کسب و کار در گیرودار قوانین بی ثبات

 


عباس آرگون، عضو اتاق ایران: تصمیمات خرق الساعه معضل جدی برای همه کسب و کارها محسوب می شود. ثبات در قوانین و مقررات باعث کاهش ریسک فعالیت خواهد شد و این برای رشد کسب و کارها بسیار مهم است.

به گزارش گروه «انجام کسب وکار بانک جهانی» که قوانین کسب وکار را مورد ارزیابی قرار می‌دهد، ایران با یک رتبه صعود در رده ۱۲۷ قرار گرفته است؛ رتبه‌ای که البته حکایت از سرعت کم ایران برای باز کردن زنجیر مقررات از چرخه کسب وکارها دارد. این در حالی است که سایر اقتصادهای خاورمیانه طی یک سال اخیر بیشترین اصلاحات برای مقررات‌زدایی و تسهیل کسب‌وکار را در جهان داشته‌اند؛ به خصوص چهار کشور عربستان، اردن، بحرین و کویت.

باهم آموزش ببینیم: دوره آموزشی صفر تا صد کارآفرینی 

بهبودی فضای کسب و کار با ثبات میسر است!

عباس آرگون، عضو اتاق ایران، در این باره به سامانه میدون گفت: یکی از مشکلات اساسی در حوزه توسعه و بهبود فضای کسب و کار قوانین متعدد و متغیر است. این اتفاق باعث شده تا کسب و کارها نتوانند برنامه ریزی درست و مدونی برای آینده داشته باشند.

باز هم بخوانید: چه مواردی می توانید باعث بهبود فضای کار در ایران شود؟ 

وی ادامه داد: اقتصاد را نمی توان یک شبه تغییر داد و از این رو زمانیکه قانون و مقررات جدید نوشته می شود حتما باید برای اجرای آن زمانبندی در نظر گرفت تا کسب و کارها بتوانند حداقل در مدتی سه ماهه یا بیشتر تغییرات لازم برای اجرای آن قوانین داشته باشند.

آرگون تاکید کرد: تصمیمات خرق الساعه معضل جدی برای همه کسب و کارها محسوب می شود چرا که قدرت تصمیم گیری و حفظ بازار را کاهش می دهد. ثبات در قوانین و مقررات باعث کاهش ریسک فعالیت خواهد شد و این برای رشد کسب و کارها بسیار مهم است.

این عضو اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به این سوال که در حال حاضر بسیاری از کسب و کارها به صورت آنلاین فعالیت دارند یا به نوعی با اینترنت کار می کنند، طرح صیانت چه تاثیری در این فضا خواهد داشت؛ توضیح داد: نمی توان تکنولوژی را از معادلات امروز جامعه حذف یا آن را محدود کرد. تجربیات گذشته در موارد دیگر هم این موضوع را به خوبی نشان می دهد. ضمن اینکه اولویت امروز کشور ما فضای مجازی نیست و مطرح شدن طرح صیانت صرفا باعث بروز استرس در بین فعالان این بخش می شود.

وی خاطرنشان کرد: فضای کسب و کار برای بهبودی نیاز به ثبات و آرامش دارد و تا زمانیکه این شرایط ایجاد نشود نمی توان انتظار زیادی داشت.

باز هم بخوانید: سرانجام فیلترینگ در ایران چه خواهد شد؟ 

نگارش توسط: آقای محمد سیاح

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi