رودوزی؛ هنری برای سنتی پسندها

 


میدون در این قسمت میزبان کسب و کاری فعال در حوزه هنر و سوزن دوزی است؛ هنری قدیمی و سنتی که اصالت را به محصولات مدرن امروزی هدیه می کند.

رودوزی، یکی از جذاب ترین و زیباترین انواع دوخت هاست که به دلیل رواج داشتن در اقوام گوناگون ایرانی، دارای تنوع بسیاری است. انواع لباس و مانتو، کیف و کفش، رومیزی یا ملحفه.... کمتر پارچه ای را می توان یافت که رودوزی کردن روی آن، جلا و زیبایی اش را چند برابر نکند فقط کمی خلاقیت می خواهد و مهارت. سرکار خانم ماندانا نوشین فرد، یکی از سه شرکت کننده قسمت هشتاد و یک مسابقه میدون، کارآفرینی هنرمند و فعال در این زمینه است که با بررسی یکی از اصلی ترین نیازهای آن، موفق به راه اندازی کسب و کاری موفق شده است.

کسب و کارهایی که به طور متمرکز در حوزه رودوزی فعالیت و آنرا برروی انواع و اقسام محصولات پیاده کنند، انگشت شمار اند. خانم نوشین فرد اما تلاش کرده در کارگاه خود با نام گروه دستدوز قرقره رنگی، پکیجی از انواع رودوزی ها را برروی محصولات گوناگون پیاده و با بیشترین کیفیت به مشتریان عرضه کند. کیف های تحریر، کیف های چرمی و کیف های قابل حمل ازجمله دست دوزهای فعلی هستند.

البته خانم نوشین فرد در این راه تنها نیست و همسرش نیز به عنوان مدیرعامل گروه دستدوز قرقره رنگی فعالیت می کند. شاید اصلی ترین تمایز کار آنها با سایر فعالین بازار را، استفاده گسترده از رودورزی اقوام مختلف همچون ممقان دوزی، بلوچ دوزی، قلاب دوزی و بخارا دوزی دانست.

مسابقه بزرگ کارآفرینی میدون، در هشتاد و یکمین قسمت از فصل دوم میزبان این خانواده هنرمند و هنر دست آنان در زمینه رودوزی و سوزن دوزی است. آنها به میدون آمدند تا ضمن ارائه طرح توجیهی کسب و کار خود به داوران با سابقه آن، شانس خود را برای گرفتن جایزه میلیاردی این برنامه و استفاده از آن در راه توسعه کسب و کار زیبا و چشم نوازشان امتحان کنند.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت سرکار خانم ماندانا نوشین فرد، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون 

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi