ماهی ده میلیون درآمد با نوغانداری

 


مسابقه میدون در این قسمت میزبان کارآفرینی است که موفق شده با فراهم آوردن امکانات فرآوری ابریشم، درآمد ماهیان یک نوغاندار را به 10 میلیون تومان برساند.

یکی از اصلی ترین مشکلات صنعت نوغانداری و تولید نخ ابریشم (همچون صنایع دیگر کشور) کمبود و نبود صنایع تبدیلی است؛ گفته می شود پیله های پرورش داده شده در استانهایی همچون گیلان، گلستان، مازندران، خراسان شمالی و خراسان رضوي، به دلیل همین مشکل، با دلال بازی و اعطای قیمت بسیار پایین به پرورش دهنده، از استان خارج می شود؛ علیرغم تلاش و زحمت افراد، سود و درآمد نصیب افراد دیگری می شود. جناب آقای پژمان اکرامیان، یکی از سه شرکت کننده هشتاد و دومین قسمت مسابقه میدون است که موفق شده این مشکل را حل و درآمد نوغانداران را افزایش دهد.

پرورش کرم ابریشم را با میدون بیاموزید...

او موفق شده با ساخت ماشین آلات ارزان و ساده، زنجیره ي تولید نخ ابریشم را در روستاها ایجاد کند. این دستگاه ها به پیله داران امکان می دهد تا بتوانند پیله های پرورششان را به نخ تبدیل کرده و به درآمدی دو برابر درآمد عادی خود دست یابند. طبق گفته خود آقای اکرامیان: در طی زمان 45 روز، درآمد نوغاندار با پرورش دو جعبه نوغان برابر با 5میلیون تومان است که در صورت تبدیل همان مقدار پیله تولیدي به نخ ابریشم، درآمدي معادل 9 میلیون و 500 هزار تومان خواهند داشت.

البته این مجموعه که با برند جهان ابریشم سپاهان شناخته می شود، در حوزه فرآوری پیله ها و تولید ابریشم نیز فعالیت می کند؛ به این صورت که محصولات را از پیله داران خریداری، فرآوری و سپس با قیمت معقولی به فروش می رساند اما به هرحال رسالت اصلی آن، تولید نخ ابریشم توسط خود نوغانداران است.

صاحب برند جهان ابریشم سپاهان به هشتاد و دومین قسمت مسابقه میدون آمده تا ضمن ارائه طرح توجیهی کسب و کار خود به داوران با سابقه آن، شانس خود را برای گرفتن جایزه میلیاردی آن امتحان کند. او تلاش دارد تا با توسعه این کار، علاوه بر افزایش میزان تولید ابریشم در کشور، در درآمدزایی نوغانداران و پیله وران نیز سهیم باشد.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت جناب آقای پژمان اکرامیان، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون 

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

مهدی منتظری نجف آبادی

دوشنبه 24 خرداد 1400

سلام اقای اکرامیان. بنده منتظری هستم یک شهروند نجفآبادی که بعد از دیدن برنامه شما به شدت مشتاق همکاری با شما در این زمینه هستم. البته سرمایه لازم برای حمایت از شما رو ندارم ولی برای پرورش کرم ابریشم آمادگی و امکانات لازم رو دارم.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi