بوم گردی؛ فعالیتی پردرآمد با هزینه کم

 


بوم گردی؛ فعالیتی پردرآمد با هزینه کم

در کشور ما همه آماده کپی‌برداری هستند در حالی که با این روش نمی توان کسب و کار موفقی داشت. معتقدم در حوزه بوم‌گردی اگر کار برای کسب درآمد باشد با شکست مواجه می‌شود ولی با نگاه به توسعه فرهنگ بدون شک این کار به موفقیت می‌رسد.

یکی از موضوع‌های مهم در عرصه جذب سرمایه های خارجی؛ توسعه گردشگری از طریق بوم گردی است که سال ها در ایران مغفول مانده است. این حوزه پتانسیل بالایی برای جذب گردشگر و درآمدزایی دارد که با آموزش و سرمایه گذاری حداقلی می‌توان به آن رونق بخشید.

تغییر تفکر و بازیابی توسعه

عباس برزگر، یکی از فعالان در حوزه بوم گردی در استان فارس، در این باره به سامانه میدون گفت: بنده بنیان گذار بوم گردی در کشور هستم، اما نه بوم گردی ای که هم اکنون در کشور رواج پیدا کرده است. من بر اساس یک اتفاق متوجه شدم که زندگی روستایی و فعالیت در آن می تواند برای کشور ارزش افزوده‌ی مناسبی به عنوان جذب گردشگر به دنبال داشته باشد. عده‌ای بوم گردی را یک شغل می‌دانند، اما نگاه بنده به این حوزه و پیشرفت در آن بسیار متفاوت است. یکی از ارزش‌های بوم‌گردی تولید سنتی و زنده کردن فرهنگ و تفکر بوم گردی است. من حدود 22 سال است که این کار را انجام می‌دهم. این کار نیاز به سرمایه زیادی ندارد بلکه باید فرهنگ را زنده و تفکر را تغییر داد.

برای افتتاح رستوران های بوم گردی حتما در دوره راه اندازی رستوران با الگوی بومی میدون شرکت نمایید.

گران‌ترین استاد انگیزشی کشور

وی بیان کرد: با وجود نداشتن تحصیلات دانشگاهی، یکی از گران ترین استادهای انگیزشی کشور محسوب می‌شوم. من به عنوان بهترین استاد بازاریابی کشور شناخته شده‌ام و در دانشگاه آکسفورد به صورت انگیزشی دوره‌های استارتاپ را اجرا می‌کنم. در حال پیشرفت بودم که متاسفانه به دلیل کرونا با مشکلاتی مواجه و حدود 100 نفر که همراه بنده مشغول به کار بودند، بیکار شدند.

کرونا و کسب و کارها

برزگر با بیان اینکه کرونا آسیب جدی به درآمدها زده است، افزود: متاسفانه به خاطر کرونا صنایع دستی و فروشگاه هایی که داشتم بدون درآمد شدند و همین موضوع باعث شد تا به دنبال کسب و کار در بازار داخلی باشم. با تلاش بیشتر توانستم صاحب بزرگترین دانشگاه کارآفرینی اینستاگرام شوم و تفکر خود را با مردم به اشتراک بگذارم تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند و به موفقیت برسند. در زمان کرونا صرفه جویی را بیشتر و توسعه را تعطیل کردم؛ همچنین بهره‌وری را افزایش دادم تا بتوانم بعد از کرونا دوباره کار خود را آغاز کنم.

دوره تخصصی و حرفه ای  بازاریابی دیجیتال (مدیریت اینستاگرام) را در این قسمت می توانید دریافت کنید.

وی با بیان اینکه جوانان برای دست‌یابی به موفقیت باید از صفر شروع کنند، گفت: آموزش مهمترین دلیل برای رسیدن به موفقیت در حوزه بوم‌گردی است. نباید کپی برداری کنیم هر شخصی برای بهتر شدن کسب و کار خود باید به دنبال خلاقیت و تغییر خدمات باشد.

آموزش، رمز موفقیت در کار

بوم‌گردی مزایای زیادی برای کشور دارد و یکی از آن‌ها رونق گرفتن اقتصاد روستایی در مناطق مختلف کشور است که با آموزش درست و آشنایی با شیوه عرضه فرهنگ به گردشگران داخلی و خارجی، علاوه بر درآمدزایی، می توان فرهنگ‌های مختلف کشور را به دیگران معرفی کرد.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید