گلخانه داری از نیاز داخل تا صادرات

 


گلخانه داری از نیاز داخل تا صادرات

گلخانه این امکان را فراهم می‌کند تا کشت محصول در تمام فصول سال و در تنوع بالا صورت بگیرد ضمن اینکه تلفات کشت را کاهش می‌دهد و می‌تواند به رشدِ تولید محصول نهایی کمک کند.

یکی از اقداماتی که برای افزایش کشت صیفی‌جات به کار برده می‌شود احداث گلخانه است. با اینکه به دلایل مختلف هزینه تولید افزایش پیدا کرده و این مشکل برای تمام کسب و کارها ایجاد شده است ولی گلخانه داری یکی از روش‌های مهم در تولید محصولات کشاورزی در کشور به شمار می‌رود که در آینده نیز انتظار افزایش گرایش به این نوع کشت وجود دارد.

هزینه‌ی بالای تولید  و راه حل آن

رهبریان، گلخانه‌دار و فعال در حوزه کشت صیفی‌جات، درباره کشت و کار گلخانه ای به سامانه میدون گفت:"متاسفانه در حال حاضر هزینه تولید افزایش پیدا کرده است ولی به طور مجموع در گلخانه با توجه به شرایط کنترل شده‌، محصول با کیفیت بهتری تولید می‌شود و در واقع سطح عملکرد بالاتری داریم و دوره برداشت بیشتر است. از طرفی گلخانه از عوامل محیطی مانند سردی و گرمی هوا، سیل و تگرگ در امان است."

وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم بسته‌بندی است، ادامه داد: "معمولا در منطقه جیرفت بیشتر این محصولات با بسته‌بندی شیک، به کشورهایی نظیر روسیه و کشورهای خاورمیانه صادر می‌شوند."

با کلیک در این قسمت می توانید نحوه احداث گلخانه را در میدون آموزش ببینید.

صادرات محصولات گلخانه ای و مزایای آن

رهبریان درباره اینکه صادرات در این حوزه، بهتر از بخش کشت‌های معمولی و زمینی است، اضافه کرد: یکی از مزایای گلخانه داری این است که خارج از فصل هم امکان کشت محصولات وجود دارد. به طور مثال اگر الان نمی‌شود در  فضای باز فعالیتی داشت، گلخانه ها فعال هستند."

این گلخانه دار با بیان اینکه در منطقه جیرفت با توجه به وضعیت مناسب دمای هوا، نیاز به مصرف سوخت برای استفاده از تاسیسات حرارتی کمتر است؛ توضیح داد: "گلخانه های این منطقه نیاز زیادی به سوخت ندارند و از این رو نیز گلخانه‌داران و هم دولت امکان کاهش هزینه‌های مصرف سوخت را دارند. صرفا در سال، ۴۵ تا ۵۵ روز به دلیل هوای سرد شاید نیاز به سوخت برای تاسیسات حرارتی داشته باشیم."

نحوه بسته بندی محصولات کشاورزی را می توانید در این قسمت آموزش ببینید.

ضایعات کمتر در گلخانه

وی اضافه کرد: "در گشت گلخانه‌ای همانطور که گفتم ضایعات به شدت کاهش پیدا می‌کند و محصول با کیفیت بهتری به دست می‌آید و بسته‌بندی مناسب تری انجام می‌شود. از نظر ظاهری نیز محصول گلخانه ای از آسیب‌های محیطی در امان است و به طور معمول در حوزه صادرات هم به این موارد توجه می‌کنند."

رهبریان گفت: "البته باید گفت هر چند عملکرد در فضای آزاد پایین است، اما به دلیل آب و هوای مناسبی که گیاه با آن مواجه است، طعم و مزه بهتری دارند. همچنین باید به این نکته توجه کرد که محصولات صیفیِ گلخانه‌ای از نظر بازارپسندی مطلوب‌تر هستند."

این گلخانه‌دار درباره ظرفیت افراد به حوزه گلخانه‌داری گفت: "با توجه به خشکسالی‌ای که در کشور رخ داده و کشور دچار کم آبی شده است، دولت حمایت های خوبی در این حوزه دارد و فضا برای فعالیت وجود دارد. افراد زیادی هستند که هنوز وارد این کار نشده‌اند ولی توانایی وارد شدن به این کار را دارند. با احداث هر گلخانه حداقل ۱۵ تا ۲۰ نفر فعالیت می‌کنند که این اشتغالزایی خوبی است."

پتانسیل پنهان در حوزه گلخانه‌داری

امروزه جهان به سمت توسعه گلخانه داری رفته است تا با کاهش مصرف آب، بیشترین محصولات را برداشت کند و این اتفاق در کشور ما که از  شرایط خوبی هم برخوردار است باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید