اعطای تسهیلات برای خرید ماشین های بسته بندی به کندی انجام می‌شود. سه سال پیش درخواست 210 میلیون تومان وام برای خرید سه دستگاه بسته بندی به بانک دادم اما انجام نشد و حالا همان دستگاه ها را با 800 تا 900 میلیون تومان باید خرید که با توجه به نبود نقدینگی این مشکل همچنان پابرجاست."

این فعال در عرصه تولید و صادرات زرشک گفت: "متاسفانه به دلیل بسته‌بندی نامناسب مجبور به عرضه فله‌ای زرشک هستیم و این کار باعث شده تا قیمت محصول کمتر از قیمت مطلوب آن محاسبه شود."

کلیک نمایید و آموزش بسته بندی زرشک را از این قسمت دریافت نمایید.

تولید زیاد؛ فروش پایین...

زرشک محصولی است که در ایران بیشترین تولید را دارد، اما به دلیل همین نبود بسته بندی مناسب کمتر از ارزش واقعی به بازار عرضه می‌شود، درحالیکه می‌توان با تامین ماشین های بسته بندی از عرضه فله آن جلوگیری کرد.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید