نفس دوباره پته دوزی در خراسان شمالی

 


در این قسمت از مسابقه میدون، بانوی جوان و کارآفرینی به معرفی کسب و کار خود می پردازد که موفق شده هنر قدیمی و بومی پته دوزی را در منطقه خود احیا کند.

یکی از سه شرکت کننده هشتادمین قسمت مسابقه میدون، بانوی جوانی از شهرستان شیروان استان خراسان شمالی است که با فعالیت در حوزه هنری با نام پته دوزی (یا سلسله دوزی) کسب و کاری زیبا و البته درآمدزا راه اندازی کرده است. سرکار خانم زینب قلیچی متولد سال 69 و صاحب برند شوژن است. او نبود بازار فروش و در دسترس نبودن مواداولیه را اصلی ترین دلیل راه اندازی این کسب و کار می داند و تلاش کرده با رفع این مشکلات، هم برای زنان منطقه خود اشتغالزایی کند و هم این هنر و طرح های بومی اش را زنده نگه دارد.

مجموعه شوژن که عضو شرکت های خلاق و زیست بوم است، کار خود را از سال 97 آغاز کرده. دست بافته های پته دوزی و سوزن دوزی ازجمله محصولاتی هستند که در درگاه اینترنتی و مجازی این برند قابل خریداری آنلاین هستند. آموزش سوزن دوزی نیز ازجمله دیگر خدمات ارائه شده توسط این تیم است. پشتیبانی بیست و چهار ساعته، تخفیفات و تحویل و پیگیری سفارش نیز از دیگر مواردی است که برای احترام به حقوق مشتری تدارک دیده شده است.

سلسله دوزی، ازجمله هنرهای دست بافته قدیمی ایران است که با دوخت های ریز برروی پارچه ای ضخیم با نام عریض ایجاد می شود؛ درحقیقت می توان پته را نوعی رودوزی با ظرافت زیاد و تنوع رنگی بسیار دانست که مهارت، حرف اول برای زیبایی و چشم نوازی در آن را می زند.  

طراحی پته ها در خانم قلیچی، کاملا بومی شهرستان شیروان است و نسبت به سایر رقبا از طرح و رنگ بندی متفاوتی برخوردار است. البته که مدیریت شوژن قصد دارد با ایجاد طرح هایی اختصاصی و استفاده از نخ های کاملا گیاهی، کسب و کار خود را توسعه و ارتقاء دهد. آنها به هشتادمین قسمت از مسابقه میدون آمدند تا ضمن ارائه طرح توجیهی کسب و کار خود که آنرا در درگاه میدون پلن تدوین کردند، علاوه بر استفاده از مشاوره اساتید کارآفرینی، شانس خود را برای گرفتن جایزه میلیاردی این برنامه تلویزیونی امتحان کنند.

برای امتیازدهی به این کسب و کار و سهم داشتن در پیشرفت سرکار خانم زینب قلیچی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون 

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi